in ,

Doctor Who: Revolution of the Daleks Fragmanı ve Yayın Tarihi

Doctor Who: Revolution of the Daleks fragmanı yayınlandı. BBC, merakla beklenen Festival Özel Bölümünün yayın tarihini de nihayet açıkladı.

Doctor Who Jodie Whittaker

Doctor Who: Revolution of the Daleks festival özel bölümü fragmanı ve yayın tarihi duyuruldu. Yeni yılın ilk günü yayınlanacağı resmileşen özel bölüm fragmanında birçok sır saklanıyor.

2005 yılından bu yana artık geleneksel haline gelen tatil özel bölümleri ile Doctor Who hayranları diziyle daha fazla zaman geçirme fırsatı buluyorlar. Russell T. Davies ve halefi Steven Moffat yönetiminde, bu özel bölümleri genellikle Noel günlerinde yayınlama kararı alıyorlardı.

Doctor Who Fragman

Doctor Who’nun şu an başında bulunan yapımcı Chris Chibnall ise, maceralarını çok şenlikli şekilde göstermekten hep kaçındı. Neyse ki bu yılki festival özel bölümü, Koronavirüs salgını prodüksiyonları aksatmadan önce çekilmişti. Ancak Chinball ve ekibi, uzun bir süre boyunca bu bölümün ne zaman yayınlanacağı konusunda herhangi bir yorum yapmadı. Pek tabii bu belirsizlik, bu tarz bilgileri daha önceden vermeye alışkın kanal için de zordu. Özellikle bu yıl pandemi nedeniyle kesintiye uğrayan çekimleri düşünürsek, kanalın yayın akışı için normale göre daha hızlı ve çabuk karar vermesi gerekecek.

Neyse ki yeni yayınlanan fragman ile birlikte Revolution of the Daleks (Dalekler’in Devrimi) adlı Doctor Who özel bölümünün yeni yıl gününde yayınlanacağı da kesinleşti.

Doctor Who: Revolution of the Daleks Fragmanı | İZLE

YouTube video

Yayınlanan fragmana baktığımızda, bu yılki özel bölümde kendi içinde yaşanan tek bölümlük bir olaydan ziyade, 12. sezon hikâyesinin devamı gibi hissettiren bazı unsurlar göze çarpmakta. Özellikle son sezonun “Timeless Child” bölümünün yankılarının bu özel bölümü etkilemesi de bekleniyor.

Artık bir Zaman Lordu olmadığını öğrenen doktorun kimliğini yeniden tanımlaması gerekiyor. Fragman da, Doctor tarafından terk edildiklerine inanan ve sadece Dünya’daki yaşamlarına devam etmeye çalışan doktorun arkadaşlarına odaklanıyor. Ne yazık ki, kendilerini korkunç bir tehditle karşı karşıya bulacaklar gibi görünüyorlar.

Doctor Who Captain Jack Harkness

Geçen günlerde gelen bir haberle birlikte uzun süredir dizide gözükmeyen ve John Barrowman’ın canlandırdığı Captain Jack Harkness’ın da ekibe yardım için geri döneceğini öğrenmiştik.

Peki ya sizler festival özel bölümünün yayınlanan kısa fragmanını nasıl buldunuz? Captain Jack Harkness’ın dönüşü ile sizce ortaya iyi bir bölüm çıkacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

11 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Heyecan yükseliyor!

  Ama galiba bir tek benim :smiley:

 2. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Galiba. :joy: Capaldi ve sonrası beni tamamen soğuttu diziden. Dizinin evrenine dair çıkacak her yeni şey artık beni heyecanlandırmıyor.

 3. Avatar for atakangngor atakangngor dedi ki:

  Desenize, vasat bir bölüm daha geliyor. Kadın başrolden dolayı asla değil, tamamen Chibnall yüzünden. Yoksa kadının performansı iyi, senaryosu kötü.

 4. Avatar for Ozgur Ozgur dedi ki:

  Valla ben seviyorum. Dizinin kitapları da dahil eski seriyi de severek izlemiş biri olarak ben bu doktoru ve hikayesini cidden sevdim. Gayet de güzel ilerliyor. Çıksın gelsin de izleyelim :blush:

 5. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Ben senaristlerden ve oyunculardan azâde dizinin tutkunu olduğumdan hiç etkilemiyor ama senaryonun başında kim olursa olsun aynı şeyi derdim: “Ah başyazar ben olacaktım ki…”

  Evet, özellikle Zamansız Çocuk beni heyecanlandırıyor. Sıfırdan bir Doktor orijini yaratılacak ve yeni yüzler gelebilecek. Birinci Doktor’dan önce sayısız yüzü olabilir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

6 cevap daha var.

Oğul - Jo Nesbo

Oğul: Jo Nesbo’dan İntikam ve Suç Dolu Bir Roman

the crown tarihi diziler

The Crown Dizisi Birleşik Krallık Hükûmetini Endişelendiriyor