in

HBO’nun Türkiye Rotası Belli Oldu: Tüm İçerikler BluTV’ye Geliyor

HBO’nun Türkiye’de nasıl bir yayın politikası izleyeceği netleşti. Warner Bros. Discovery çatısı altında yayın yapan dijital kanalın tüm içerikleri BluTV’de olacak.

HBO İçerikleri BluTV Yayını
- Reklam -
- Reklam -

HBO ve HBO Max’in Türkiye planı uzun süredir merakla bekleniyordu. Ünlü kanalın sahibi konumundaki Warner Bros. Discovery, platformun tüm içeriklerini Türkiye’de BluTV üzerinden yayınlama kararı aldı.

Netflix, Amazon Prime Video ve Disney Plus’tan sonra Türkiye’de yayına başlayacağı öne sürülen dijital yayın platformlarından birisi de HBO Max’ti. Ancak şirketin parçası olduğu Warner Bros., Discovery Inc. ile birleştikten sonra HBO Max’in de kaderi yeniden şekillendi. Discovery Inc. bünyesindeki discovery+’ın da Max’e katılacağı, yeni bir dijital platform üzerinde çalışmalar sürerken HBO içeriklerinin uluslararası yayınlarına yönelik de bazı belirsizlikler oluştu.

HBO’nun 2022 yılında yayınladığı Game of Thrones spin-off’u House of the Dragon’ın Türkiye’deki yayını, anlaşma sorunları nedeniyle dizinin ilk 7 bölümü yayına girene dek çözülememişti.

- Reklam -

Discovery Inc. 2021 yılında BluTV’nin %35 hissesine ortak olmuştu. Birleşme sonrasında Warner Bros. Discovery çatısı altında, bu anlaşmanın kapsamı da genişletildi. Discovery içerikleri hâlihazırda BluTV üzerinden izlenebilir durumdaydı. Şimdi ise işin Warner Bros. tarafındaki yayın programı netleşmeye başladı.

HBO İçerikleri BluTV Kanalında Yayınlanacak

Seslendirme Kadroları’nın paylaştığı habere göre BluTV ve Warner Bros. Discovery yeni iş birliklerini şu şekilde duyurdu:

“BluTV’nin discovery+ ve HBO içeriklerini aynı anda sunan ilk dijital kanal olacağını duyurdu, iş birliği kapsamında çocuk kanalları Cartoon Network ve Boomerang da platforma eklenecek.”

Discovery BluTV

BluTV CEO’su Deniz Şaşmaz Oflaz yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Warner Bros Discovery ile 2021 yılında ilk adımını attığımız stratejik iş ortaklığımızın kapsamının giderek büyümesiyle üyelerimizi tüm dünyada heyecanla beklenen içeriklerle buluşturmaktan dolayı mutluyuz.”

İçerik Sayısı Artırılacak

Warner Bros. Discovery CEE, MENA ve Türkiye Genel Müdürü Jamie Cook ise şunları kaydetti:

“BluTV’ye yatırım yapmaya devam etme konusunda kararlıyız. Bugün yapılan açıklamada belirttiğimiz üzere, daha fazla içerik sağlayarak genişlettiğimiz iş ortaklığımız, yeni kurulan şirketimizin gücünün ve sağladığı fırsatların bir örneğidir.”

- Reklam -

blutv ücretsiz izle yılbaşı kampanyası

Bu anlaşmayla birlikte HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO Family, HBO Latino, HBO Signature, HBO Zone ve HBO HD kanallarındaki içerikler BluTV üzerinden izlenebilir olacak. HBO içeriklerinin yanı sıra Cartoon Network çizgi filmleri ve Discovery+’ın belgeselleri de mecradaki yerini almayı sürdürecek.

Hangi HBO İçerikleri Bulunuyor?

BluTV’de yayında olan bazı HBO içerikleri şu şekilde:

The Last of Us, Westworld, True Detective, Succession, Six Feet Under, Sex and the City, Game of Thrones, The Sopranos, Euphoria, Chernobyl, The Night of, Entourage ve The Undoing.

HBO İçerikleri BluTV Yayın

Anlaşmanın ardından HBO Max’in yakın gelecekte ayrı bir kanal olarak Türkiye’de yayına başlamayacağı kesinleşmiş oldu.

Siz WBD’nin BluTV üzerinden Türkiye yayınını sürdürmesi fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, içeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Marketing Türkiye

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

13 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Umarım sadece orjinal içerikleri aktarmakla kalmadan filmleri de taşırlar.

 2. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  House of Dragon izlemek için az uğraşmadık. Tüm yapımların BluTv’ye gelmesi iyi olmuş.

 3. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Tüm alanlarda global markaların Türkiye’ye gelmeyip bayilik vermesi, distribütör ile anlaşması beni çok rahatsız ediyor.

  Bence 90’larda Dünyada Türkiye potansiyelinde çok az ülke vardı fakat bu potansiyel gitgide eridi, bizim gerimizde olan ülkelerin kimisi AB’ye girdi, kimisi sanayileşti, neredeyse hepsi kalkındı, demokratikleşti ve milli gelirde bizi solladılar.

  Saçma yasaklar ve ekonomik kırılganlık da eklenince global markaların uğraşmak istemediği bir yer haline geldik.

 4. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  BluTV umarım görüntü kalitesini geliştirir. Sene 2023 hâlâ 4K hizmet vermiyorlar. Ayrıca Last of Us’ın bazı bölümlerinde 6-7 kez çökme sorunu yaşadım.

 5. Avatar for Prenscukas Prenscukas dedi ki:

  Anlamadığım Disney, Netflix, Amazon neden TR’ye gelipte HBO bayilik veriyor saçma bir şey açıkçası. Yayınevilerinde gidip ajanstan telif hakkı almalarıda saçma ya da ev araba alırken illa notere uğramak… araya neden aracı giriyorsa. Saçma sapan şeyler işte ülkede hangi konuda mantık var ki?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

8 cevap daha var.

Armand V. - Dag Solstad | Haftanın Kitabı #261

Armand V. – Dag Solstad | Haftanın Kitabı #261

Mrs Davis Fragmanı

Lost ve The Big Bang Theory Yapımcılarını Buluşturan Bilimkurgu Komedi Dizisi “Mrs. Davis”ten Fragman