in

Hakan: Muhafız 4. Sezon Netflix’te Yayında: Final Bölümleri Sizlerle

Hakan: Muhafız 4. sezon Netflix’te yayında. Çağatay Ulusoy ve Hazal Ergüçlü’nün başrollerini paylaştığı The Protector final bölümleri ile veda ediyor.

The Protector
- Reklam -
- Reklam -

Netflix Türkiye’nin ilk yapımı olma özelliğini taşıyan Hakan: Muhafız 4. sezon bölümleri ile Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Dizi, bu sezon ile macerasını noktalayıp ekranlara veda ediyor. Final sezonu 9 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla izleyici ile buluştu.

Dünya çapında The Protector adı ile tanınan yapımın başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Hazar Ergüçlü yer alıyor. Yapım N. İpek Gökdel’in Karakalem adlı kitap serisinden ilhamla macerasını konu alıyor.

Dizinin 3. sezonu 7 Mart 2020 tarihinde yayınlanmış ve salgın bir hastalığın ortasındaki İstanbul’u odağına almıştı.

- Reklam -

“Her şey sona erdiğinde kim kazanacak? Bunu öğrenmenin tek yolu hikâyenin en başına dönmek!” cümlesi ile tanıtılan yeni sezonda Vezir ve Ölümsüzler’in modern İstanbul’a hükmediş süreçleri anlatılacak. Şehrin koruyucusu olan Hakan, bir savaşı durdurmak için geçmişe gidecek. Zeynep ise güçlü bir dönüşümün eşiğinde olacak.

Hakan: Muhafız 4. Sezon 7 Bölümden Oluşuyor

Hakan: Muhafız (The Protector) dizisi Türkiye’de ilk duyurulduğunda oldukça heyecan yaratmıştı. Netflix’in hem ülkemizdeki ilk projesi olması hem de konusu itibarıyla dikkatleri üzerine çekiyordu. Yapım, izlenme rakamları ile de global anlamda kanalı tatmin eden seviyelere ulaştı. İlk sezon 4 hafta sonunda 10 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Hakan: Muhafız 4. Sezon Netflix Final Bölümleri

Hal böyle olunca da devam sezonları hızlı bir şekilde geldi. Hakan Demir rolünde Çağatay Ulusoy’u (Medcezir, İçeride) gördüğümüz yapımda, diğer başrol olan Zeynep Erman karakterini ise Hazal Ergüçlü (Medcezir, Ahlat Ağacı, Kar) canlandırıyor.

Dizide yerli sinema ve dizi dünyasını takip edenlerin tanıdık bulacağı pek çok isim yer alıyor. Faysal Erdem karakterini canlandıran Okan Yalabık (Av Mevsimi, Muhteşem Yüzyıl) ve Rüya’yı oynayan Burçin Terzioğlu (Poyraz Karayel, Ezel) bunlardan bazıları.

Yapımda karşımıza çıkan diğer oyuncular şöyle: Taner Ölmez, Ergin Öztürk, Saygın Sosyal, Çiğdem Selisik Onat, Kubilay Karslıoğlu, Miray Daner ve Ayşe Melike Çerçi.

- Reklam -

Dizinin yaratıcısı konumunda Binnur Karaevli (İstanbul’un Gözü, Voices Unveiled: Turkish Women Who Dare) yer alıyor.

Hakan: Muhafız 4. Sezon Netflix Final

Umut Aral dizide en çok bölümün başında olan isim olarak öne çıkıyor. Gönenç Uyanık, Can Evrenol, Burcu Alptekin ve Gökhan Tiryaki de dizinin kimi bölümlerinde yönetmen koltuğunda karşımıza çıkıyor.

Yapım için olası bir 5. sezon ufukta gözükmüyor.

Hakan: Muhafız Bir Kitap Serisinden Uyarlanıyor

Dizi, N. İpek Gökdel’in DEX Kitap’tan yayımlanan Karakalem adlı kitap serisinden uyarlanıyor. Karakalem adlı ilk kitabı Kayıpbey Efsanesi takip ediyor.

Netflix, Muhafız’dan sonra gelen Atiye (The Gift) dizisinde de Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı eserinden yola çıkmıştı. Platform, yakın zamanda Afşin Kum’un Sıcak Kafa romanını da ekranlara taşıyacak. Platform, dizi çalışmalarında ağırlıklı olarak uyarlama yapımlara yer veren bir tutum sergiliyor.

Hakan: Muhafız 4. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

Peki siz Hakan: Muhafız 4. sezon bölümlerini heyecanla bekleyenlerden misiniz? Final sezonunu izleme fırsatınız oldu mu? Dizinin geneline ve son bölümlerine dair yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi – Umutları Tazeleme Vakti!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Muhafızın 4.sezonunun çıktığını duyan ben
    resim

  2. Avatar for Melisa Melisa dedi ki:

    Bugün akşam bakacağım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Village of The Damned

Village of The Damned Dizi Uyarlaması Geliyor

Zamana Düşüş - Emil Michel Cioran

Zamana Düşüş: Emil Michel Cioran, Başka Türlü Düşünme İhtimalini Hatırlatmayı Sürdürüyor