in , ,

Halo Oyunundan Uyarlanan Paramount+ Dizisinden Yeni Fragman: Cortana Geri Dönüyor

Halo fragmanı yayında. Başrolünde Pablo Schreiber’ın yer aldığı oyun uyarlaması dizi, yeni tanıtımda Covenant ve Cortana karakterlerini tanıttı.

halo fragman dizi paramount plus yeni

Halo fragmanı paylaşıldı. Paramount+ tarafından izleyici ile buluşacak yapım, ünlü oyun serisini temel alıyor. Dizide Pablo Schreiber, Jen Taylor ve Natascha McElhone gibi oyuncular bir araya geliyor.

The Last Ship ile tanınan Steven Kane ve Awake’le adını duyuran Kyle Killen tarafından hazırlanan Halo uyarlaması uzun zamandır bekleniyordu. Hayranlar sonunda live-action Halo dizisine kavuşuyor. Yapım, video oyununu temel alsa bile Silver Timeline olarak adlandırılan alternatif bir dönemde geçecek. Bununla birlikte açıklananlara göre yapım ufak sürprizler, değişiklikler ve temel hikâyeye paralel ancak tamamen aynı olmayan bir senaryo izleyecek. Bunlarla beraber oyun serisinin hayranları, sevilen evrenin bütün teçhizatlarını, kostümlerini ve ana temelini dizide görebilecek.

Geçen aylarda yayınlanan kısa tanıtım diziye dair pek bilgi vermemişti. Ancak 2021 Game Awards etkinliği bünyesinde yayınlanan uzun fragman yapıma dair daha detaylı bilgiler vermişti. Paramount+ bünyesinde yayınlanan yeni fragman ise evrenin karakterlerine ve senaryosuna dair yeni bilgiler sunuyor. Özellikle Jen Taylor’ın Cortana rolünde görünmesi diziye dair beklentileri artırdı.

Halo Fragmanı | İZLE

Paramount+ tarafından izleyicilere sunulan yeni fragman şimdiye kadar gösterilen unsurlara daha geniş açıdan bakma fırsatı tanıyor. Halo oyunlarının aksiyon tarafının diziye nasıl aktarıldığını göstermesi konusunda dikkat çekmeyi başarıyor. Ayrıca Master Chief rolünde yer alan Pablo Schreiber’ın tam anlamıyla savaşa hazır kostümüyle yer aldığı dikkat çekiyor. Bununla birlikte video oyunlarından tanınan silahlar, araçlar ve karakterler live-action biçimde ekrana taşıyor.

Halo fragmanı

Halo ile birlikte sevilen video oyunlarının adaptasyonu hız kesmeden devam ediyor. Mortal Kombat’ın ikinci film için onay almasının yanı sıra Sonic the Hedgehog ve Tomb Raider’ın film uyarlamaları da dikkat çekmişti. Ancak Halo hayranları yapıma biraz mesafeli yaklaşıyor. Oyunun düşmeyen aksiyonu, senaryo derinliği ve karakterlerin diziye nasıl yansıtılacağı merak ediliyor.

Dizi uyarlamasının izleyici ile ne zaman buluşacağına dair açıklama da geldi. Yapımın ilk sezon bölümleri 24 Mart 2022 tarihinde yayınlanmaya başlayacak.

Halo dizisi için yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Oyunları seviyor musunuz? Diziyle ilgili beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Malazan Yitikler Kitabı 1: Ay Bahçeleri

Uzun Süredir Beklenen Malazan Serisi Türkçede: İlk Kitap “Ay Bahçeleri” Raflarda

edebiyat dergileri

Türkiye’de Köklü Edebiyat Dergileri Birer Birer Yayına Ara Veriyor: Ekonomik Kriz Kültür Dünyasını Derinden Etkiledi