in

Doctor Who 13. Sezon Doktor’u Kesinleşti

Jodie Whittaker, Doctor Who dizisinin 13. sezonunda bir kez daha Doktor rolüyle ekranlarda olacağını açıkladı.

doctor who jodie whittaker
- Reklam -
- Reklam -

Doctor Who 12. sezonun BBC One kanalında gösterimine devam ettiği şu sıralarda 13. sezonla ilgili önemli bir haber geldi. Jodie Whittaker kısa süre önce Doctor Who dizisinin gelecek sezonunda da Doktor olarak yer alacağını açıkladı.

İlk olarak 1963 yılında başlayan ve 1989 yılında ara veren, ardından 2005’te tekrar başlayan ve 15 yıldır devam eden Doctor Who dizisinde, 13. Doktor’u canlandıran Jodie Whittaker’ın diğerlerine nazaran ayrı bir önemi var. Çünkü kendisi yarım asırlık bir dizinin ilk kadın Doktor’u olma özelliğini taşıyor.

Peter Capaldi, meşaleyi 2017’de Whittaker’a devrederek, birçok hayranının istediği bir şeyi gerçekleştirmiş ve Doktor’u oynayan ilk kadını izleyiciye takdim etmişti. Elbette her değişimde olan diğer durumlar da yaşandı; yeni arkadaş, müttefik ve düşmanlara sahip oldu.

- Reklam -

Doctor Who

Doctor Who 13. Sezon Doktor’u Yine Jodie Whittaker Olacak

Jodie Whittaker, Entertainment Weekly ile yaptığı son röportajda üçüncü bir sezon için Doctor Who’ya geri döneceğini doğruladı. Herhangi bir oyuncunun Doktor rolünde kaç sezon kalacağına dair genel anlamda bir bilgi yok. Fakat genellikle her doktor ortalama 3 sezon boyunca rollerini tekrarlıyorlar. Ve 2-3 yılda bir bu durum değişiyor. Whittaker da 2018’in ikinci yarısında başlayan 11. sezon sonrası rolünü 12. sezonda da tekrarlıyor. Ve son gelen açıklama 13. sezonun da 13. Doktor ile devam edeceğini gösteriyor.

Her ne kadar hayranlar bir önceki sezon ilk kadın Doktor’u izlemiş olsalar da gelen eleştiriler karışıktı. Beğenen olduğu kadar bolca eleştiri sunan ve sevmeyen bir kesim de oldu. Ekip de bu eleştirileri dikkate almış olmalı ki dizinin 12. sezonunda bazı eski canavarların geri dönmesini sağladı.

Doctor Who

- Reklam -

Halihazırda devam eden 12. sezon 1 Ocak 2020 tarihinde BBC One kanalında yayına başladı. Şimdilik 4 bölümü yayınlanan sezon yine 10 bölümden oluşacak ve ardından bir özel bölüm gelecek. Özel bölüm dışında dizinin 12. sezonunun mart ayı içerisinde sonlanması bekleniyor. 13. sezonun ne zaman geleceğine dair şimdilik herhangi bir açıklama yok.

Bu gelişme için siz ne düşünüyorsunuz? Jodie Whittaker’ın Doctor Who performansından memnun musunuz? Bir sezon daha devam edecek olması sizce iyi bir şey mi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Doctor Who Dizisinde Bahsi Geçen Türkler

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Tüm olumsuzluklara rağmen hala aynı doktor ile devam etmek akıl kârı değil. Dizi ruhunu teslim etmiş geçmiş olsun o zaman. 12. Sezonun ilk bölümünün yarısına bile dayanamadım. Yazık ettiler koskoca diziye.

 2. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Bu sezonu fena gitmiyor aslında. Doktorun kendisi olayların içerisinde çok etkin bir karakter olmasa da konu güzel işleniyor ve her zamanki doktor who gizem kurgusu var. Ben kaç sezondur doğru düzgün sevebildiğim bölümle karşılaşmamıştım. Bu sezon daha çok umut vaad ediyor.

 3. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Tesla bölümüyle birlikte dizi toparlanmaya başlamış. Ayrıca bu sezon Gallifrey konusu da işlenecek gibi gözüküyor, eğer Gallifrey sağlam işlenirse muhteşem olur.

 4. Avatar for Aleyna_Uyar Aleyna_Uyar dedi ki:

  13.doktorum performansı gayet yerinde tek sıkıntı bence seneryo keşeke steve moffat gitmeseydi hadi gittin abi sherlock çek dimi

 5. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Doktor da yoldaşları da bölümler de hevesimi kırdı benim. Bu konuda da yalnız olduğumu düşünmüyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Chilling Adventures of Sabrina 3. Sezon

Chilling Adventures of Sabrina 3. Sezon Netflix’te Yayında

J.R.R. Tolkien Gondolin'in Düşüşü

J.R.R. Tolkien’in İlk Orta Dünya Hikâyesi Gondolin’in Düşüşü Türkçede!