Yuvarlandığım Mezarlar

Doctor Who, 2 Yeni Sezonuyla Geliyor

BBC'nin popüler yapımlarından Doctor Who için yeni sezon onayları art arda geldi. 13 ve 14. sezonlar için şimdiden anlaşmaya varıldı.

BBC’nin sevilen dizisi Doctor Who için 13 ve 14. sezonların yolda olduğu resmi olarak onaylandı. Üstelik yeni gelecek iki sezon HBO Max platformunda da yayımlanacak.

HBO Max’in tanıtım etkinliğinde birçok yeni içerik duyuruldu. Green Lantern tüm bu içerikler arasında en sükse yapan haber gibi dursa da Doctor Who hayranlarını sevindirecek güzel bir gelişme de yaşandı. Etkinlikte, 2020 sonrası iki yeni Doctor Who sezonunun daha geleceği belirtildi.

HBO Max’in BBC ile olan anlaşmasına göre, yapımın 11 sezonunun tamamı platformun Amerika’da bulunan kullanıcılarına açık olacak. Yeni gelecek üç sezon da bu içeriklere dahil edilecek. 2020 yılı içerisinde Jodie Whittekar’ın başrolünde olacağı Doctor Who’nun 12. sezonunun geleceği biliniyor. Ancak iki ek sezonun belirtilmesiyle dizinin 2022 yılına kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Tabii dizinin yapım süreci aynı şekilde devam ettiği takdirde bu sürecin HBO Max’te yayını için 2024’e kadar uzayabileceği belirtiliyor.

Doctor Who’nun Yeni Sezonlarında Başrol Henüz Açıklanmadı

Doctor Who’nun 12. sezonunda da başrolü üstlenecek Jodie Whittekar ile İngiliz senarist Chris Chibnall’ın 13 ve 14. sezonlarda olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Geleneksel olarak doktorlar 3 veya 4 sezonda bir değiştiği için Whittekar’ın sonraki sezonlarda da boy gösterme şansı yüksek.

Elbette bir önceki sezonun izlenme oranları ve aldığı eleştiriler doğrultusunda hem yıldız oyuncunun hem de senaristin değiştirilme olasılığı da her zaman saklı tutuluyor. Fakat şimdilik ne BBC ne de HBO Max cephesinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapıldı.

Kesin olan bir şey var ki, daha uzun bir süre Doktor’un maceraları izleyicilerle buluşmaya devam edecek.

GÖZ ATIN  Peaky Blinders 5. Sezon Yayınlanmaya Başladı
Etiketler:  
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Doctor Who, 2 Yeni Sezonuyla Geliyor için 5 yorum

 1. narpal dedi ki:

  Son sezonu çok kötüydü. Moffat gitsin her şey güzel olacak dediler berbat oldu.


 2. Tobizume dedi ki:

  Son sezonun kötü olmasının nedeni SJW yüzünden, SJW’nin dozajı azaltılırsa ben yeni Doctor’u çok beğendim. Moffat konusuna gelecek olursam eğer Matt Smith Doctor iken Moffat çok iyi bölümler yazıyordu ama Peter Capaldi Doctor olunca Moffat çok kötü bölümler yazdı. Capaldi en iyi Doctor olabilecekken Moffat yüzünden harcandı resmen.


 3. narpal dedi ki:

  Sjw olayına çok takılmıyorum, rolünü iyi yapsın isterse yeşil tenli marslı oynasın. Ama doktoru oynayan kadın ve ekurisinin rolünü beğenmedim, belki ilk sezonlarının getirdiği bir şeydi ama kötüydü. Moffat eleştirisi Capaldi’den çok önce vardı, David Tennat döneminde bile süregelen bir şey.

  Ilk kez bir sezonu zor bitirdim, benim gözümde bu haliyle Dr Who yan dizisi bile olamaz.


Doctor Who, 2 Yeni Sezonuyla Geliyor

BBC’nin popüler yapımlarından Doctor Who için yeni sezon onayları art arda geldi. 13 ve 14. sezonlar için şimdiden anlaşmaya varıldı.

Başa dönün