in

Game of Thrones Destansı Bir Savaşla Birlikte Gelecek

Game of Thrones’un 8. sezonunda, çekimleri aralıksız çalışılarak iki aydan fazla süren görkemli bir savaş sahnesi mevcut.

Game of Thrones Destansı Bir Savaş

David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan ve HBO ekranlarında izleyiciyle buluşan, dünyanın genelini kasıp kavuran fantastik televizyon dizisi Game of Thrones’un final sezonu, “Night Dragons” adında inanılmaz bir savaşa sahip olacak. Çekimleri 55 gece süren bir savaş! Dizinin yardımcı yönetmeni Jonathan Quinlan, Game of Thrones prodüksiyon ekibine olumsuz hava şartlarına rağmen, ardı ardına 55 koca gecede çekimleri tamamladıkları için teşekkür ettiği bir paylaşımda bulundu. Hemen sonrasında Instagram hesabından bu paylaşımı kaldırdı.

Fakat Watchers on the Wall, silinmeden önce bu Instagram paylaşımının resmini kaydetmeyi başardı. Paylaşımın tam metni şu şekilde:

“Dayanılmış 55 gece. Soğuğa, kara, yağmura, çamura, Toome’un koyun pisliğine ve Magheramorne’nin rüzgarlarına dayanılmış. Dünyadaki on milyonlarca insan bu bölümü bir yıl sonra izlediğinde, bunun için ne kadar çalışıldığını bilmeyecek. Ne kadar yorulduğunuzu ve işinizi donma sıcaklıklarında ne kadar zor şartlarda yaptığınızı umursamazlar. Sadece daha önce hiç yapılmamış bir şeyi izlediklerini anlayacaklar.”

Game of Thrones’un önceki sezonlarında “Battle of the Bastards” ve “Loot Train” gibi büyük savaşlar izlemiştik. Bu savaşların çekimleri de bir ay civarı sürmüştü ancak final sezonunda izleyeceğimiz savaş, anlaşılan çok daha uzun zaman almış. Görünen o ki sevenleri olarak hepimizi kendine hayran bırakacak bir savaş sahnesiyle mest edecek.

Tam tarihi belli olmayan final sezonu altı bölüm olacak ve 2019’da ekranlarda boy gösterecek. Sürekli gelen yeni haberler ve detaylar sonucunda bu kadar süre beklemek hayranları için hiç kolay olmayacak gibi duruyor.

Siz Game of Thrones’un final sezonu ve gelecek olan epik savaş sahnesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emin Özçay

94 yılında hayata gözlerini açan ben, yaşamanın amacını farklı dünyaları keşfetmede buldum. Halihazırda uzatmalı üniversite öğrenciliğine devam ederken, günlük yaşamın rutininden büyülü dünyalarda geçirdiğim zamanlarla kurtulmayı başardım. Çocukluğumda bilgisayar oyunları ve çizgi dizilerle başlayan serüvenim, şu zamanki hayatımın temelini oluşurdu. Keşfettiğim dünyaların büyüsüne kapıldığımdan, bu dünyayı pek sevmiyorum.

Bilimkurgu Türündeki “Injection” Çizgi Romanı Televizyona Uyarlanıyor

Haftanın Kitabı #85 – Osmanlı Cadısı