in

Amazon’un “Good Omens” Dizisinde 2. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

Good Omens 2. Sezon çıkış tarihi belli oldu. Amazon Prime Video’da yayınlanan fantastik dizi, 2023 yılının yaz aylarında izleyicilerle buluşacak.

good omens 2 sezon cikis tarihi
- Reklam -
- Reklam -

Good Omens 2. Sezon çıkış tarihi ortaya çıktı. Neil Gaiman öncülüğünde hazırlanan fantastik Amazon Prime Video yapımı ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Fantastik kurgu denince akla ilk gelen yazarlar arasında yer alan Neil Gaiman ve Terry Pratchett ikilisi tarafından ilk olarak 1990 yılında kaleme alınan Good Omens (Kıyamet Gösterisi) kitabı, 2019’da ekrana adapte edildi.

David Tennant ve Michael Sheen’in başrollerini paylaştığı dizi, ilk sezonla macerasını sonlandırmış gibi görünüyordu. Yazar Pratchett’ın ölümü ve serinin başka bir devam kitabının olmaması, maceranın sonlandığını düşündürmüştü.

- Reklam -

Ancak Haziran 2021’de, Neil Gaiman dizinin geri döneceğini duyurdu ve aynı yıl ekim ayında çekim aşamasına geçildi. Şimdi ise 2. sezon için hazırlanan bir afiş eşliğinde, yeni bölümlerin ne zaman izleyicilerle buluşacağı ortaya çıkmış oldu.

good omens 2 sezon çıkış tarihi poster

Good Omens 2. Sezon ile Gelecek Yıl Geri Dönecek

2022 New York Comic Con panelinden gelen haberlerle birlikte dizinin dönüş tarihi belli oldu. Yeni sezonda David Tennant ve Michael Sheen ikilisiyle birlikte Maggie Service, Nina Sosanya ve Miranda Richardson da aynı rolleri canlandırmak üzere izleyicilerin karşısına çıkacak.

Bu isimlere ek olarak Quelin Sepulveda’nın da (Havoc, The Man Who Fell to Earth) Melek Muriel rolüyle yapıma ekleneceği ortaya çıktı. Öte yandan Frances McDormand ve Benedict Cumberbatch’in sırasıyla Tanrı ve Lucifer’ın seslendirmek üzere geri dönmeyeceği de bilinenler arasında.

Good Omens 2. Sezon Çekimleri

Ayrıca Derek Jacobi, Niamh Walsh, Mark Gatiss, Steve Pemberton ve Reece Shearsmith ve Dame Siân Phillips, Tim Downie, Pete Firman, Andi Osho ve Alex Norton da 2. sezon kadrosuna katılan isimler arasında yer alıyor.

- Reklam -

Dizinin 2. sezonu hakkında başka bir detay açıklanmamış olsa da, maceranın Gaiman ve Pratchett’ın kitabından uyarlanan orijinal romanın sınırlarının ötesine uzanacağı biliniyor.

Yeni sezonun ilk sezonda yer alan mizahi tonun ve ölüme meydan okuyan maceraların devam etmesi bekleniyor.

Kitabın yazarı Neil Gaiman’ın baş yapımcı olarak görev yapacağı projede Amazon Studios, BBC Studios Productions, The Blank Corporation ve Narrativia imzalarını taşıyor.

Good Omens 2. sezon 2023 yılının yaz mevsiminde geri dönecek.

Siz Good Omens 2. sezon bölümleri için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Midnight Club Guiness rekoru

Netflix’in “The Midnight Club” Dizisi Korku Sahneleriyle Guiness Rekorlar Kitabı’na Girdi

Atatürk Yapay Zekâ

“Atatürk Bugün Yaşasaydı Nasıl Görünürdü?” Sorusunu Yapay Zekâ Cevapladı