in

Goosebumps Yeniden Dizi Uyarlamasına Hazırlanıyor

Goosebumps bir kez daha dizi olmaya hazırlanıyor. R. L. Stine’ın meşhur korku kitapları yeni bir bakışla televizyona uyarlanacak.

Goosebumps

Amerikalı fantazi yazarı R. L. Stine’ın çok satan kitap serisi Goosebumps, live-action olarak bir kez daha televizyona uyarlanacak.

Scholastic’in medya bölümü Scholastic Entertainment, Goosebumps ve Goosebumps 2 filmlerinin yapımcısı Neal H. Moritz ile iş birliği kurdu. Şirket, yeni televizyon uyarlaması için Moritz’in Original Film’inin anlaşmalı olduğu Sony Pictures TV ile çalışacak.

Schlostic Entertainment’ın Genel Müdürü Iole Lucchese yeni uyarlamaya dair şöyle konuştu:

“Goosebumps neredeyse 30 yıldır çocukları ve aileleri ürpertmeyi başarıyor. Sony Pictures Television ve Neal H. Moritz ile beraber ölümsüz eserleri taze bir şekilde bugünün nesliyle buluşturacağımız için heyecanlıyız. (…) Dünyaca ünlü kitap serilerinden lisanslı ürünlere ve hatta Jack Black’li live-action filmlere kadar popülerliğini sürdüren yapımın hayranlarına yeni maceralar sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Dizinin yapımcıları arasında Lucchese’nin ve Moritz’in yanı sıra Scholastic’in Genel Müdürü Caitlin Friedman ve Original Film’in Televizyon bölümünden sorumlu Pavun Shetty de yer alıyor.

Goosebumps, Sinemadan Edebiyata Başarılarını Hâlâ Sürdürüyor

Scholastic tarafından yayımlanan Goosebumps, 350 milyondan fazla İngilizce baskısı ve 32 dile çevrilmesiyle tüm zamanların en çok satan kitap serilerinden biri olma özelliğini koruyor.

1990’lara damgasını vuran dizi ise yayınlandığı 5 sezon boyunca reytinglerde 1 numaraya oynadı. Yapım, kendilerini doğaüstü unsurları içeren ürpertici ve olağanüstü durumlarda bulan çocukların maceralarının bir antolojisiydi.

Goosebumps

Bunların yanı sıra Jack Black’in oynadığı ve Moritz’in yapımcılığını üstlendiği iki film de 250 milyon dolardan fazla bir hasılat elde etmeyi başardı.

Seri, kitaplardan 2 milyar dolarlık bir markaya kadar uzanarak büyümesinin yanı sıra Goosebumps SlappyWorld serisiyle okurlarını ürkütmeye devam ediyor. Scholastic’in Home Base isimli uygulaması; kullanıcılara Slappy karakterleriyle sohbet edebileceği, oyunlar oynayabileceği ve kitaplardan alıntıları okuyup dinleyebileceği bir alan sunuyor. Bunlara ek olarak, klasik 90’lar dizisine Amazon Prime Video, Netflix, YouTube, Google Play, iTunes ve Vudu gibi platformlardan erişmek mümkün.

Goosebumps

Neal H. Moritz, Goosebumps filmlerini çekmekten büyük bir zevk aldığını eklemeden edemiyor. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap edecek bir televizyon dizisiyle izleyiciye daha fazla R. L. Stine hikâyesi sunmayı bekleyemediğini de dile getiriyor.

Siz yeni Goosebumps uyarlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Discworld Aslına Sadık Bir Uyarlamaya Kavuşuyor!

Kaynak: Deadline

Oğuzhan Koç

1998’in sonbaharında, İstanbul’da dünyaya gözlerini açan yazar hala doğduğu semtte yaşamakta. Küçük dünyaların büyük hayalcisi olması nedeniyle zaman zaman kabına sığamıyor. Eskinin öğretmen lisesi şimdininse Çapa Fen Lisesi’nde okurken lise fanzinine yazdığı şiirlerle ilk eserlerini okuyucuya sunmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği okurken aynı zamanda da edebiyat ve sinemayla ilgileniyor. Gezmeyi, izlemeyi ve yazmayı bir bütün haline getirdiği eserler verme hayali içerisinde yaşarken şimdilik sadece sitelere birkaç haber yazmakla yetiniyor.

LEGO Filmleri Batman

LEGO Filmleri Artık Universal Studios’un Elinde

Oscar Kriterleri Koronavirüs

Oscar Kriterleri Koronavirüs Sebebiyle Yenilendi