in ,

Game of Thrones Final Sezonunda Ölenler Sıralı Tam Listesi

Game of Thrones bizlere önemli karakterlerin bile kolayca ölebileceğini gösteren cesur bir yapım. Her ne kadar son sezonuyla eleştiri oklarına hedef olsa da, gelin biz her şeyi bir kenara bırakıp son sezonda hayatını kaybeden karakterleri hep birlikte analım. [SPOILER]

Game of Thrones

Game of Thrones bizlere kurmaca bir eserde nasıl kolayca karakter öldürülebileceğini en başarılı şekilde gösteren işlerden birisi oldu. Dizi daha ilk sezonuyla Ned Stark’ı harcayabildiyse Westeros’ta kimse güvende olamaz, diye düşünmek son derece makul.

8 sezonda dizide (ve bir yere kadar kitaplarda) o kadar çok karakter öldü ki bunları tek solukta saymak zaten pek mümkün değil. Ancak geçtiğimiz gün final yapan dizinin 8. sezonunda kimler ölmüş, şöyle bir göz atalım istedik.

Onca eleştiriye ve tatsız hatalara rağmen Game of Thrones evreni birçok hayranın gönlünde büyük er etmiş bir eser. Gelin bu büyük finale giderken dizinin son 6 bölümünde kimler ölmüş, birlikte göz atalım!

YAZININ BU NOKTASINDAN SONRA -ELBETTE- GAME OF THRONES 8. SEZON HAKKINDA CİDDİ SPOILER’LAR İÇERİR.

İşte Game of Thrones final sezonunda ölen tüm isimler:

Eddison Tollett

Game of Thrones

Tollett Hanesi’nden bir yaver ve Gece Gözcüleri’nden kahyası Eddison Tollet. Sadık bir dost. Winterfell Savaşı’nda Sam’i kurtarmaya çalışırken sırtından aldığı darbe sonucu hayatını kaybetti.

Lyanna Mormont

Game of Thrones

Leydi Maege Mormont’un en genç kızı, Mormont Ailesi ve Kuzey’in cesur yüreği. Winterfell Savaşı’nda Dev Wun Weg Wun Dar Wun’un işini bitirirken dev tarafından öldürüldü.

Beric Dondarrion

Game of Thrones

Lord Beric Dondarrion. Dondarrion Hanesi’nin liderlerinden. Yedinci ve son ölüşü Winterfell Savaşı esnasında Arya Stark’ı korumaya çalışırken oldu. Ölüler tarafından hayatına son verildi.

Qhono

Qhono

Khal Moro’nun ölümünden sonra Dothrakların lideri olan Qhono, Winterfell Savaşı sırasında öldü.

Jorah Mormont

Game of Thrones Jorah Mormont

Sürgün edilmiş bir şövalye olan Ser Jorah Mormont’un ölümü, kraliçesi Daenerys Targaryen’ı korumaya çalışırken Winterfell Savaşı’nda oldu.

Theon Greyjoy

Game of Thrones Theon Greyjoy

Bir Demirdoğumlu olan Greyjoy Hanesi’nden Theon, Winterfell’de Starklarla birlikte büyümüştür. Olaylar pek istendiği gibi gitmemiş olsa da, ölümü Brandon Stark’ı korurken gerçekleşmiştir. Night King ile Bran arasında bir süreliğine durmuş son duvardır.

Night King

Game of Thrones Nightking

“Kış geliyor…”daki kış. Winterfell Savaşı’nda Arya tarafından öldürüldü.

Rhaegal

Rhaegal

Daenerys Targaryen’in üç ejderhasından biri. Kendisini Winterfell Savaşı’nda Jon Snow komuta etmişti. Altın Mürettebat tarafından öldürüldü.

Missandei

Missandei

Naathlı eski köle, Daenerys’in yanında önemli yerlere gelen bir isim. Gerçek bir dost. Altın Mürettebat’ın saldırısı sonucu esir alınıp Cersei Lannister’ın emriyle öldürüldü.

Varys

Game of Thrones Varys Son

Fısıltıların Efendisi ya da Örümcek. Pek çok kral görmüş, Westeros’un taht oyunları konusunda son derece bilge bir isim. Daenerys’e ihanet etmesi sonucunda Daenerys’in ejderhası tarafından yakıldı.

Euron Greyjoy

Euron Greyjoy

Lord Balon Greyjoy’un en büyük erkek kardeşi. Altın Mürettebat’ın verdiği güce dayanarak Cersei’nin dengi olabileceğini düşündü. Jaime Lannister tarafından bir düelloda öldürüldü.

Qyburn

Qyburn

Cersei’nin danışmanı, Kanlı Üstat. Qyburn The Bells bölümünde kaçmakta olan Cersei’nin yanında, The Mountain tarafından öldürüldü.

Sandor Clegane

Sandor Clegane

The Hound, diğer adıyla Sandor Clegane. Çocukluğundaki zayıf fiziği yüzünden hep hor görülmüştü. Ağabeyinden intikamını The Bells bölümünde aldı. Onu bu hâle getiren The Mountain ile yüzleşti ve kardeşiyle kendisinin sonu oldu.

Gregor Clegane

Gregor Clegane

The Mountain, diğer adıyla Hound. Cersei Lannister’a sadıktı. Yine de The Bells’te kardeşi Sandor ile karşılaşınca bitmemiş hesaplaşmayı tamamlamak için dövüştü. Kardeşiyle birlikte uçuruma düşerek öldü.

Jamie ve Cersei Lannister

Jamie ve Cersei Lannister

Westeros’ta birçok kanlı eylemin sorumlusu sayılabilecek kardeşler. Birbirlerine olan çarpık aşk da hayli büyük bir mesele. The Bells’te Daenerys ve ejderhasının kül ettiği binanın göçüğü altında kalarak can veriyorlar.

Daenerys Targaryen

game of thrones final dragon

Demir Tahtın varisi bir Targaryen. Ejderhaların anası… Taht’ı alabilmek için her şeyi göze almıştı. Neticesinde Taht’ın yanı başında bir başka Targaryen olan ve bunu hiç umursamayan âşığı Jon Snow tarafından öldürüldü. Kalbine aldığı bir darbeyle.

Demir Taht

demir taht GOT

Demir Taht. Listede olmayı kesinlikle hak ediyor. Westeros’taki savaşların büyük çoğunluğun nedeni. Neticesinde Daenerys’in ölümünden sonra, ejderha Drogon tarafından yok edildi.

Sizin en çok üzüldüğünüz ölüm hangisi oldu? Forumlarımıza gelerek yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz!


Game of Thrones Finali Nasıldı? [TARTIŞMA]

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Madem böyle bir haber geldi, o zaman burada da bir anket fena gitmez.

  Soralım bakalım: Ölümüne en çok üzüldüğünüz karakter(ler) hangisiydi?

  Vote in the poll.
 2. Avatar for Buyici Buyici dedi ki:

  Efkârlı Edd b@k yoluna gitti ya.

 3. Avatar for wifhty_zet wifhty_zet dedi ki:

  Melisandre ? (20 karakter)

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Stranger Things

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı: Hawkins’te Yaz

Game of Thrones

Game of Thrones Sonrası George R.R. Martin, Kitap ve Dizi Finali Üzerine Konuştu