in

George R.R. Martin, Game of Thrones Dizisindeki En Hoşlanmadığı Sahneyi Açıkladı

George R.R. Martin, Game of Thrones dizisindeki en sevmediği sahneyi açıkladı. Yazar, bütçenin azlığı nedeniyle bahsettiği sahnenin istediği gibi olmadığını belirtti.

george r.r. martin game of thrones

Game of Thrones dizisinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı George R.R. Martin dizide en beğenmediği sahneyi açıkladı. Böyle söyleyince hemen son sezonlardaki beğenmediğiniz onlarca sahneden birini seçmeye çalıştığınızı biliyoruz ama Martin için durum aynı değil.

Ned Stark’ın ölümü ve Kızıl Düğün gibi büyük sahnelerin kotarılışına hayranlığını defalarca belirten ünlü yazara göre dizideki en kötü sahne ilk sezondan.

2011’de çıkan ilk Game of Thrones sezonu pek çok izleyici için dizinin en iyi sezonu. Martin ise duruma başka bir açıdan yaklaşıyor. O dönem için devasa bir rakam olan bölüm başı 6 milyon dolarlık bütçe Martin’i tatmin etmemiş. Ünlü yazarın sözleri şöyle:

game of thrones 1. sezon

“Bütün sekiz sezon arasında en sevmediğim sahne bütçenin azlığı yüzünden oluştu: Kral Robert avlanmaya gider. Dört adam yayan olarak ormanda geziyor, ellerinde mızrak var ve Robert Renly’yi azarlıyor. Kitaplarda Robert’in ava gittiğini ve bir yaban domuzu tarafından yaralandığını okuyoruz. Geri getirdiklerinde de ölüyor. Yani hiçbir zaman bir av sahnesi yazmadım ben. Yazsaydım en az yüz kişilik bir sahne olurdu. Çadırlar olurdu. Avcılar olurdu. Av köpekleri olurdu. Borazanlar öterdi. Bir kral böyle avlanır! Krallar üç arkadaşıyla ormanda gezinirken karşılarına bir domuz çıkmasını beklemez. Gelgelelim o sezonu çekerken ne at ne av köpeği ne de çadırlar için bütçemiz vardı.”

Kral Robert Baratheon Av Sahnesi | İZLE

Sahne gerçekten son derece minimal, bir Kral Muhafızı Sör Barristan Selmy, ilk sezonlarda basit bir hizmetçi olan Lance ve Kral Robert’la küçük kardeşi Renly’den oluşan ufak bir ekip görüyoruz.

Bu sahne muhtemelen hayranların üzerinde durduğu bir sahne değildi. En kötü sahne olarak da hiçbiri bunu seçmezdi. Nitekim Martin’in Orta Çağ tarihine olan tutkusu göz önüne alınınca böyle sahneleri doğru aktarmadaki inadı da anlaşılıyor. Tabii Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan önceki televizyon yazarlığı tecrübelerinden de, bütçe kısıtlamaları yüzünden çekemediği sahneler de bu seçimde etken olmuştur.

Sizce Game of Thrones’taki en kötü sahne hangisiydi? George R.R. Martin’in tercihiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.

* * *

* Game of Thrones Yıldızı, Jaime Lannister’ın “Son”undan Memnun Değil

Kaynak: EW

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

12 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

  Böyle haberleri çok seviyorum. :heavy_heart_exclamation:

 2. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Herkes gibi son savaşın vasatlığı en kötü sahneydi diyorum.

 3. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

  8.sezon boyunca bulunan rezalet sahneler onu rahatsız etmemiş.

 4. Avatar for abkaen abkaen dedi ki:

  Gerçekten de bu sahne kötüymüş. Daha önce hiç dikkat etmemiştim. Ama yukarıda denildiği gibi 8. Sezon yerine bu bölümden bahsetmesi bana tuhaf geldi.

 5. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Daha 5. sezon sonrasını izlememiş sanırım.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

7 cevap daha var.

Son Bölüm - Knut Hamsun | Haftanın Kitabı #150

Son Bölüm – Knut Hamsun | Haftanın Kitabı #150

Nightbreed clive barker

Nightbreed Dizisi Yönetmenini Buldu: Clive Barker Eseri Ekranlara Geliyor