in ,

Disney+ Türkiye: Yayın Servisi 2021 Başında Ülkemize Gelebilir

Disney+ Türkiye’ye mi geliyor? Yayın servisinin 2021’in ilk çeyreğinde Doğu Avrupa ile ülkemizde de faaliyet göstermesi bekleniyor.

Disney Plus Türkiye Yayın Tarihi

Disney+ Türkiye’ye geliyor olabilir. Disney’in geçen sene açılan dijital yayın platformu, yeni orijinal içerikleri ve yatırımılarıyla 2021’e damga vuracak gibi gözüküyor. HBO Max’in son atılımıyla birlikte önümüzdeki yıl rekabet iyice kızışacak!

Netflix şu an için her ne kadar dijital yayın devi olarak ilk sırada gelse de, özellikle son iki yıl içerisinde birçok büyük şirket bu konuda önemli atılımlar yaptı. Amazon’un Amazon Prime Video, Apple’ın Apple TV+, Warner Bros.’un HBO Max, Paramount’un Paramount+ ve son olarak Disovery’nin discovery+ mecraları olmak üzere irili ufaklı birçok yeni dijital yayın servisi türedi.

Bunlar arasında hiç şüphesiz adını duyuranlardan bir tanesi oldukça dikkat çekiciydi: Disney+. Disney’in yeni dijital yayın mecrası olan bu platform, içersinde Marvel, Pixar, Fox, Star Wars, National Geographic ve elbette Disney’in kendi içeriklerini barındıracak; daha da önemlisi orijinal yeni içerikler üretilecekti. Kayıp Rıhtım okurlarının da yakından takip ettiği üzere özellikle Marvel ve Star Wars yapımları ile ilgili bugüne kadar pek çok haber paylaştık.

Disney+ Türkiye

Disney+ geçen sene yayına başladığında, çıkış yaptığı The Mandalorian ile oldukça büyük bir izleyici kitlesini çekmeyi başardı. Aradan geçen bir yıllık süre sonrasında, geçen hafta gerçekleştirilen Disney Investor Day etkinliği kapsamında şu an için güncel abone sayısının 85 milyon olduğu açıklandı. Henüz The Mandalorian dışında farklı bir Star Wars yapımı ve herhangi bir MCU dizi içeriği olmadığını düşünürsek bu oldukça ile büyük başarı. Kısa sürede bunca abone sahip olan Disney+ önümüzdeki yıl, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok farklı ülkede yayın yapmaya hazırlanıyor.

Disney+ Türkiye Ne Zaman Açılacak?

Şu an için resmi bir açıklama yapılmasa da, servisin Wikipedia sayfasında yer alan bilgilerde; 2021’in ilk çeyreğinde, 23 Şubat 2021 tarihinde Doğu Avrupa ülkelerinde yayınların başlayacağı belirtilmiş. Türkiye de Doğu Avrupa ülkeleri arasında sayıldığı için Disney+’ın ülkemize geleceği söylenebilir.

Ancak sadece bu da değil; Box Office Türkiye kanalında geçen hafta paylaşılan birçok Marvel dizisinin Türkçe altyazılı fragmanları da paylaşıldı. Bir sinema veritabanı olan ve Türkiye’de hangi filmin ne zaman çıktığını ve hangi dağıtımcı ile geldiğini, toplam gişe hasılatları gibi verileri paylaşan Box Office Türkiye; genellikle sadece ülkemizde yayınlanan içeriklerin altyazılı fragmanlarını sunuyor. Marvel içeriklerine yaptığı altyazı ile Disney’in de kısa sürede yayın servisiyle ülkemize geleceği varsayılabilir.

Disney Plus Türkiye

Pek tabii şu an için tüm bu bilgiler sadece gelme ihtimalini gösteren ipuçları olarak kalıyor. Belki de Amazon Prime Video’nun resmi olarak giriş yapmadan önce de ulaşılabildiği şekliyle gelebilir. Bu durumda içeriklere altyazı veya dublaj seçeneği oldukça kısıtlı olabilir.

Disney+, Türkiye’ye geldiği takdirde abone olur musunuz? Netflix, Amazon Prime, BluTv derken bunca yayın servisi arasında tercihiniz hangisi olacaktır? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

13 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Kenan Kenan dedi ki:

  Ülkede her ne kadar ekonomik buhran olsa da evime birden fazla maaş girdiği için alım gücüm haliyle yüksek oluyor ve bu ülkede benim gibi evine en az çift maaş giren milyonlar var. 82 milyonluk, dünyanın en büyük 20.(21 de olabilir tam hatırlayamadım) ekonomisine sahip bir ülkeye yatırım yapmamak ahmaklık olur bence. Artık insanlar da korsanı bırakıyor, bence güzel kazanç sağlarlar.

 2. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  Bu konuda çok haklı olabilirsiniz. Yoksa ne diye Türkçe dublaj yapılsın ki? Muhtemelen hazırlanan başka içerikler de vardır, işte altyazı olsun, dublaj olsun. Muhtemelen Ağustos ayına kadar duyurulabilir.

  Ben en çok mando için bekliyorum. :pleading_face: Ayrıca, umarım HBO da yakın zamanda gelir. Keza The Wire, Oz gibi eski ama muhteşem dizilerin hepsi orada.

 3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Fiyat olarak üzmezse ben de almayı düşünüyorum. Kafa dağıtmalık güzel içerikler gelecek gibi.

 4. Avatar for Jaehaerys Jaehaerys dedi ki:

  Bence Prime Video kadar düşük olmasa da yine düşük bir fiyatla çıkaracaklardır. Disney ve Amazon gibi büyük şirketlerin Türkiye’deki 5-10 TL’ye takılacaklarını sanmıyorum, kendi ülkelerinde 1 birim bile değil çünkü. Bunun yerine daha çok satıp daha çok kazanmak isteyeceklerdir. Amazon Prime’ın Türkiye’deki başarısı onlar için bir örnek teşkil ediyor bence.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

8 cevap daha var.

Onlar Kalabalık, Biz Yükseğiz - Harold Bloom

Onlar Kalabalık, Biz Yükseğiz | Harold Bloom

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri Paylaşıldı