in

Halka ve Bozkır’ın Senaristi Levent Cantek, BluTV ile Yola Devam Ediyor

Akademisyen, yazar, editör, çizgi romancı ve senarist… Levent Cantek, yeni yapımlarla BluTV için içerik üretmeye devam edecek.

Levent Cantek Blutv

Levent Cantek adını uzun yıllar İletişim Yayınları’ndaki editörlüğünden; 1951, Emanet Şehir, Dumankara gibi çizgi romanlardan ve Türkiye’de Çizgi Roman gibi kaynak kitaplardan hatırlıyoruz.

Aynı zamanda senaryolarıyla da bir süredir ekranlarda karşımıza çıkıyor. TRT’de yayınlanan polisiye dizisi Halka ve BluTV’de yayınlanan bir başka polisiye yapımı olan Bozkır da bunlardan bazıları.

BluTV güzel bir hamle yaparak Levent Cantek’le 2020 yılının sonuna kadar geçerli olacak bir sözleşme imzaladı. Böylece Cantek artık bu süre boyunca sadece BluTV için içerik üretmeye devam edecek.

‘Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi’ ile dikkatleri oldukça sıkı şekilde üzerine çeken BluTV, görünen o ki bu yapımdan sonra da ipleri elinden bırakmak istemiyor.

Geçtiğimiz sezon BluTV özel yapımı olarak izleyicilerin karşısına çıkan sıra dışı polisiye dizisi ‘Bozkır’dan sonra, BluTV – Cantek birlikteliği böylece devam etmiş oluyor.

Levent Cantek bu gelişmeyi kişisel blogundan şu sözlerle duyurdu:

“Blutv ile senarist olarak 2020 yılı sonuna kadar sürecek bir sözleşme imzaladım. Yeni bir serüvene başlıyorum. Aksiyon iyidir.”

Kendisinin güncel olarak kullandığı ve hakkında pek çok şey öğrenebileceğiniz kişisel bloguna da buradan göz atmanız mümkün.

Levent Cantek’in yeni maceralarını merakla gözlüyoruz!


* Behzat Ç. – 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: Amirimiz Geri Döndü!

* Netflix ve Benzeri Çevrimiçi Yayın Platformları Resmen RTÜK Denetiminde

Kaynak: Ranini

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Marvel WandaVision

Marvel’ın Yeni Dizilerinden WandaVision Hakkında Bildiğimiz Her Şey

sultan alaaddin keykubat mezar

Tarihi Keşif: Definecilerin Tahrip Ettiği Kümbette “Sultan Alaaddin”in Mezarı Bulunmuş Olabilir!