in

DiskDünya Uyarlaması “The Watch”ın Kadrosu Netleşti

Terry Pratchett’ın kült fantastik serisi DiskDünya romanlarından uyarlanacak The Watch dizisinde kadro ve çekim tarihi duyuruldu.

DiskDünya
- Reklam -
- Reklam -

BBC’nin Sir Terry Pratchett’ın sevilen fantastik evreni “DiskDünya“yı televizyon ekranlarına geri döndürmek üzere çalıştığını biliyorduk. Bugüne kadar bilgi kırıntılarına sahip olduğumuz yapımla ilgili önemli bir eşik aşılmış durumda.

Kanalın yaptığı açıklamaya göre The Watch (Nöbet) isimli DiskDünya’da geçen sekiz bölümlük dizinin oyuncu kadrosunun hemen hemen netleşti. Çekimler ise bu ayın sonunda başlayacak.

DiskDünya’nın henüz Türkçeye çevrilmemiş Night Watch (Gece Nöbeti) isimli kitabından uyarlanacak yapımda İngiliz aktör Adam Hugill’in Carrot rolünde karşımıza çıkacağını daha önceden öğrenmiştik. Gelen son bilgilere göre yapımın yönetmenlik koltuğunda İngiliz/Portekizli yönetmen Craig Viveiros oturuyor olacak. Televizyon dizilerinde yaptığı yönetmenliklerle tanınan Viveiros, 2015 yapımı Agatha Christie’nin ölümsüz eseri On Küçük Zenci’nin televizyon uyarlaması olan And Then There Were None’da karşımıza çıkmıştı. Yönetmen, H.G. Wells’in ünlü eseri The War of the Worlds’ün (Dünyalar Savaşı) yine BBC için hazırlanan adaptasyonunda da aynı görevi üstlenecek.

- Reklam -

DiskDünya Dizisi “The Watch”ın Kadrosu Belli Oldu

Karakter merkezli, mizah yönü ağır basan bir polisiye olarak tanımlanan The Watch’ın oyuncu kadrosunda Richard Dormer, Adam Hugill, Jo Eaton-Kent, Marama Corlett, Lara Rossi ve Sam Adewunmi’nin yer alacağı açıklandı. Dormer’i başrolde, Sam Vimes rolünde göreceğiz.

diskdunya the watch oyunculari

Bekçilerin komutanı olan Sam, Ankh-Morpork şehrini esir alan yolsuzluk dalgasının bekçilere kadar uzanmasından rahatsızlık duyan bir karakter. Eaton-Kent, Bekçiler’in Adli Tıp Uzmanı Cheery olarak karşımıza çıkacak. Farklı bir hayat hikayesi olan Polis Memuru Carrot’ın dizi boyunca yanından ayrılmayacak Onbaşı Angua rolünü ise Marama Corlett üstlenecek.

Diğer oyunculara baktığımızda, Lara Rossi’nin Leydi Sybil Ramkin olarak karşımıza çıkacağını görüyoruz. Bekçiler’in suçla mücadelede yetersiz kaldığını düşünüp, suçlularla kendi bildiği yöntemlerle baş etmeye çalışan bir Ankh-Morpork soylusu olan Leydi Sybil rolünde nasıl bir performans göstereceğini merakla bekliyor olacağız. Son olarak Adewunmi de hem kendi hem de Ankh-Morpork’nin kaderini değiştirmek isteyen gizemli karakter Carcer Dun olarak ekranlarımıza konuk olacak.

- Reklam -

2020 yılında yayınlanması beklenen The Watch dizisiyle ilgili yeni gelişmeler geldikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

the watch discworld terry pratchett bbc america

Peki şu ana kadar duyduklarınız sizi heyecanlandırmaya yetti mi? Kaynak eserin biraz (!) dışına çıkılması durumundan çekiniyor musunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Game of Thrones’u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

Kaynak: io9

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Bu haberi benden başka kaçıran var mı? Yeni oyuncular da duyuruldu bu arada. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Av - Yurdagül Şahin

Ödüllü Öykü Kitabı “Av” Yeni Baskısıyla Bir Kez Daha Raflarda

Matrix 4 Teoriler

The Matrix 4 ile İlgili En Delice ve En Mantıklı 10 Teori