in

Netflix, Vampir Hikâyeli “First Kill” Dizisini İlk Sezonun Ardından İptal Etti

First Kill 2. Sezon için onay alamadı. Netflix, yeterli izleyiciye ulaşamayan vampir dizisini iptal etti.

first kill 2 sezon iptal
- Reklam -
- Reklam -

First Kill 2. Sezon iptal edildi. Netflix, yeni vampir dizisinde yola devam etmeyecek.

The Invisible Life of Addia LaRue ve Shades of Magic gibi kitaplarıyla çok satanlar arasında giren Victoria Schwab’ın aynı isimli öyküsünden uyarlanan genç yetişkin drama dizisi ekran macerasını sonlandırdı.

Yayınlandığı tarihten bu yana izleyiciler ve eleştirmenler tarafından karışık puanlar alan First Kill yeterince izleyiciye ulaşamadığı için yoluna devam edemiyor. Dizinin yıldızı Sarah Catherine Hook dizinin muhtemel ikinci sezonuna dair yaptığı umut verici açıklamalardan sonra, serinin hayranları iptal haberini şaşkınlıkla karşıladı. Deadline’ın aktardığı habere göre iki hafta boyunca en çok izlenen 10 yapım arasında yer alan dizi, medya devinin beklediği izlenme sayılarına ulaşamadı.

- Reklam -

Dizi iptalinin Netflix’in abone kaybetmesi ve platformun değişen stratejilerinden sonra gelmesi ise uzmanlar tarafından ilginç bulunuyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinde 970 bin aboneyi daha kaybeden medya devi bazı yapımlarını durdurmuştu. Grand Army, The Irregulars, Pretty Smart gibi genç yetişkin drama dizileri rafa kaldırılırken platform bünyesindeki animasyon yapımların iptal haberleri de art arda gelmişti.

First Kill 2. Sezon İzleyicilerle Buluşmayacak

10 Haziran tarihinde 8 bölümlük ilk sezonuyla izleyicilerin karşısına “Netflix Özel” etiketiyle çıkan yapımın başrollerinde Sarah Catherine Hook ve Imani Lewis yer alıyor. Eserin yaratıcısı Schwab ile birlikte yazar kadrosunda The Vampire Diaries spin-off yapımı Legacies ekibinde yer alan Bryce Ahart ve Stephanie McFarlane’de bulunuyor.

first kill 2 sezon iptal netflix

Victoria Schwab’ın ilk olarak Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite kitabında yer alan öyküsünden uyarlanan First Kill genç vampir Juliette’in garip yaşantısına odaklanıyor. İlk cinayetini işleyerek ailesi içinde kendi yerini almak isteyen Juliette bu yolculukta Calliope Burns isminde masum bir genç kızla karşılaşıyor. İkili arasında başlayan romantik yakınlaşma bir süre sonra Calliope’nin gizemiyle farklı bir noktaya taşınıyor. Burns aslında Guardian Guild ismindeki canavar avcısı bir grubun parçası ve vampirleri öldürmek üzere çalışıyor. Bu noktada ikili ya geçmişlerine ve ailelerine bağlı kalacak ya da sevgileri uğruna her şeyi bırakacak konuma geliyor.

- Reklam -

Yapımın 2. sezon bölümlerinin başka bir platformda izleyicilerle buluşup buluşmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Siz Netflix’in First Kill dizisini iptal etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Scoob: Holiday Haunt - Yeni Scooby-Doo Filmi İptal Edildi

40 Milyon Dolar Harcanan Yeni Scooby-Doo Filmi İptal Edildi

Joker 2 ne zaman

Joker 2’nin Vizyon Tarihi Belli Oldu: Devam Filmi Oscar’a Göz Kırpıyor