in , ,

Dr. Stone 3. Sezon Fragmanı ile Ryusui Özel Bölümü Duyuruldu

Dr. Stone 3. sezon fragmanı yayınlandı. Ayrıca 2022 yazında gelecek olan Kaptan Ryusui özel bölümü de duyuruldu.

Dr. Stone 3. Sezon Fragmanı ve Özel Bölümü

Dr. Stone 3. sezon fragmanı paylaşıldı. Boichi ve Riichiro Inagaki’nin kıyamet sonrası bilimkurgu manga serisinin anime uyarlaması, Senku Ishigami ve Kaptan Ryusui’nin dönüşünü sağlayacak.

İlk sezonu 2019 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2. sezonu da Ocak 2021’de başlayıp Mart 2022’de tamamlanan Dr. Stone, nedeni bilinmeyen bir olay yüzünden dünyadaki tüm canlıların taşlaşması ve aradan geçen 1000 yıl sonrasında bazılarının uyanarak yeni hayata adapte olma çalışmasını konu ediniyor. Her iki sezonu ilgiyle takip edilen yapımın 3. sezon duyurusu da, 2. sezon final bölümünün ardından yapılmıştı. Nihayet yeni sezon ve ek bir özel bölüm için bir fragman Shueisha’nın Jump Festa ’22 etkinliğinde Toho Animation’ın YouTube kanalında paylaşıldı.

Hazırlanan bu TV özel bölümün hikâyesi 2. ve 3. sezonlar arasında köprü kuracak ve Nanami Holding’in sahibinin en küçük oğlu ve geminin kaptanı Perseus olan Ryusui’nin karakterine odaklanacak. Dr. Stone: Ryusui gelecek yaz aylarında çıkış yapacak. Ancak 3. sezon için hayranların bir süre daha beklemesi gerekiyor. Şu an için bir sonraki sezonun 2023’te başlaması planlanıyor.

Yayınlanan yeni fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dr. Stone 3. Sezon Fragmanı ve Özel Bölümü | İZLE

Yapımcılığını TMS Entertainment’ın üstlendiği ve Shinya Iino’nun yönettiği anime uyarlamasında Senku karakterini Yūsuke Kobayashi (The Time I Got Reincarnated as a Slime), Taiju Oki karakterini Makoto Furukawa (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba), Yuzuriha Ogawa karakterini Kana Ichinose (Carole & Sali), Tsukasa Shishio karakterini Yuichi Nakamura (My Hero Academia: Boku no Hero Academia) ve Gen Asagiri karakterini Kengo Kawanishi (The Case Study of Vanitas) seslendiriyor.

Ryōta Suzuki’nin (Pretty Boy Detective Club) gelecek özel bölümde Ryusui rolünü yeniden seslendirileceği bildirilse de, dizinin şu anki kadrosu ve ekibinin Dr Stone’un 3. sezonunda rollerini tekrar edip etmeyeceği henüz açıklanmadı.

Animesi gibi mangası da oldukça başarılı olan Dr. Stone, Nisan 2021 itibarıyla 10 milyonun üzerinde kopya satmıştı. 64. Shogakukan Manga Ödülleri’nde shōnen kategorisini kazanan manga, TV Asahi’nin Manga Sōsenkyo’nun 2021’deki en iyi 100 manga listesinde de yer aldı. Ayrıca Barnes & Nobles, seriyi kitapçıların 2018’in favori mangalarından biri olarak listelemişti.

Dr. Stone’un ilk iki sezonunu sizler nasıl bulmuştunuz? Animeye dair yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Expelliarmus Expelliarmus dedi ki:

    Anlaşıldı bunun da mangasını okumak lazım. O kadar bekleyemem. :grinning_face_with_smiling_eyes: Ama mangası hâlâ devam ediyor ve şu anda 223. bölümde. Animesi ise sadece 83 bölüm işledi… Mangası bitince başlarım artık.

  2. Avatar for Kehribar Kehribar dedi ki:

    @Expelliarmus Hocam, mangası varken animesi izlenmeyecek bazı eserler vardır. One Punch Man, Vinland Saga, Hiroya Oku’nun eserleri, Berserk, Takehiko Inoue’nin eserleri gibi. Boichi’de bu gibi eserlerin yaratıcılarından biri. Boichi’nin eseri tüketecekseniz okuyarak tüketin. O görsel şölen kaçmaz. Kaçırmayın hocam.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2021'in En İyi 50 Kurgu Kitabı: Hürriyet Kitap Sanat

Hürriyet Kitap Sanat Açıkladı: 2021’in En İyi 50 Kurgu Kitabı

25 Kitapta Bilim Kurgu - Zülfikar Yamaç

25 Kitapta Bilim Kurgu – Zülfikar Yamaç | “Bilimkurguya Vefa Borcu”