George R.R. Martin, Game of Thrones’un Son Sezonunda Rol Almayı Reddetti

Ünlü yazar George R.R. Martin, kitabını bitirebilmek için Game of Thrones'un sekizinci sezonunda rol almayı reddetti.

Son birkaç yıldır George R.R. Martin‘in adını ne zaman görsek aklımıza hemen Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin altıncı kitabı Winds of Winter‘ı hâlâ bitiremediği geliyor. Hatırlarsanız ünlü yazar geçtiğimiz aylarda romanını tamamlayabilmek için bir dağ evine kapanmıştı, biz de nihayet bu konuda kendisinden somut bir adım görebilmiştik. Şimdiyse yine kendisinden beklemediğimiz türden ama bizim için iyi bir haberle karşımızda kendisi.

Martin, The Entertainment Weekly‘ye verdiği özel bir demeçte Game of Thrones’un son sezonunda dizinin yapımcılarının kendisine küçük bir rol teklif ettiğini ama bunu geni çevirdiğini belirtmiş. Gerekçe olaraksa kitabını bitirmek istemesini göstermiş:

David ve Dan son bölümlerden birinde küçük bir rol oynamam için beni diziye davet etti. Çok cazip bir teklifti. Ama sadece küçük bir rol için Kuzey İrlanda’ya gidip sonra da New Mexico’daki evime dönerek vakit kaybetmek istemedim.

Martin daha önce dizinin deneme bölümünde, Daenerys’in düğününde ufak bir rol aldığını fakat daha sonra o rol için düşünülen Tamzin Merchant’ın ayrılması ve yerine Emilia Clarke’ın seçilmesiyle o kısımları silmek zorunda kaldıklarını da belirtmiş.

Game of Thrones’un son sezonu 14 Nisan’da yayınlanacak. Winds of Winter’ın çıkış tarihiyse hâlâ belirsiz.

  • 26
    Shares
GÖZ ATIN  Edebiyat Dünyasının Gizli Örgütleri

Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

George R.R. Martin, Game of Thrones’un Son Sezonunda Rol Almayı Reddetti için 1 yorum

  1. Benim kafamdaki plot twist şöyleydi: Bu tombik ve sevimli amcamız herkesi öldürüp finalde tahta sahip olsaydı güzel olurdu :slight_smile:


George R.R. Martin, Game of Thrones’un Son Sezonunda Rol Almayı Reddetti

Ünlü yazar George R.R. Martin, kitabını bitirebilmek için Game of Thrones’un sekizinci sezonunda rol almayı reddetti.

  • 26
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dizi
Kesinleşti: Yüzüklerin Efendisi Dizisinde Aragorn Olacak

Yüzüklerin Efendisi dizisinde Aragorn'u da göreceğimiz belli oldu. Adaylardan biri de Tom Payne.

Kapat