in ,

Doctor Who’nun 13. Sezonu için İlk Fragman: 2021’in Sonlarında Geliyor!

Doctor Who’nun 13. sezonu için ilk fragman yayınlandı. Uzun soluklu bilimkurgu dizisinin beklenen bölümleri 2021 sonlarına doğru yayınlanmaya başlayacak.

Doctor Who 13. Sezon Fragmanı

Doctor Who 13. sezon fragmanı yayınlandı. Dünyanın en uzun soluklu bilimkurgu dizisi yeni bir sezonla daha maceralarına devam ediyor. Comic-Con@Home etkinliğinde gerçekleştirilen panelde, dizinin 13. sezonunun 2021’nin sonlarına doğru yayınlanacağı da açıklandı.

Panele 13. Doktor rolünde Jodie Whittaker ve dizide Doktor’un yol arkadaşları olacak olan oyuncular katıldı.

Doctor Who, Doktor takma adlı ve dışarıdan eski bir polis kulübesi olarak gözüken zaman makinesi TARDİS’de yolculuk yapan bir Zaman Lordu’nun uzun ve köklü hikâyesidir. Doktor, zaman ve mekanda yolculuklar yapar ve maceralarına farklı yol arkadaşları eşlik eder. Karakterin ölümüne yakın rejenerasyon geçirmesi sebebiyle her Doktor karakteri yıllar boyunca yerini farklı birine devretti. Dizinin devam ettiği süre boyunca “The Doctor” sık sık değişmiş olsa da, tüm Doktorlar kulübesiyle karşımıza ansızın çıkmasını beklediğimiz zaman yolcuları oldu.

1963’te yayınlanmaya başlayan Doctor Who 1989 yılında sona ermişti. Dizi, modern serisiyle 2005’te 9. Doktor rolünde Christopher Eccleston ile tekrar televizyonlara döndü. Daha sonra onu 10. Doktor rolünde David Tennant, 11. Doktor Matt Smith, 12. Doktor Peter Capaldi ve 13. Doktor olarak Jodie Whittaker takip etti.

2017’de bayrağı devralan Jodie Whittaker, The Doctor rolündeki ilk kadın oyuncu oldu.

Yıllardır farklı maceralarla devam eden dizi her yeni gelen Doktor’la kendine farklı bir yol çizerken, 12.sezonda 13. Doktor’un aslında “Zamansız Çocuk” olduğunu öğrendik. Böylece hikâye farklı bir boyut kazandı.

Doktor’a ait ortaya çıkan bu bilgi sadece geleceğini değil, Doktor’un geçmişini ve 1. Doktor’dan önceki hikâyeyi de düşünme şeklimizi etkiledi. Açıklanan bu gerçek ise çoğu hayranı pek memnun etmemişe benziyor. Zira Doktor’a ait tutarsızlıklar hâlâ mevcut.

Doctor Who 13. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

Yayınlanan ilk fragmanda yeni yüzleri ve “Zamansız Çocuk” olduğu gerçeğini öğrenmenin Doktor’u nasıl etkilediğini görüyoruz. Doktor bu gerçeği arkadaşı Yasmin Khan’dan da saklıyor. Görüldüğü üzere Doktor hâlâ arkadaşlarından sır saklamakta. Bu sırrın senaryoyu nasıl şekillendireceği ise merak konusu.

13. sezonuyla 2021’nin sonlarında izleyici ile buluşacak olan Doctor Who’nun yeni sezon oyuncuları arasında Doktor’un yol arkadaşı Dan Lewis karakterini canlandıracak olan John Bishop ve Game of Thrones oyuncularından Jacob Anderson da yer alıyor.

Sizler 13. sezon için yayınlanan ilk fragman hakkında neler düşünüyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

6. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali

6. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali Kayıtları Başladı

Dexter: New Blood - Çıkış Tarihi Fragman

Dexter: New Blood’ın Çıkış Tarihi Yeni Fragman ile Duyuruldu