in

Game of Thrones Oyuncusu Sert Çıktı: Saygısızsınız

Game of Thrones dizisinde Sansa Stark rolünü canlandıran Sophie Turner, sezon finalini eleştirenleri saygısızlıkla suçladı.

Game of Thrones dizisinin yıllardır merakla beklenen finali sonunda geldi çattı. Ama dizinin ve kitapların pek çok hayranı son sezondan pek de memnun kalmadı. Görkemli bir final beklerken sette unutulan bardak ve şişelerin ön plana çıktığı, senaryo anlamında önceki sezonların gölgesinde kalan bölümler karşıladı izleyicileri. Kimileri bu durumu dizinin G.R.R Martin‘in kitaplarını geçmesine ve senaristlerin kendi fikirlerini yazmak zorunda kalmasına bağladı. Kimileriyse işi daha da ileri götürüp 8. sezonun yeni senaristler eşliğinde baştan çekilmesi için bir imza kampanyası başlattı.

Dizide Sansa Stark rolünü canlandıran Sophie Turner’a bu konuyla ilgili görüşleri sorulduğunda ünlü oyuncu açtı ağzını, yumdu gözünü. Turner, The New York Times‘a verdiği röportajda final sezonunu eleştirenleri saygısızlıkla suçladı.

Dürüst olmak gerekirse şaşırmadım. İnsanlar her zaman bir dizinin nasıl bitmesi gerektiği konusunda kendince fikirlerine sahiptir. Ama işler onların istediği gibi gitmeyince söylenip isyan etmeye başlarlar. […]

Tüm bu imza kampanyalarının ve diğer o şeylerin 10 yıldır bıkıp usanmadan dizinin üstünde çalışan ve 11 aydır son sezonu çekmek için uğraşan ekibe, senaristlere ve film yapımcılarına saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Çekimler 50’ye yakın gece sürdü. Bir sürü kişi canını dişine taktı. İnsanların sırf izlemek istedikleri şeyle karşılaşmadıkları için diziyi kötü eleştirmesi saygısızlık.

Sophie Turner, Game Of Thrones dizisine katıldığında 14 yaşındaydı. Şimdiyse 23 yaşında, genç bir kadın oldu. Yani tüm hayatı bu dizide geçti diyebiliriz. O nedenle korumacı davranması doğal karşılanabilir. Yine de kötü eleştirilerden kendine pay çıkarıp hayranlarıyla ağız dalaşına girmemesi gerektiğini yakında öğrenecek gibi görünüyor.

Siz sekizinci sezonu nasıl buldunuz? Konuyla ilgili tartışmalar forumumuzda tüm hızıyla devam ediyor. Sizi de bekleriz.


Game of Thrones Finali Nasıldı? [TARTIŞMA]

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

19 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Herkesin istediği gibi bir final olması tabiki mümkün değil ama onca senedir bu diziyi izleyip size para ve şöhret kazandırırken her şey iyi, eleştiri alınca kötü, saygısız. Zaten Dark Phoneix rolüne de yakışmamışsın, biz bi şi diyor muyuz? :smiley::smiley:

 2. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:
  • Kuzey benim olsun mu?
  • Emrin olur abla

  Sonra biz saygısızız.

 3. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Eee, biz izleyiciye yapılan saygısızlık ne olacak? Günlerdir bekledik, yıllarca bekledik, hep bekledik ve su şişesi ile kahve bardağının dizide oynatıldığını gördük. Asıl bu objelere saygısızlık edildi. Meh…

 4. Avatar for cankutpotter cankutpotter dedi ki:

  Eh, bildiğim kadarıyla finali beğenen pek az kişiden biri, diğer oyuncular da beğenmemiş. Ve bunun mutlu sona ulaşamadıkları için olduğunu hiç sanmıyorum.
  Kötü kötüdür arkadaş. Zaten bir yerde sorun da bu ya, bir koca sene boyunca insanlar bu sezon için bekledi ama aradıklarını bulamadılar. Doğrudur, herkesi aynı anda memnun edemezsiniz ancak bu kadar çok eleştiri geliyorsa dönüp de bir kendinize bakmalısınız. Sezon yeniden çekilir mi? Sanmıyorum, parayı çoktan ceplerine indirdiler. Kitapların bize düzgün bir final getirmesini, dahası tonton Martin’in o kitapları yazmasını beklemekten başka çaremiz yok. Hoş, şahsen Martin’in açıklamalarından, kitaplar dışında başka her şeyle uğraşmasından gına geldi, ne kadar sabredeceğim bilmiyorum.

 5. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Ya tabii ki bizi saygısız bulacak. Uzun süredir istediği şeyi elde etti:

  Bebe kardeşi de onayı verince kendini Kuzeyin Kraliçesi ilan etti.

  Ben olsam ben de krallığımı sorgulayanlara böyle bir çıkışta bulunurdum. İki dakika mutlu olmasına izin vermediniz kızcağızın, sevinci kursağında kaldı resmen.

  Çok ayıp.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

14 cevap daha var.

Sony

Sony, Playstation Oyunlarını Sinema ve Televizyona Uyarlayacak

Yüzüklerin Efendisi Dizisine Game of Thrones Senaristi