in

Game of Thrones Hayranları 8. Sezonun Yeniden Çekilmesi İçin Kampanya Başlattı!

Game of Thrones hayranları harekete geçti. 8. sezonun farklı yazarlarla yeniden çekilmesini isteyen imza kampanyası kısa zamanda büyük destek gördü.

Game of Thrones

Game of Thrones dizisi büyük finale adım adım yaklaşırken hayranların öfkesi de aynı oranda yükseliyor. Özellikle 8. sezonu, her bölümüyle farklı eleştiri oklarına hedef olmuştu. Dizinin hayranları final bölümü öncesi Change.org’da bir kampanya başlattı!

Serinin yazar ve yapımcıları David Benioff – D.B. Weiss ikilisini hedef alan kampanya, “Bu seri mantıklı bir son sezonu hak ediyor,” sözleriyle yola çıkıyor. Benioff ve Weiss’in ellerinde kitaptan kullanabilecekleri bir kaynak materyal kalmadığı için son sezonda iyice çuvalladıklarını savunan oldukça geniş bir kitle var.

Farklı yazarlarla Game of Thrones dizisinin 8. sezonunun baştan çekilmesini savunan kampanyaya BURADAN ulaşmanız mümkün.

Bu haberin yayınlandığı saat itibarıyla kampanyaya katılan kişi sayısı 210,000′i geçmiş durumda. Açıkçası sayfanın yenilendiği her an yeni imzalar da gelmeye devam ediyor.

(19.5.2019 GÜNCELLEME: İmza kampanyasına katılan kişi sayısı 1 milyon 100 bine yaklaşmış durumda.)

HBO tarafına ulaştırılmak üzere Dylan D. adlı bir hayranın başlattığı bu kampanyanın kısa zamanda bu kadar büyümesi, dizinin yapımcılarını düşünmeye iter mi, bilmiyoruz.

Elbette kampanyada bahsi geçen bir remake ihtimali pek söz konusu değil. Yine de tepki göstermek için güçlü bir yöntem olduğunu kabul etmek gerekir.

Siz ne dersiniz? Bu kampanya akıllıca bir iş mi? Yapımcıların dikkatini çekmek mümkün mü? Sizce de 8. sezonda işler biraz… ters mi gitti? Belki de George R.R. Martin bu gidişattan bir ders çıkartıp kitapların sonunu yeni bir perspektifle yazar?

CHANGE.ORG KAMPANYASINA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Forumlarımıza gelerek yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Game of Thrones

8. sezonun ve dizinin final bölümü 19 Mayıs tarihinde yayınlanacak. Dizinin final sezonu hakkında hazırlanan The Last Watch adlı belgesel ise 26 Mayıs’ta HBO üzerinden izleyicilerle buluşacak. Ayrıca bu evrende geçen 3 yeni yan dizinin de yolda olduğunu hatırlatalım. Kısacası Taht Oyunları rüzgârları daha uzun süre bizlerle olacak.


Şamanizm Simya ve Game of Thrones

* Taht Oyunları, Resimli Özel Baskısıyla Raflarda

Game of Thrones’tan 6 Mitolojik ve Tarihi Esinlenme

Game of Thrones’u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

Game of Thrones Hayranları İçin 8. Sezon Neden Bu Kadar Kötü İlerliyor?

Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for AnilAlacaoglu AnilAlacaoglu dedi ki:

  Açıkçası ben bu olumsuz tepkilerin hiçbirini anlamadım. Bana göre dizi muazzam bir şekilde, yıllardır kurdukları alt yapıya uygun ilerliyor. Beni asıl hayal kırıklığına uğratan tüm dünya insanları oldu, krallığın yıkılmasını istemek yerine “daha iyi” bir kraliçe istemek, sonra kudretten gözü dönünce kraliçeden nefret etmek çok Orta Çağ tepkisi. Dizinin bel kemiği taht oyunları, sosyalist devrim değil ki. Demir Taht, Yüzüklerin Efendisi’nin Yüzük’ü gibi; ona sahip olan, olacak olan, olmayı hayal eden hırstan deliriyor. Başta Martin’i ve senaristleri monarşiye güzelleme düzmedikleri için takdir ettim doğrusu.

 2. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  10 farklı sezon çekilse yok demem valla:) şu da bir gerçek ki Got dizisinin en kötü sezonu final sezonu olmuş.

 3. Avatar for Kuyruksuzmaymun Kuyruksuzmaymun dedi ki:

  Bu dizi yedi sezon boyunca asıl tehlikenin kuzeyden geldiğini ve ötekilerle yapılacak savaşın nihai savaş olduğunu işledi. Bu bile son sezonun yedi sezonluk altyapıyı nasıl yıktığını gösterir.

 4. Avatar for alper alper dedi ki:

  DUVAR – Televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un final bölümünden hayal kırıklığına uğrayanlara beklenmedik bir destek geldi. Rusya Komünist Partisi’nin bir kolu, yayıncı kuruluş HBO’ya açık mektup yazarak özür dilenmesini ve final sezonunun yeniden çekilmesini talep etti!

  ‘KÖTÜ SENARYO, KÖTÜ OYUNCULUK, MANTIKSIZ SONUÇLAR’

  Partinin Altaylar kolunun genel sekreteri Sergei Matasov’un kaleme aldığı mektupta, “Monarşist rejimlerin yol açabileceği sonuçları göstermesi nedeniyle partimizde bu harika diziye samimiyetle hayran olan birçok kişi var” ifadeleri kullanıldı.

  Mektupta, yapımcıların son bölümleri çekerken dizinin hayranlarına kulak vermediği, bunun sonucunda ‘kötü bir senaryonun, kötü oyunculukların ve mantıksız sonuçların ortaya çıktığı’ savunuldu.

  ‘AMERİKALI İŞÇİLERİN VE EZİLEN SİYAHLARIN VERGİLERİ KÖTÜYE KULLANILDI’

  Yapımcıların ‘milyonlarca izleyiciyi hayal kırıklığına uğrattığı’ belirtilen mektupta, ‘sıradan Amerikalı işçilerin ve ezilen siyahların vergilerinden elde edilen gelirin kötüye kullanıldığı’ eleştirisi getirildi.

  ‘DERHAL ÖZÜR TALEP EDİYORUZ’

  Komünist Parti, “Game of Thrones dizisinin finalinin yaratıcılarından derhal bir özür talep ediyoruz. Final sezonunun yeni yönetmenler ve senaristlerle zorunlu olarak yeniden çekilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Komünist Parti, yeni final bölümüne ‘Amerikan Komünist Partisi’ndeki yoldaşlarının da müdahil olması gerektiğini’ ekledi. (DIŞ HABERLER)

Game of Thrones Belgeseli Ufukta Gözüktü!

Kızıl Mars, Uzun Bir Aranın Ardından Yeniden Türkçe