in

Google’dan Friends Hayranlarına 25. Yıl Sürprizi

Google, HBO Max’e gelmeye hazırlanan komedi dizisi “Friends”in 25. yılı için hayranlara güzel bir dizi sürpriz hazırladı.

Friends

David Crane – Marta Kauffman ikilisi tarafından yaratılan ve yayınlandığı yıl olan 1994’ten beri adından sürekli bahsettiren Friends dizisi için Google’dan şık bir sürpriz geldi.

2004 yılına kadar toplamda 10 bölüm yayınlanan ve sit-com denince akla ilk gelen işlerden birisi olmayı başaran Friends için geçtiğimiz günlerde önemli bir adım atılmıştı. Dizinin yayından kalkmasının üzerinden 15 yıl geçmiş olmasına rağmen yapım hâlâ değerini korumayı başarmış (hatta artırmış) ve 5 yıllık anlaşma için 425 milyon dolar almıştı.

Warner Media’ya ait olan HBO’nun yeni çevrimiçi yayın servisi HBO Max böylelikle Friends dizisinin yayın haklarını almış oldu. Haliyle yapım yeniden ciddi şekilde gündeme geldi.

Google da dizinin 25. yıl dönümüne kayıtsız kalamamış olacak ki serinin hayranlarına güzel bir sürpriz hazırlamış.

Google’ın Friends Sürprizleri

Dizide Lisa Kudrow tarafından canlandırılan Phoebe Buffay karakteriyle ilgili jeste tanık olmak ise çok basit. Google arama barına Phoebe Buffay yazmanız ve sağ menüde çıkan gitara tıklamanız yeterli. Ekranda belirip dans eden kedi eşliğinde Kudrow’un seslendirdiği Smelly Cat şarkısını dinleyebilirsiniz.

Matthew Perry tarafından canlandıran Chandler Bing sürprizi için ise aramaya Chandler Bing yazmanız yeterli. Sağ tarafta çıkan kahverengi koltuğa tıkladığınızda bir ördek ve civcivi ekranda dolaşırken görüyoruz.

Courteney Cox’un hayat verdiği Monica Geller sürprizinde ise Monica Geller diye aratıp çıkan temizlik kovasına tıklamanız gerekiyor. Belki ekranınız biraz temizlenir, ne dersiniz?

Jennifer Aniston’ın canlandırdığı Rachel Green karakterinin adını yazdığınızda ise bir peruk gözüküyor. Tıkladığımızda ise o yılların moda saç modelleriyle karşılaşıyoruz.

Ross Geller karakteri dizide David Schwimmer tarafından canlandırılmıştı. Onu aradığımızda ise ikili bir koltuk çıkıyor. Tıkladığınızda ise arama menüsü yerinden oynuyor ve Geller’ın meşhur repliğini duyuyoruz.

Google’ın hazırladığı bu sürprizi siz nasıl buldunuz? Üzerinden 25 yıl geçmesi size de fazla gelmiyor mu? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

How I Met Your Mother Dizisinin Eğlenceli Dünyasına Ne Kadar Hakimsin?

* Elon Musk’ın Kız Kardeşi Tosca’dan Netflix Benzeri Yayın Servisi: Passionflix

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Behzat Ç. – 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Behzat Ç. – 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi: Tatmin Eden Bir Sezon Finali

Sandman 6: Fabllar ve Yansımalar Çıktı