in

Ewan McGregor, Yeni Star Wars Dizisinde Obi-Wan’ı Oynamak İçin Geri Dönüyor

Disney+ platformu için hazırlanan üçüncü Star Wars projesi olan Obi-Wan Kenobi dizisinde Ewan McGregor’un da yer alacağı kesinleşti!

Obi-Wan Kenobi Ewan McGregor

Disney+ için hazırlanan Obi-Wan Kenobi’li dizi projesiyle ilgili güzel bir gelişme yaşandı. 2000’li yıllarda çekilen ve serinin başlangıcını anlatan Star Wars filmlerinde, Obi-Wan’ın gençliğini oynayan Ewan McGregor, karakteri yeniden canlandırmak için kamera karşısına geçiyor.

48 yaşındaki İskoç aktör, Deadline’ın verdiği habere göre, Lucasfilm’in Disney’in çevrimiçi yayın platformu Disney+ için hazırlayacağı ve şu an ismi belli olmayan dizi projesi için döneceğini doğruladı.

Hollywood Reporter yazarlarından Borys Kit de çıkan haberler sonrası kendi Twitter sayfasından dizinin 6 ila 8 bölümden oluşacağını bildirdi. (Ki 6 bölüm olacağı yönünde dedikodular önceki aylarda da konuşuluyordu.) Artık resmi olarak bu diziye sevdiğimiz oyuncu Ewan McGregor da dahil. dizinin konusuyla ve hangi dönemde geçeceğiyle ilgili şu an elimizde herhangi bir bilgi yok. Direkt olarak Obi-Wan üzerinden mi devam edecek yoksa farklı bir konuya bu karakter de mi dahil olacak hep birlikte göreceğiz. Ama bildiğimiz kadarıyla dizinin Star Wars III: Sith’in İntikamı sonrasında geçmesi ve Obi-Wan’ın Tatooine’deki yıllarını konu alması bekleniyor. Bildiğiniz gibi, üstat Kenobi o sıralarda bir keşiş hayatı sürmüş ve genç Luke Skywalker’a uzaktan göz kulak olmuştu.

Obi-Wan Kenobi Ewan McGregor

Ewan McGregor, Yeni Dizide “Obi-Wan”ı Canlandıracak

Bu yeni Obi-Wan projesi, Disney’in Kasım 2019’da yayın hayatına başlayacak Disney+ projesi için resmi olarak yapılan üçüncü Star Wars projesi olacak. Kanalın yayınlanacak ilk Star Wars projesi ise The Mandalorian. Konuyla ilgili yaptığımız habere hemen şuradan ulaşabilirsiniz. Platformda yayınlanacağı duyurulan ikinci proje ise Star Wars: Rogue One’ın öncesini anlatan bir dizi. O dizide de Rogue One’daki Cassian Andor (Diego Luna) ve K-2SO (Alan Tudyk) yer alacak. Bu dizinin baş sorumlusu da Stephen Schiff olarak açıklanmıştı.

Star Wars serisinin ilk üçlemesinde yaşlı ve bilge Jedi Obi-Wan Kenobi, Alec Guinness tarafından canlandırmıştı.

Siz bu yeni projeye nasıl bakıyorsunuz? Obi-Wan karakterini seviyor musunuz? Ve Ewan McGregor’un oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz? Çıktığı takdirde izler misiniz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

* * *

* Yakın Gelecekteki Bütün Star Wars Projeleri

* Disney+ Ne Zaman Çıkıyor, Abonelik Ücreti Ne Kadar?

* Star Wars Filmlerinde Olması Düşünülen Fakat Gün Yüzü Görmeyen 10 Şey

* Kahramanın Yolculuğu Ekseninde Harry Potter, Matrix ve DahasıObi-Wan Kenobi Filmi Geliyor!

Kaynak: Comic Book

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Başkasına da yakışmaz zaten

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Behzat Ç. - 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi

Behzat Ç. – 4. Sezon 4. Bölüm İncelemesi: 3 Sene Önce Ne Oldu?

Weird Tales

Fantazya ve Korkunun Efsane Dergisi Weird Tales Geri Dönüyor!