in

Helstrom 2. Sezon İptal Edildi

Helstrom 2. sezon iptal edildi. Hulu, çiçeği burnunda Marvel dizisini, Disney+ servisi nedeniyle bitirmek zorunda kaldı.

Helstrom 2. sezon iptal

Helstrom 2. sezon için iptal haberi geldi. Hulu kanalında yayınlanan çiçeği burnunda Marvel yapımı, beklenmedik bir hızla macerasını tamamlamış oldu.

Dizi, Tom Austen ve Sydney Lemmon’un canlandırdığı Daimon ve Ana Helstrom kardeşlerin macerasını konu alıyordu. Kendilerini insanlığın mutlak kötülerini aramaya ve bulduktan sonra da avlamaya atılan ikili, ünlü bir seri katilin çocuklarıydı.

Helstrom, aynı adlı çizgi roman karakterlerini biraz farklı bir şekilde ekrana taşıyan bir diziydi. Örneğin soyadlarında “L” harfi yoktu. Çizgi romanlarda Helstrom çocukları aslen Şeytan’ın soyundandı, ancak dizi çizgi roman karşıkıklarına ait diğer unsurlarını değiştirme kararı aldı.

Helstrom dizisi, Marvel TV’nin eski başkanı Jeff Loeb’in öncülüğünü yaptığı ve Hulu’da planlanan bir Marvel serisinin parçasıydı. Loeb, bir zamanlar Marvel’ın Netflix yapımlarını ve Agents of S.H.I.E.L.D., Legion ve Runaways dahil olmak üzere çeşitli diğer dizileri denetlemekten sorumluydu. Tüm bu diziler şimdiye dek çalışmalarını tamamladı ya da iptal edildi. Marvel TV o zamandan beri daha büyük stüdyoya çekildi ve çoğu Marvel dizisi artık MCU’nun bir parçası olarak Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Marvel Helstrom 2. sezon iptal

Helstrom İptal Kararı: Marvel Stüdyoları Tüm Karakterleri Disney+ Çatısı Altında Birleştiriyor

Variety’nin haberine göre Helstrom, Marvel’ın Disney+ dışında yayınlanan son dizisi olacak. Dizi, Hulu’da kısa bir süre önce gösterime girmişti. Hatırlanacağı üzere benzer zamanlarda açıklanan Ghost Rider dizisi ise, yayın yüzü göremeden iptal edilmişti. Marvel’s Runaway da yine Hulu’da üç sezon boyunca devam etmişti. Kanal, hâlâ iki Marvel animasyon serisine sahip olacak: M.O.D.O.K. ve Hit-Monkey.

Aslında dizinin de Ghost Rider ile benzer bir kadere sahip olacağı uzun süredir tahmin ediliyordu. Yayına girdiği sırada Disney+ dışındaki neredeyse tüm MCU projeleri iptal edilmişti. Gösterime girdiğinde ise MCU’dan ayrı bir gerçeklikte olduğu ortaya çıktı ve bu durum diziyi Marvel özelliklerinden daha da izole etti. Gelen yorumlar da pek olumlu değildi. Birçok isim, dizinin karakterleri değiştirmesini yanlış buldu. Alınan karar ile karakterleri harika yapan özelliklerin kaybolduğu belirtildi.

Helstrom Hulu Marvel dizisi

Geçen hafta sonu yapılan Disney Investor Day etkinliği ile önümüzdeki birkaç yıl boyunca yayınlanacak birçok Marvel Sinematik Evreni yapımı tanıtıldı ve bazılarının ilk fragmanları yayınlandı. Bunlar arasında sırasıyla WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki ve What If…? gibi yapımlar bulunuyor.

Helstrom’un ilk sezonunu izlemiş miydiniz? Dizinin iptal edilmesi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

the lion king 2 disney

The Lion King 2 Filmi İlk Maceranın Öncesini Anlatacak

Bir Android'den Öyküler - Nihan Sarı

Bir Android’den Öyküler: Nihan Sarı’dan Bir Siborgun Anıları