in ,

Doctor Who’nun “Legend of the Sea Devils” Adlı Özel Bölümünden İlk Fragman

Doctor Who: Legend of the Sea Devils için ilk fragman paylaşıldı. Jodie Whittaker’ın başrolünde yer aldığı yeni özel bölüm Deniz Şeytanlarını geri getiriyor.

Doctor Who Legend of the Sea Devils fragmanı

Doctor Who: Legend of the Sea Devils fragmanı yayınlandı. Zaman Lordu’nun on üçüncü rejenerasyonuna veda etmeye hazırlanırken, Jodie Whittaker bu sefer tanıdık deniz şeytanları ile uğraşmak için korsan oluyor.

Deniz Şeytanları ilk kez 1970’lerde tanıtılan klasik Doctor Who kötü karakterleri arasında yer alıyor. Deniz Şeytanları ve onların evrimsel kuzenleri Silurianlar, Dünya üzerinde evrimleşen ilk duyarlı türlerdi, ancak yok olma düzeyinde bir olay olmasını bekledikleri şeyden kurtulmak için kendilerini bedensel olarak dondurdular. Tam da bu süreçte Dünya ile çarpışacağına inandıkları asteroit yörüngesine kayarak gezegenin uydusuna, yani Ay’a dönüştü ve onları uykularından uyandırmak için tasarlanmış sistemler hiçbir zaman devreye girmedi.

Şu anki Doctor Who’nun başında yer alan Chris Chibnall eski bir Doctor Who hayranı olduğu için daha önce beşinci sezon için yazdığı On Birinci Doktor hikâyesinde Silurianları geri getirmişti. Şimdi de ikonik kötüler bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bugünle birlikte BBC dizisinin özel bölümünden ilk fragmanı yayınladı. Doktor ve arkadaşları, 19. yüzyıl Çin’inin tehlikeleriyle yüzleşen destansı bir macera vaat ediyor. Hemen aşağıdan yayınlanan fragmana ulaşabilirsiniz.

Doctor Who: Legend of the Sea Devils Fragmanı | İZLE

“Deniz Şeytanları Efsanesi”nin yayınlanan ilk fragmanında korsan kraliçe Madam Ching’in hazine arayışı, farkında olmadan bir Deniz Şeytanları kolonisini uyandırdığı görülüyor. Deniz Şeytanı tasarımları, klasik gösteriyi onurlandıracak şekilde hazırlanmış ve görünüşe göre, yanlarında bir deniz canavarını ve başka tarih öncesi tehditler de getirmişler.

Whittaker’ın Doctor’luğu sona eriyor ve görevi kimin devralacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Zaman Lordu olarak Jodie Whittaker bir dönüm noktası niteliğindeydi. 50 yılı aşkın bir süredir devam eden dizide Doktor rolleri her zaman yetenekli bir beyaz erkek aktörler tarafından oynanmıştı. Şimdi yeni Doctor’un tekrar bir erkek tarafından mı oynanacağı ya da erkek olacaksa bile siyahi bir aktör tarafından oynanıp oynanmayacağı merak ediliyor. Ayrıca yapımın 60. yıl özel bölümünde eski doktorların bir araya gelebileceği de konuşuluyor.

Doctor Who: Legend of the Sea Devils, 17 Nisan 2022 tarihinde BBC’de yayınlanacak.

Doctor Who’nun yeni özel bölümü Legend of the Sea Devils için yayınlanan yeni fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Boneca Boneca dedi ki:

    Ölmeden kızıl saçlı Doctor görebilecek miyim acaba?

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

lost disney plus yayın

Disney Plus, Bir Döneme Damga Vuran “LOST” Dizisini Geri Getiriyor

Attack on Titan Final Part 3

Attack on Titan Hayranlarına Kötü Haber: Animenin Finali 2023’e Kaldı