in

GLOW 4. Sezon İptal Edildi: Netflix Dizisi Sona Erdi

GLOW 4. sezon iptal edildi. Netflix dizisi, final bölümleri için onay almış olmasına rağmen Koronavirüs pandemisi nedeniyle sona erdi.

GLOW 4. Sezon Netflix İptal

Ünlü komedi ve dövüş dizisi GLOW 4. sezon bölümleri izleyiciyle buluşamayacak. Aslında dizinin yeni sezonu Ağustos 2019’da çoktan onay almış, bunun yapımın son sezonu olacağı da belirtilmişti. Fakat görünüşe göre işler beklendiği gibi gitmedi ve diziden üzücü haber geldi.

Belirtilene göre büyük hayran kitlesine sahip olan GLOW’un iptal edilme sebebi, eğlence sektörüne büyük bir darbe vurmuş olan Koronavirüs salgını. Dizinin çekimleri Los Angeles’ta gerçekleşiyordu ve GLOW, prodüksiyon açısından bakıldığında oldukça pahalı bir yapım. Bütçenin büyüklüğüne ek olarak dizinin hikâyesi güreşten beslendiği için sık sık yakın sahnelerin çekilmesine de bağlı olarak serinin devam etmesinin pek de sağlıklı olmayacağı düşünüldü.

Dizinini yapımcıları Liv Flavine ve Carly Mensch, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“COVID-19 salgını, dizimizin sonu oldu. Netflix, GLOW’un son sezonunu tamamlamama kararı aldı. Kadınlar hakkında çeşitli hikâyeler anlatmak için bize özgürlük tanınmıştı. Hikâyenin içinde güreş de vardı. Şimdi tüm bunlar sone erdi. Dünyada bundan çok daha önemli birçok saçma sapan şey oluyor. Fakat yine de bu on beş kadını yeniden bir arada göremeyecek olmak üzücü. Tuhaf palyaçolarımızı ve kahraman ekibimizi özleyeceğiz.” 

GLOW 4. Sezon Netflix İptal

Gerçek olaylardan esinlenerek oluşturulan GLOW (Gorgeous Ladies of Wrestling) güreşçi kadınların başından geçenleri anlatıyordu. Yapım 3 sezon boyunca katlanarak artan bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

GLOW 4. Sezon İptaline Rağmen Hayranlar Olası Devam Projelerinden Umutlu

Hayranlar, serinin tamamen rafa kaldırılmamış olabileceği konusunda umutlu. GLOW sayesinde izleyici alışık olmadığı hikayelerle karşılaştı ve belki de birçoğunun tabuları yıkıldı. Yeniden yapımları da oldukça seven bir platform olarak Netflix’in ileride bu seriyi yeniden gündeme getirme ihtimali olabileceği düşünülüyor.

Koronavirüs salgınının eğlence sektörüne vurduğu darbenin yaraları bir yandan sarılmaya çalışılırken bir yandan da etkisi hâlâ hissediliyor. Yapımcılar da bu duruma gerçekten üzülmüş görünüyor.

2 defa Altın Küre’ye aday gösterilen GLOW’un oyuncu kadrosunda Alison Brie, Marc Maron, Betty Gilpin, Britt Baron, Sydelle Noel, Kate Nash, Britney Young, Gayle Rankin, Kia Stevens ve Jackie Tohn gibi isimler bulunuyor.

Alison Brie, iptal kararı sonrası Instagram hesabında şu paylaşımı yaptı:

https://www.instagram.com/p/CF-vuOeHcxm/?utm_source=ig_web_copy_link

Siz GLOW 4. sezon iptal kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Son sezonun onay almasından sonra dizinin nasıl sonlanacağını merakla bekleyenler arasında mıydınız? Dizinin ileride yeniden yapımını görebileceğimizi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Godfather Hakkında 15 Çarpıcı Bilgi

Kaynak: TvLine

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    Üçüncü Sezonun finalinde kahramanlarımız kişisel dönüşümlerinde epeyi bir ilerlemişlerdi. Gerçekte ne istediklerinin, kim olduklarının ayırdına varmıştılar. 4. Sezon 1. Sezon’un bir tür tersyüzü olurdu muhtemelen. 1. Sezon’da güreş dünyasına ısınarak tutunacak bir dal bulmuştular. 4. Sezon’da da güreş dünyasından yavaş yavaş ayrılarak o dünyada keşfettikleri yeni amaçlara tutunacaktılar.

    Neyse.

house of the dragon Paddy Considine

House of the Dragon Dizisinde Viserys Targaryen’ı Canlandıracak İsim Belli Oldu

Halaskâr - Ş. Yüksel Yılmaz

Halaskâr: Ş. Yüksel Yılmaz’dan Yerli Bilimkurguda Büyük Adım