in ,

Hellbound’un 2. Sezonu Resmen Geliyor: Netflix Popüler Kore Dizisine Devam Dedi

Hellbound 2. sezon kesinleşti. Netflix, küresel Tudum etkinliğinde webtoon uyarlaması dizinin devam sezonunun geleceğini bir video ile duyurdu.

Hellbound 2. sezon onayı

Hellbound 2. sezon resmi olarak geliyor. Netflix, webtoon uyarlaması Kore dizisinin yeni sezonunu Tudum etkinliğinde bir tanıtım videosu ile duyurdu.

Son yıllarda Güney Kore dizileri, Kore dışında bile tıpkı animelerde olduğu gibi Netflix’in küresel izleyicileri için büyük bir ilgi odağı haline geldi. Bunun en büyük sebeplerinden biri de Hwang Dong-hyuk tarafından yaratılan ve büyük bir nakit ödül için bir dizi ölümcül çocuk oyununda yarışmak üzere bir araya gelen bir grup insanı izleyen sürpriz hitleri Squid Game ile başladı.

Dizi yayınlanmasından kısa bir süre sonra dünya çapında ağızdan ağıza sansasyon yarattı ve toplamda 1,65 milyar saat izlenerek tüm zamanların platformda en çok izlenen yapımı haline geldi. Başka hiçbir Kore dizisi bu göz kamaştırıcı yüksekliğe yükselmemiş olsa da Squid Game’in ardından, bölgeden La Casa De Papel: Kore, Sweet Home ve lise zombi dizisi All of Us Are Dead gibi diziler de iyi performans gösterdi. Hatta All of Us Are Dead, en çok izlenen dokuzuncu dizi olarak Netflix listesine girmeyi başardı.

Hellbound 2. sezon

Squid Game’in ardından iyi performans gösteren bir diğer Kore dizisi, sadece iki ay sonra 19 Kasım 2021’de yayınlanan Hellbound oldu. Çok uzak olmayan bir gelecekte geçen dizi, kendisine melek diyen bir varlığın aniden ortaya çıkması ve bazı insanların cehenneme gönderileceği dakikaya karar vermesiyle yaşananları konu alıyordu. Dizi genel olarak Kore’de halkın korkularını sömürmek için yükselen çeşitli grupların maceralarını da anlatıyordu.

Dizinin ilk sezon finali her ne kadar devam edeceğine dair bir sonla bitmiş olsa da dijital yayın devinden bugüne dek yeni sezonla ilgili resmi bir açıklama gelmemişti. Ancak sonunda, Netflix’in Güney Kore için gerçekleştirdiği Tudum etkinliği sırasında resmi duyuru yapıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hellbound 2. Sezon Duyuru Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Tanıtım duyurusunu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

İlk sezon finalindeki sahneyi içeren tanıtım duyurusu çarpıcı olsa da, ne yazık ki yeni sezonla ilgili bir bilgi içermiyor. Ancak “yakında” diye biten ve “Sıkı durun! Dünya’daki cehennem geri dönüyor,” açıklamasıyla gelen tanıtım videosu ile dizinin yeni sezonunun 2023 yılı içerisinde çıkacağı anlaşılıyor.

Hellbound’un ilk sezonunu nasıl bulmuştunuz? Dizinin yeni sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

sehname minyatur

Firdevsî’nin İran Efsanelerini İşleyen Destanı “Şehnâme”den Bir Kesit, Açık Artırmaya Çıkıyor

jüpiter dünya konum

Güneş Sistemi’nin En Büyük Gezegeni Jüpiter, Yarım Asır Sonra Dünya’ya En Yakın Geçişini Gerçekleştirecek