in

Game of Thrones Hayranları Sezonun Tekrar Çekilmesi İçin Uçak Kiraladı!

Geçtiğimiz gün Amerika’nın Seattle şehrinin göklerinde bir cümle dolaşıyordu: “Birileri Game of Thrones 8. sezonunu tekrar yazabilir mi lütfen?”

Game of Thrones

Game of Thrones hayranları serinin final sezonunu daha kaç farklı şekilde protesto edebilir bilmiyoruz. Başlatılan kampanyalar ve sert eleştiriler; oyuncular ve kanaldan cevap aladursun, Amerika’nın Seattle şehrinde bir grup insan sözlerini duyurmak için bir uçak kiraladı!

İnternet üzerinden fon toplamaya yarayan sitelerden birisini kullanan Seattlelı Ryan Geddas’ın başlattığı kampanya kısa zamanda destek gördü. 695 dolarlık ilk hedef tamamlandı ve kiralanan reklam uçağı, arkasında “Birileri Game of Thrones 8. sezonunu tekrar yazabilir mi lütfen?” yazısıyla birlikte şehrin göklerinde dolaşmaya başladı.

Eğer kampanya sayfasına göz atarsanız, sıradaki uçuşlar için kullanılacak sloganlar bile şimdiden belli. Neden Winterfell Savaşı’nda insanların surun önünde beklediğinden tutun da, Euron Greyjoy’un Zara’dan alınmış gibi duran kostümlerine kadar pek çok tepki cümlesi mevcut.

17 kişinin 5 gün içerisinde topladıkları fonla, herkesin ricasını göklere taşıyan uçaktan görüntüler şöyle:

Finaline geçtiğimiz hafta şahit olduğumuz yapımı HBO üzerinden 13,6 milyon kişi izledi. Eleştiriler sezonun ilk bölümünden beri sürüyorsa da, anlaşılan kanalın kulaklarını tıkaması için yeterli reytingi var gibi.

Sezonu beğenmeyenlerin gözleri ise serinin son 2 kitabını hâlâ bitirememiş George R.R. Martin’e dönmüştü. Yazar da geçtiğimiz günlerde sessizliğini kendine has bir yolla bozdu. Dediğine göre kitabı 2020’de elimizde tutabilecekmişiz. İnansak mı bilemiyoruz. Ancak şu sıralar elimizdeki en net veri de bu ne yazık ki.

Bu sıra dışı protesto yöntemini siz nasıl buldunuz? Sizin de aklınıza gelen böyle tuhaf yöntemler var mı? Forumlarımıza gelerek görüşlerinizi bizlerle paylaşabilir, final sezonuna dair tüm huysuzluğunuzu üzerinizden atmayı deneyebilirsiniz.
Kaynak: My North West


* Game of Thrones Finali Nasıldı? [TARTIŞMA]

* * * * *

Şamanizm Simya ve Game of Thrones

Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda

Game of Thrones’tan 6 Mitolojik ve Tarihi Esinlenme

Game of Thrones’u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

Game of Thrones Hayranları İçin 8. Sezon Neden Bu Kadar Kötü İlerliyor?

Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Black Mirror

Black Mirror 5. Sezon Bölüm İsimleri ve Fragmanları Yayınlandı

Kitap

Neden Okuyabileceğimizden Daha Fazla Kitap Alırız?