in

RTÜK’ten Lisans Alan HBO Max’ten Açıklama: “Hizmet 2024’te Yayına Başlayacak”

HBO Max, Türkiye’de yayın lisansı aldıktan sonra beklentiler doğal olarak platformun yakında hizmete başlayacağı yönünde olmuştu. Ancak şirketten izleyiciler için keyif kaçıran bir açıklama geldi.

hbo max türkiye 2024
- Reklam -
- Reklam -

HBO Max Türkiye’de hizmete yakın gelecekte başlamayacak. RTÜK’ten yayın için lisansını alan ve yasal olarak hizmete hazır olan platformdan gelen son açıklama, dijital yayın servisinin ülkemiz için 2024 yılını bekleyeceğini ortaya koydu.

Şu sıralar yüz binlerce izleyicinin House of the Dragon’ı yasal yollarla izlemek için yolunu gözlediği HBO Max’ten keyif kaçıran haberler var.

Warner Bros. Discovery bünyesinde yayın yapan dijital yayın servisi HBO Max, geçen günlerde RTÜK’ten 10 yıllık yayın lisansını almıştı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in de onayladığı haber sonrasında, izleyiciler platformun yakında ülkemizde de hizmete başlayacağını varsaymıştı.

- Reklam -

Webtekno’nun haberine göre ise işler bu şekilde gitmeyecek. Warner Bros. Discovery’nin Türkiye iletişim ajansı, dijital yayın servisinin yakın zaman içerisinde Türkiye’de yayına girmeyeceğini aktardı. Platformun planları hâlâ 2024 yılını işaret ediyor.

HBO Max Türkiye Programı 2024’te Başlayacak

Warner Bros. ve Discovery birleşmesi, şirketin dijital platform cephesindeki planların da yeniden gözden geçirilmesine neden olmuştu. Normal şartlarda platform Türkiye için hazırlıklara çoktan başlamış, altyazı ve seslendirme çalışmalarında önemli yol kat etmiş ve ilk orijinal yapımın hazırlıkları için düğmeye basmıştı.

rtük hbo max türkiye

Birleşme haberlerinin ardından ise platformun Türkiye dahil birçok bölgedeki planlarını askıya aldığı ortaya çıkmıştı. Ancak geçen günlerde RTÜK’ten gelen lisans açıklaması, planların bir kez daha değiştiği düşüncesini ortaya koymuştu.

Şirket, yaptığı açıklamada durumun böyle olmadığını aktardı:

“Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır.”

- Reklam -

Yanlış Anlaşılmanın Sebebi Ağır İşleyen Bürokrasiyle İlgili

HBO Max’in Türkiye ve Avrupa planlarını durdurmuş olmasına rağmen gelen kafa karıştırıcı lisans onayı ise şirketin politikasıyla ilgili bir durum değil.

Platform, RTÜK başvurusunu iptal kararından çok önce yapmıştı. RTÜK’ün başvuruya onaylama süreci uzayınca da işler karışık bir hâl aldı.

hbo max türkiye faaliyetleri

Şirket yayın lisansını almış olsa da Türkiye pazarına 2024 yılında açılacak.

Siz yaşanan bu son gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for matma matma dedi ki:

    Haber başlığı ve içerik uyumsuz. İçerikteki paragraflarda biebirinden farklı şeyler söylüyor

  2. Avatar for alper alper dedi ki:

    Belki BLUTV’de hisseleri olduğu için resmi olarak girişlerini BLUTV ile yapabilirler.

  3. Avatar for alper alper dedi ki:

    BluTV ve Warner Bros. Discovery, tüm discovery+ ve HBO içeriklerinin BluTV’de sunulacağını açıkladı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Black Panther 2 Filminden Yeni Fragman

Black Panther’ın Devam Filmi “Wakanda Forever”dan Yeni Fragman

Nosferatu Filmi Yeni başrolleri

Yeni “Nosferatu” Filminde Başroller Değişti: Bill Skarsgård ve Lily-Rose Depp Yapımın Yeni Yıldızları Oldu