in

Game of Thrones Yıldızı Williams, Dizide Öldürmeyi En Çok İstediği Karakteri Açıkladı

Game of Thrones dizisinin yıldız isimlerinden Maisie Williams, yapımda öldürmeyi en çok istediği karakterin Cersei olduğunu söyledi.

game of thrones Maisie Williams

Maisie Williams, Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Arya Stark karakterinin Cersei Lannister’ı öldürmüş olmasını istediğini açıkladı. Genç aktris final sezonu öncesi Kraliçe Cersei’yi öldüren darbeyi Arya’nın vurmasını ve bu sırada onun da ölmesini umut ettiğini söyledi.

Diziyle ve oyuncularıyla ilgili daha önce anlatılmamış hikâyeler barındıracak Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Official Untold Story of the Epic Series (Ateş Ejderhayı Öldüremez: Game of Thrones ve Efsanevi Dizinin Resmi Hikâyesi) kitabından gelen bilgiler ilgi çekici.

Kitabın yazarı James Hibberd’e röportaj veren genç aktrisin sözleri şöyle:

“Arya’nın motivasyonunun en başından beri bu olduğunu düşünüyordum. Cersei’nin Jamie’yle birlikte olduğu son sahnede bile Jamie’nin yüzünü çıkartıp Arya olduğunu öğreneceğimizi umdum. Sonra da ikisi birlikte ölecekti. Cersei’yi öldürmeyi çok istiyordum, yanında Arya da gidecek olsa bile.”

cersei ve jaime lannister

Lena Headey’in canlandırdığı Cersei, finalden bir önceki bölümde ölmüştü. Kardeşi ve sevgilisi Jamie’yle (Nikolaj Coster-Waldau) birlikte Kızıl Kale’nin enkazının altında kalarak can veren Cersei için ne hayranların ne de aktörlerin istediği son bu değildi.

Game of Thranos Yıldızı Maisie Williams: “Rol Bulmakta Zorlanıyorum”

Arya’nın geçmişini düşününce Maisie Williams’ın önerdiği senaryo son derece mantıklı. Arya, Jaqen H’gar’ın kendisine verdiği üç ölüm isteğinden birisini hiçbir zaman kullanmamıştı. Jamie kılığına girip Cersei’yi öldürmek her zaman bir seçenekti. Cersei verdiği emirlerle Arya’nın pek çok aile üyesini öldürtmüştü ve her zaman ölüm listesinin en üstündeydi. Bunları da Benioff ve Weiss’in unuttukları konulardan birisi olarak görmekten başka elden gelen bir şey yok.

Maisie Williams ayrıca son zamanlarda rol bulmakta zorlandığını açıkladı. 23 yaşındaki aktrisin hayatının 10 yılını kapsayan Arya rolünden sonra reddedilmeye alışması gerekmiş. Williams’ın Telegraph’a verdiği röportajda söyledikleri şöyle:

“Roller ve seçmeler giderek zorlaştı. Hayatımda hiç reddedilmemiştim. Game of Thrones katıldığım ikinci seçmeydi ve kariyerim o rolle başladı. Her zaman rekabet olduğunu yeni yeni fark ediyorum. Ne yapmış olursanız olun, isteyip de alamayacağınız roller varmış.”

game of thrones arya stark

Maisie Williams’ın Cersei’nin sonuyla ilgili fikirlerini beğendiniz mi? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.

* * *

* George R.R. Martin, Game of Thrones Dizisindeki En Hoşlanmadığı Sahneyi Açıkladı

Kaynak: NME

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Seçilmiş Olanlar - Veronica Roth

Seçilmiş Olanlar: Veronica Roth’dan Dünyayı Kurtaranların Macerası

Mısır Yeni Rahip Mumyaları

Mısır’da Yeni Rahip Mumyaları ve Alışılmadık Bir Tanrı Heykeli Bulundu