in

Game of Thrones, ABD’yi 3.3 Milyar Dolar Zarara mı Uğratacak?

HBO’nun epik dizisi Game of Thrones, yayınlanacak final bölümüyle ekonomiye büyük bir darbe vuracağı belirtiliyor. Neden mi? Gelin sebeplerine birlikte göz atalım.

Game of Thrones

HBO’nun final bölümü yayınlanacak epik dizisi Game of Thrones ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 milyondan fazla kişinin işe gitmeyeceği ve bu nedenle ekonominin 3.3 milyar dolar gibi oldukça büyük bir rakamla zarara uğrayacağı belirtildi.

Kronos iş kaynakları şirketinin tahminlerine göre, ABD’de 10 milyondan fazla kişi Game of Thrones dizisinin final bölümünün yayınlanacak olması nedeniyle pazartesi günü işe gitmeyecek. 2.9 milyon kişi işe geç kalmayı planlarken, 3.4 milyon kişi de uzaktan çalışmayı tercih edecek. Bu rakamlar gerçekten de oldukça çarpıcı.

Challenger, Gray & Christmas şirketinin araştırmaları doğrultusunda da Game of Thrones dizisinin yarattığı iş gücü kaybı ABD’de ekonomiye 3.3 milyar dolar kaybettirecek.

Dizinin final bölümü genel anlamda ise 27 milyondan fazla kişinin çalışma planını etkileyecek gibi duruyor. Final sezonun halihazırda Amerikalıların çalışma performansında önemli ölçüde etki etmiş gözüküyor. Nitekim 20 milyonu aşkın kişi diziyi izlemelerinin işe gitmelerini ve performanslarını etkilediğini söyledi.

Peki ya siz bu durum için neler diyorsunuz? Çoğuna göre oldukça kötü ilerleyen bir sezonun koca bir ülkenin, üstelik süper güç konumundaki bir ülkenin ekonomisine bu kadar büyük bir darbe vurması (elbette Amerika için bu rakamın çok büyük olduğunu ifade edemeyiz) inanılır bir şey mi? Forumlarımızda yorumlarınızla katkı yapmayı unutmayın!

* * *

Dizinin Hayranları 8. Sezonun Yeniden Çekilmesi İçin Kampanya Başlattı!

Kaynak: t24

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Tanrı’nın Formülü’nün Yazarından Yeni Kitap: Yaşam Sinyali

Usta Yazarlara İlham Veren “Ejderha Kitabı” İlk Defa Türkçede