in

Gizemli Bir Teaser: Castle Rock

Stephen King ve J.J. Abrams bir şeylerin peşindeymiş gibi görünüyor.

Korku edebiyatının efsane kalemi Stephen King, internet üzerinden hayranlarını heyecanlandıracak bir haber verdi. Twitter’dan “J.J. Abrams ve ben, sizleri Castle Rock’ta bir gezintiye davet ediyoruz. Korkun!” şeklinde bir mesaj yayımlayan King, Hulu adlı platform için hazırlanan gizemli projenin “teaser”ını da paylaştı. Söz konusu videoda yazarın kitaplarında karşımıza çıkan bazı mekânların ve karakterlerin isimleri görülüyor. Bu durum, dizinin King hikâyelerinin eş zamanlı olarak yaşanıp birbirine bağlanacağı bir evrende geçeceğini düşündürüyor. Zaten yazarın birçok eserinde başka kitaplarıyla bağlantılar kurmayı sevdiği bilinen bir gerçek.

Projeye ismini veren Castle Rock, Stephen King’in Ceset, Kujo gibi birçok kitabında rastlanılan, Maine’ye konuşlandırdığı kurgusal bir kasaba. Castle Rock, ilk olarak Çağrı adlı King romanında karşımıza çıkıyor ve aslında ismini Willam Goldwin’in Sineklerin Tanrısı’ndan hatırlayacağımız, bir dağ üzerindeki doğal kale benzeri yapıdan alıyor.

The Holywood Reporter’ın tahminine göre Castle Rock, her sezon farklı karakter gruplarının ve olay örgülerinin yer aldığı antolojik bir seri olacak. Teaser içerisinde gözümüze çarpan “Stephen King’in dünyasından” ifadesi bile kalp atışlarımızı hızlandırmak için yeterli aslında. Artık sabırla ortaya çıkan işi beklemekten başka yapılacak bir şey yok.

Mümin Can

Mümin Can 1989 yılında dünyaya geldi. Mitoloji, tarih, edebiyat üzerine okumayı, yazmayı ve sohbet etmeyi sever. Bunun yanında bir kimya mühendisi olarak bilim ve teknoloji dünyasını da takip etmeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

“Keşke Geri Dönse” Dediğimiz Çizgi Filmler

Neil Gaiman’ın Bir Sonraki Romanı Yokyer’in Devamı Olacak