in ,

Disney+ Türkiye: Yayın Servisi 2021 Başında Ülkemize Gelebilir

Disney+ Türkiye’ye mi geliyor? Yayın servisinin 2021’in ilk çeyreğinde Doğu Avrupa ile ülkemizde de faaliyet göstermesi bekleniyor.

Disney Plus Türkiye Yayın Tarihi

Disney+ Türkiye’ye geliyor olabilir. Disney’in geçen sene açılan dijital yayın platformu, yeni orijinal içerikleri ve yatırımılarıyla 2021’e damga vuracak gibi gözüküyor. HBO Max’in son atılımıyla birlikte önümüzdeki yıl rekabet iyice kızışacak!

Netflix şu an için her ne kadar dijital yayın devi olarak ilk sırada gelse de, özellikle son iki yıl içerisinde birçok büyük şirket bu konuda önemli atılımlar yaptı. Amazon’un Amazon Prime Video, Apple’ın Apple TV+, Warner Bros.’un HBO Max, Paramount’un Paramount+ ve son olarak Disovery’nin discovery+ mecraları olmak üzere irili ufaklı birçok yeni dijital yayın servisi türedi.

Bunlar arasında hiç şüphesiz adını duyuranlardan bir tanesi oldukça dikkat çekiciydi: Disney+. Disney’in yeni dijital yayın mecrası olan bu platform, içersinde Marvel, Pixar, Fox, Star Wars, National Geographic ve elbette Disney’in kendi içeriklerini barındıracak; daha da önemlisi orijinal yeni içerikler üretilecekti. Kayıp Rıhtım okurlarının da yakından takip ettiği üzere özellikle Marvel ve Star Wars yapımları ile ilgili bugüne kadar pek çok haber paylaştık.

Disney+ Türkiye

Disney+ geçen sene yayına başladığında, çıkış yaptığı The Mandalorian ile oldukça büyük bir izleyici kitlesini çekmeyi başardı. Aradan geçen bir yıllık süre sonrasında, geçen hafta gerçekleştirilen Disney Investor Day etkinliği kapsamında şu an için güncel abone sayısının 85 milyon olduğu açıklandı. Henüz The Mandalorian dışında farklı bir Star Wars yapımı ve herhangi bir MCU dizi içeriği olmadığını düşünürsek bu oldukça ile büyük başarı. Kısa sürede bunca abone sahip olan Disney+ önümüzdeki yıl, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok farklı ülkede yayın yapmaya hazırlanıyor.

Disney+ Türkiye Ne Zaman Açılacak?

Şu an için resmi bir açıklama yapılmasa da, servisin Wikipedia sayfasında yer alan bilgilerde; 2021’in ilk çeyreğinde, 23 Şubat 2021 tarihinde Doğu Avrupa ülkelerinde yayınların başlayacağı belirtilmiş. Türkiye de Doğu Avrupa ülkeleri arasında sayıldığı için Disney+’ın ülkemize geleceği söylenebilir.

Ancak sadece bu da değil; Box Office Türkiye kanalında geçen hafta paylaşılan birçok Marvel dizisinin Türkçe altyazılı fragmanları da paylaşıldı. Bir sinema veritabanı olan ve Türkiye’de hangi filmin ne zaman çıktığını ve hangi dağıtımcı ile geldiğini, toplam gişe hasılatları gibi verileri paylaşan Box Office Türkiye; genellikle sadece ülkemizde yayınlanan içeriklerin altyazılı fragmanlarını sunuyor. Marvel içeriklerine yaptığı altyazı ile Disney’in de kısa sürede yayın servisiyle ülkemize geleceği varsayılabilir.

Disney Plus Türkiye

Pek tabii şu an için tüm bu bilgiler sadece gelme ihtimalini gösteren ipuçları olarak kalıyor. Belki de Amazon Prime Video’nun resmi olarak giriş yapmadan önce de ulaşılabildiği şekliyle gelebilir. Bu durumda içeriklere altyazı veya dublaj seçeneği oldukça kısıtlı olabilir.

Disney+, Türkiye’ye geldiği takdirde abone olur musunuz? Netflix, Amazon Prime, BluTv derken bunca yayın servisi arasında tercihiniz hangisi olacaktır? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

13 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for W4YNE W4YNE dedi ki:

  Gelmesi kadar fiyat politikası da önemli bakalım.

 2. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Netflix’in gelmesi, Amazon’un Türkiye’ye yatırım yapmasından sonra şimdi de Disney+ geliyor. Biz içerisinde yaşadığımız için dışarıdakilerin gördüklerini göremiyor muyuz acaba :thinking:
  Ülkenin ekonomik olarak büyüyeceğini düşündükleri için mi geliyorlar yoksa çokta önemsemeyip “akmasa da damlar kenarda dursun” mantığıyla mı geliyorlar çok merak ediyorum. :thinking: Gerçi Amazon’un yöneticisinin açıklamaları Türkiye’yi önemsediklerini gösteriyordu.

  Amazon Türkiye, prime uygulamasını birkaç gün önce devreye aldı ve Türkiye Prime’a dahil olan 20. ülke oldu.
  “Amazon Türkiye’de umduğunu bulamadı, çıktı çıkıyor falan denilirken siz Prime uygulamasını Türkiye’ye taşıdınız. Türkiye’den çıkma niyetiniz yok mu?”

  “Bu dedikodular nereden çıktı ben bilmiyorum. Duymadım da ama Türkiye’den çok memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Avrupa’daki 6. büyük operasyonumuz Türkiye’de. Bu az bir şey değil. Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya’dan sonra 6. sıradasınız. Bu ciddi bir şey ve gelişme hızında çok öndesiniz. Böyle bir pazardan niye çıkalım. Tam aksine genişlemek istiyoruz.”

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Gelmesini dört gözle bekliyorum :slight_smile:

 4. Avatar for Kenan Kenan dedi ki:

  Ülkede her ne kadar ekonomik buhran olsa da evime birden fazla maaş girdiği için alım gücüm haliyle yüksek oluyor ve bu ülkede benim gibi evine en az çift maaş giren milyonlar var. 82 milyonluk, dünyanın en büyük 20.(21 de olabilir tam hatırlayamadım) ekonomisine sahip bir ülkeye yatırım yapmamak ahmaklık olur bence. Artık insanlar da korsanı bırakıyor, bence güzel kazanç sağlarlar.

 5. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Amazon Prime’ın yıllık ücreti ABD’de 120 Dolarmış. Türkiye’de 12 Dolar mesela. Global firma oldukları için karlarını dolar, euro olarak kendi ülkelerine götürüyor bu firmalar. ABD, AB Bölgesi, UK, Japonya gibi ülkelerdeki 1 aboneden kazandıklarını Türkiye’de 5-10 belki de daha fazla aboneden anca kazanıyorlar. Döviz olarak karlılığı çok düşük ülkenin ama dediğiniz gibi gelişmiş ülkelerden sonraki en iyi pazarlardan birisi ülkemiz.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

8 cevap daha var.

Onlar Kalabalık, Biz Yükseğiz - Harold Bloom

Onlar Kalabalık, Biz Yükseğiz | Harold Bloom

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri Paylaşıldı