in

Disney+ Bu Yıl Çıkacak Tüm Marvel Yapımlarını 2021’e Erteledi

Disney, bu yıl çıkacak WandaVision ve The Falcon and the Winter Soldier dizilerini erteledi. Marvel Sinematik Evreni’nde de yeni ertelemeler olabilir.

wandavision falcon and the winter soldier disney marvel

Koronavirüs salgınının etkisiyle birçok yapımın çekimlerinin ertelendiğine aylardır şahit oluyoruz. Salgın ayları bekleyişle geçerken yavaş yavaş Görevimiz Tehlike 7 gibi projelerin çekimlerinin yeniden başlayacağı haberleri geldi. Ayrıca, Yüzüklerin Efendisi dizi ve Cowboy Bebop‘un çekimlerine de Yeni Zelanda yönetimi tarafından onay verilmişti. Sektörden aldığımız müjdeler devam ederken Disney tarafından üzücü bir haber geldi. Disney+‘ta 2020’de yer alması planlanan tüm Marvel yapımları ertelendi.

The Mandalorian 2. sezon konusunda bir değişiklik olmaması hayranları rahatlasa da bu yıl görmeyi merakla beklediğimiz The Falcon and the Winter Soldier ve WandaVision dizilerinin ertelendiği duyuruldu.

The Falcon and the Winter Soldier‘ın Ağustos 2020’de seyirciyle buluşması bekleniyordu. Hatta çekimlerin de birkaç hafta içinde başlayacağı söylentileri dolaşırken Disney tarafından dizinin, belirlenmeyen bir tarihe ertelendiği haberi paylaşıldı. Diziyi kasım ya da aralık ayında da görme umudu olduğunu düşünenler olsa da 2021 ihtimalini de göz ardı etmemek gerek.

The Falcon and the Winter Soldier Corona Virüsü

Öte yandan, THR tarafından WandaVision‘ın 2021 baharına ertelendiği bildirildi. Proje duyurulduğunda seyirci karşısına 2020’de çıkacağına şaşıranlar da olmuştu.

Marvel Yapımı Black Widow’un Ertelenme İhtimali Var

Sinema salonlarının da kapatılmasıyla birlikte Marvel Sinematik Evreni yapımları da ertelenmişti. Resmi takvime göre filmler şu şekilde planlanıyor:

  • Black Widow (6 Kasım 2020)
  • The Eternals (12 Şubat 2021)
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (7 Mayıs 2021)
  • Spider-Man 3 (5 Kasım 2021)
  • Thor: Love and Thunder (28 Şubat 2022)
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness (25 Mart 2022)

WandaVision 1. sezon disney+

Pandemi bu şekilde devam ettiği sürece, normalde aylar önce izlemiş olmamız gereken Black Widow Kasım 2020’de vizyona giremeyebilir. Bu da ister istemez diğer tüm filmlerin de erteleneceği ihtimalini doğuruyor. Böyle bir durumda Disney’in işleri daha da kötüye gidebilir. Çünkü Disney+ abone kaybetme riskiyle karşı karşıya. Yetişkin seyirciler, Disney+’ta kalmak için Mandalorian dışında kendilerine hitap edecek bir yapım beklentisi içinde. Marvel yapımlarının ertelenmesi nedeniyle aradıkları sebebi bulma şansları da düşmüş oldu. 2020’de Disney’i zor günler bekliyor gibi görünüyor.

Belli ki Marvel yapımları için biraz daha sabretmemiz gerekecek. Disney+’ta yayınlanacak Marvel yapımlarının ertelenmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Dünya çapında heyecanla beklenen bazı projelerin çekimlerinin devam edeceği haberleri gelirken Disney’in böyle bir karar alma sebebi ne olabilir? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşın.

* * *

* Solo: A Star Wars Story, Disney+ Dizisi Olabilir

Kaynak: Forbes

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Roald Dahl Hayatı Eserleri Bilgi

Roald Dahl: Hayatı ve Eserleri Hakkında 11 Tuhaf Bilgi

Netflix Türkiye RTÜK

Netflix Türkiye ve RTÜK Gerginliği: İpler Kopma Noktasına Yaklaşıyor