in

John Wick Yazarı, Dungeons & Dragons Dizisi Üzerinde Çalışıyor

Dungeons & Dragons dizisi geliyor. Yapımın senaryosu, John Wick senaristi Derek Kolstad’a emanet edilecek.

John Wick Yazarı Dungeons & Dragons Senaryosu

John Wick yazarı Derek Kolstad, popüler fantastik masaüstü oyunu Dungeons & Dragons evrenine dayanan bir dizi senaryosu kaleme alacak.

İlk defa 1974 yılında Gary Gygax ve Dave Arneson tarafından yayınlanan ve o zamandan bu yana milyonlarca oyuncusu bulunan Zindanlar ve Ejderhalar oyunu; 2019’dan 2020’ye %20’lik bir artışla satışlarında oldukça önemli bir ivme yakalamıştı. Stranger Things gibi popüler dizilerdeki tasvirler ve Critical Role gibi canlı yayın dizilerinin başarısı arasında, genel farkındalık ve klasik oyuna olan ilgi de artmıştı.

Hayranları arasında D&D olarak da bilinen Dungeons & Dragons, oldukça yapılandırılmış ancak yine de açık uçlu bir oyun. Oyuncuların çok çeşitli fantastik senaryoları canlandırmasına olanak tanır. Büyü, savaş ve sosyal etkileşimleri içeren oyunda oyuncuların hayal güçleri haricinde çok az sınırlama (veya tamamen sınırlama olmaksızın) ile bir dizi macera yaşanır. Her oyun, oyunu denetleyen ve oyunculara hikaye boyunca rehberlik eden Dungeon Master (Zindan Efendisi) tarafından yönetilir.

Dungeons & Dragons Dizisi Dışında Film Projesi de Geliştiriliyor

Dungeons & Dragons dizisi

Daha önce film uyarlaması da duyurulan yapım için yeni bir haber daha geldi. The Hollywood Reporter, Hasbro’nun eğlence stüdyosu eOne’ın canlı aksiyon türünde bir Dungeons & Dragons dizisi geliştirdiğini duyurdu. Ayrıca dizinin sorumlu koltuğuna ve senaryo yazarlığına da John Wick yazarı Derek Kolstad’ın getirdiği bildirildi. Ancak haber henüz geldiği ve geliştirilme aşamasının çok erken bir safhasında olduğu için herhangi bir olay örgüsü veya maceranın nasıl ilerleyeceği konusunda bir bilgi verilmedi. Hazırlanan dizinin hangi kanalda yayınlanacağı da henüz belli olmadı.

Daha önceden belirttiğimiz gibi John Wick yazarı tarafından hazırlanan dizi Dungeons & Dragons dünyasına ait tek proje olmayacak. eOne ayrıca Chris Pine’ın başrol oynadığı ve 2022’de gösterime girmesi beklenen bir canlı aksiyon filmi de hazırlıyor. Televizyon dizisi ve filmin yanı sıra eOne’nın Zindanlar ve Ejderhalar’a dayalı farklı projeler de geliştirdiği biliniyor. Fakat henüz o içeriklerle ilgili şirket tarafından resmi bir duyuru yapılmadı.

Oyun anlamında on yıllardır birçok oyuncu tarafından oynana ve popülerliğini yitirmeyen Dungeons & Dragons, aynı başarıyı ekranda gösterememişti. 2000’li yılların başında kötü karşılanan bir canlı aksiyon filmi üçlemesi ve 1980’lerde de bir animasyon dizisi vardı. Her iki proje de hayranlar tarafından olumsuz eleştiriler almıştı.

Yeni gelecek dizi ve film projesi konusunda sizlerin beklentileri neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

17 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Bu vesileyle belki oyunun Türkçe klavuzları da çıkar. Oyuncu rehberleri, el kitapları, kuralları vs. dilimize kazandırılsa harika olurdu. Ne zaman düşünsem bizler için ıskalanmış bir eğlence olarak görürüm. Çalışmaya hep çalışmaya ve başka birçok şey yüzünden öyle çok sömürülüyoruz ki durup eğlenmeye halimiz kalmıyor. Böyle keyfi şeyleri düşünemeyecek bir hayatın içinde yaşıyoruz sanki. Kendimizi kaptıramıyoruz.

