in

Dune: The Sisterhood Dizisinde Deprem: Yönetmen ve Başrol Oyuncusu Projeden Ayrıldı

Dune: The Sisterhood yönetmeni Johan Renck ve başrol oyuncusu Shirley Henderson projeden ayrıldı. Dizinin yapımı belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

Dune: The Sisterhood Yönetmen ve Başrol Oyuncusu Diziden Ayrıldı
- Reklam -

Dune: The Sisterhood dizisi sürpriz ayrılıklarla gündeme geldi. Dizinin yaratıcı isimlerinden Diane Ademu-John’un ayrılığı sonrası şimdi de yönetmeni ve aynı zamanda Chernobyl dizisiyle de tanınan Johan Renck ve son olarak Tula Harkonnen karakterini canlandıracak başrol Shirley Henderson, yaşanılan anlaşmazlık sebebiyle projeden ayrıldıklarını açıkladı. Projenin yapımı belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

Uzun süredir geliştirme aşamasında olan ve Dune’un öncülü niteliğindeki Dune: The Sisterhood, büyük bir krizin eşiğinde. Denis Villeneuve’ün eleştirmenlerce beğenilen Dune’u 2021’de vizyona girmeden çok önce, Warner Bros., yazar Frank Herbert’ün ufuk açıcı bilimkurgu dünyası etrafında odaklanan uygun bir sinematik evren geliştirmek için çalışıyordu. Dune: The Sisterhood ilk olarak 2019’da o zamanlar adı henüz belli olmayan HBO Max için dizi olarak sipariş edildi ve hatta 2020 sonbaharında çekimlere başlanacağı açıklandı.

Ancak elbette hiçbir şey planlandığı gibi gitmedi ve dizinin başrol oyuncuları bile ancak geçen yılın ekim ayında belli oldu. Ardından çok bir süre geçmeden Vikings yıldızı Travis Fimmel’ın da kadroya dahil olduğu duyuruldu. Hayranlar artık çoğu şeyin tamamlandığını ve bu aralar dizinin kamera arkasından bazı görüntüler beklerken, ne yazık ki sürpriz ayrılıklar yaşandı.

- Reklam -

Dune: The Sisterhood Yönetmen ve Başrol Oyuncusu Diziden Ayrıldı

Dune: The Sisterhood Yönetmen ve Başrol Oyuncusu Ayrılığı Öncesi Ortak Sorumlu İsim de İstifa Etmişti

Deadline’ın haberine göre ilk iki bölümü yöneten ve Chernobyl ile tanınan yönetmen Johan Renck projeden ayrıldı. Daha da önemlisi Tula Harkonnen’i oynaması planlanan başrol oyuncusu Shirley Henderson da diziden ayrıldı. Sonuç olarak Dune: The Sisterhood’ın yapımı, Renck’in yerine geçecek bir isim bulunup Tula yeniden düzenleneceği için askıya alındı. Tüm bunlar daha önce dizi sorumlularından Diane Ademu-John’un çekimler öncesinde istifa etmesi ve Alison Schapker’ın tek dizi sorumlusu olmasıyla ilgili ek değişikliğin ardından geldi.

HBO Max yaptığı açıklamada şunları söyledi:

- Reklam -

“Dune: The Sisterhood planlı bir araya girdiği için, mümkün olan en iyi diziyi oluşturmak ve kaynak materyale sadık kalmak için üretimde bazı yaratıcı değişiklikler yapılıyor. Johan Renck dizideki çalışmalarını tamamladı ve yeni bir yönetmen getirilecek. Reck, karşılıklı anlaşma ile diğer projeleri için ayrılıyor. Ayrıca Shirley Henderson, Tula Harkonnen’i canlandırmayacak ve diziden ayrılacak.”

Dune: The Sisterhood Shirley Henderson Diziden Ayrıldı
Shirley Henderson

Farklı kaynaklara göre Ademu-John’un çekimler başlamadan önceki istifası, Schapker’ı geniş kapsamlı yeniden yazımları bir araya getirmeye zorladı. Renck’in yönetmenlik tarzının HBO Max’in vizyonuna uymaması nedeniyle ayrıldığı bildirildi ve Henderson’ın neden ayrıldığı belirsizliğini koruyor. Şu anda diziyle ilişkili çelişkili söylentiler olsa da, çekimlerin en az yedi ay ertelendiği de iddialar arasında yer alıyor.

Dune: The Sisterhood dizisinde yaşanan son olaylar hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Albacore SS-218: Kayıp Denizaltı Bulundu

II. Dünya Savaşı Sırasında Kaybolan Denizaltı 79 Yıl Sonra Bulundu

Kar Havası - Jessica Au

Japonya Sokaklarında Geçen Jessica Au İmzalı “Kar Havası” Türkçede