in

George R.R. Martin: “House of the Dragon Üzerinde, Game of Thrones’tan Daha Fazla Söz Sahibiyim”

George R.R. Martin, House of the Dragon dizisi üzerindeki söz hakkının Game of Thrones’tan daha yüksek olduğunu açıkladı.

George R.R. Martin, House of the Dragon dizisinde Tam Yetkili

George R.R. Martin, ilk bölümü yayınlanan House of the Dragon dizisi öncesinde yapıma dair bazı açıklamalarda bulundu. Amerikalı yazar, yeni dizi üzerindeki nüfuzunun Game of Thrones’a kıyasla daha yüksek olduğunu aktardı.

Game of Thrones’un 8. ve final sezonu 2019’un ortalarında sona erdi ancak üç yıldan fazla bir süre boyunca hayranlar üzerine konuşmaya ve tartışmaya devam ediyor. Özellikle çoğu izleyici serinin sonunun aceleye getirildiğini, hikâye ayrıntılarının es geçildiği, Night King ile yapılan savaş ve Demir Taht’ın galibi de dahil olmak üzere serinin bazı ana unsurlar için ani kararlar alındığını düşünüyor.

Son olarak The Wall Street Journal’a konuşan George R.R. Martin, Game of Thrones ve yeni dizi House of the Dragon hakkında açıklamalarda bulundu. Yazar, dizinin baş yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’in 8 sezon sonunda diziyi bitirme kararı aldığını öğrenince, kanalla birlikte büyük bir başarı yakalayan dizinin devam etmesi için ikiliye çağrıda bulunduğunu söyledi.

Dizinin en az 10, hatta olabilirse 12 veya 13 sezon sürmesi gerektiğini söyleyen Martin, ne yazık ki bu çağrısının karşılık bulmadığını söyledi ve “Bunu başaramadım,” diye ekledi.

George R.R. Martin, House of the Dragon Dizisine Daha Fazla Müdahil Oluyor

george r.r. martin house of the dragon

Son sezonda, dünya, hikâye ve karakterlere küçük dokunuşlar dışında hiçbir etkisi olmadığının güvencesini veren George R.R. Martin, yeni dizide ise daha fazla söz sahibi olduğunu vurguladı.

“House of the Dragon’da, Game of Thrones dizisinden daha fazla nüfuzum olduğuna inanıyorum.”

21 Ağustos’ta ilk bölümü yayınlanan House of the Dragon, Game of Thrones olaylarından yüzlerce yıl öncesini anlatıyor ve ejderha binicileri olan Targaryen hanesinin parlak günlerinden, Ejderhaların Dansı’na giden yolda nasıl bir düşüş yaşayacağını anlatacak. Haftalık olarak yeni bölümlerin geleceği dizinin, ülkemizde BluTV üzerinden yayınlanması bekleniyor.

İlk yapılan incelemelerde genel anlamda olumlu bakılan diziyle ilgili olarak Kayıp Rıhtım FORUM bünyesinde açılan başlıkta sizler de yorumlarınızı belirtebilirsiniz. Konuya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

George R.R. Martin’in son açıklamaları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce serinin yazarı Game of Thrones’un final sezonuna gelen eleştirilerden dolayı kendini projeden uzak mı tutmak istiyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: IGN

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

    Keşke kitaplarının üstünde de biraz söz sahibi olabilsen amcam…

  2. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

    Ülkemizdeki yayıncının BluTV olduğuna dair elinizde bir bilgi var mı? 1. bölüm çıkalı 2 gün oldu ve BluTV’de ses seda yok. Dizinin reklamını dahi yapmıyorlar.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

The Last of Us Dizisi için İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

HBO Uyarlaması “The Last of Us” Dizisinden İlk Tanıtım Yayınlandı

Bitki Mitosları - Deniz Gezgin | Haftanın Kitabı #234

Bitki Mitosları – Deniz Gezgin | Haftanın Kitabı #234