 2. Avatar for NamelessOne NamelessOne dedi ki:

  Maalesef öyle. Çok sevdiğim bir alıntı Sabahattin Ali’nin Değirmen isimli eserinden: "Yarın öldüğümüz zaman birisi size sorsa: “Dünyada neler gördünüz?” dese herhalde verecek cevap bulamayız. Koşmaktan görmeye vaktimiz olmuyor ki… "

  Benim de D&D’ye ilgim uzun süredir var. Hikaye anlatma sanatları işe tanışmamı sağlamıştır D&D.

  Eğer Türkçe’ye çevirilse oynayacak büyük bir kitle var.

 3. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Masa üstü rol yapma oyunlarının hemen yaygınlaşmamasının bir sebebi de yıllarca “satanist ayin” ithamıyla “Gençlerimiz oyun ile gerçeği karıştıracak!” kuşkusuyla suçlanması. Ki ilginçtir, bu da ithal bir korkuydu; Amerika’da, yani oyunun anavatanında, millet FRP oynuyor diye tutuklanıp yargılanmış. Hatta Tom Hanks’li film vardı, göre oyuna kendini kaptıran genç(!) bu illet(!) yüzünden felakete sürükleniyordu(!).

  Bu oyunlara yönelik önyargılar daha yeni yeni kırıldı sayılır.

 4. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Devasa orduların, sanırım hiçbir zaman tam olarak anlamayacağım birtakım sebepler yüzünden, akılda tutulamayacak kadar çok kilometreler boyunca yanlarında -zaman zaman çeşitli hayvanlar da kullanarak- binlerce at ve alet edevatla naralar ve eş adımlarla birlikte gidip aynı şekilde kendilerine doğru gelen bir orduyla acımasızca savaşmasındansa insanların eğlenmek amacıyla süslenip püslendiği, fantastik görüntülere imza attığı ve herkesin bunu yaparken muhteşem bir keyif alarak kendi sıkıcı, monoton, anlamsız hayatlarından uzaklaşıp stres attığı, satanistçe adlandırılmasına rağmen hiç alakası olmayan bir etkinliğe imza atmalarını vahşice yapılan tüm o savaşlara tercih ederim.

  Kendimi tek cümlede anlatabilmiş olmanın verdiği huzuru yaşamak üzere gidiyorum.

 5. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Alt kültür ve bu kategoriye sokulan aktivitelerin handikapı, onunla ilgisi olmayanların gözünde akla yatkın gelmemesi. Sanki seçim olamazmış, altında başka şeyler olmalıymış, bu yüzden tehlikeliymiş gibi bir algı var.

  Kitap, oyun, maket, dizi/film… Herhangi biri hakkında en ufak bir olumsuz spekülasyon olunca toplum için ne kadar tehlikeli(!) olabileceğine dem vuranlar piyasaya çıkıyor.

  O aktiviteyle uğraşanlar da doğru düzgün bir savunmaya geçemeyince ya da sadece kriz anında bir şeyler yapmaya çalışınca etkisiz oluyor. Bu yüzden o uğraşı sahiplerinin de uğraşılarının nitelikleri, kendileri için anlamı, kapsamı, etkisi vs. hususta belli bir birikime ihtiyacı var artık. O sayede uğraşlarının doğasını kolayca anlatabilirler.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

12 cevap daha var.

Börü 2039 Dizi Alper Çağlar

Alper Çağlar’dan Bilimkurgu Dizisi: BÖRÜ 2039

yaşamış en büyük dinozor

Arjantin’de Bulunan Fosil Yaşamış En Büyük Dinozora Ait Olabilir