in

His Dark Materials 2. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı

His Dark Materials 2. Sezon çıkış tarihi duyuruldu. HBO’nun sevilen Karanlık Cevher dizisi maceralarına yeni bölümleriyle devam ediyor.

His Dark Materials 2. Sezon Yayın Tarihi

His Dark Materials 2. sezon yayın tarihi duyuruldu. Philip Pullman’ın romanlarından uyarlanan HBO dizisi, kasım ayında maceraya devam ediyor!

Karanlık Cevher’in ilk sezonu, üçlemenin ilk kitabı olan Altın Pusula’yı (The Golden Compass) uyarlayarak sona ermişti. 2. sezon ise, maceraya kaldığı yerden devam edecek ve Keskin Bıçak (The Subtle Knife) kitabını uyarlayacak. Yeni sezon, Lyra’nın maceralarını takip etmeye devam edecek ve Lyra yeni bir dünyaya adım atacak. Baş kahramanımız, kendi hayatındaki sıkıntılardan kaçan dünyamızdan bir çocuk olan Will ile tanışacak.

His Dark Materials 2. Sezon Yeni Fragman

Kanal, 2. sezonun resmi olay örgüsünün özeti şu şekilde duyurdu:

His Dark Materials’ın ikinci sezonu, Lord Asriel’in yeni bir dünyaya bir köprü açmasının ardından başlar ve en yakın arkadaşının ölümü üzerine çılgına dönen Lyra, Asriel’i bilinmeyene doğru takip eder. Tuhaf ve gizemli terk edilmiş bir şehirde, yine sıkıntılı bir geçmişten kaçan -dünyamızdan bir çocuk olan- Will ile tanışır. Lyra ve Will, kaderlerinin Will’i babasıyla yeniden bir araya getirmeye bağlı olduğunu öğrenir. Ancak çevrelerinde bir savaş başlarken yollarının sürekli olarak engellendiğini fark ederler. Bu arada Bayan Coulter, Lyra’yı arar ve onu her ne şekilde olursa olsun eve getirmeye kararlıdır.

His Dark Materials 2. Sezon Sonrası 3 İçin Çalışmalar Başlamış Olabilir

Dizinin orijinal oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu geri dönecek olsa da, 2. sezon için bazı yeni eklemeler var. Daha önce haberini yaptığımız üzere Fleabag’in Yıldızı Phoebe Waller-Bridge’in de diziye katılacağı duyurulmuştu. Bridge’le birlikte Terrence Stamp, Jade Anouka ve Simone Kirby de ikinci sezonda gözüken isimler olacaklar. Yeni sezon fragmanı geçen ay yayınlanmıştı.

His Dark Materials 2. sezonu, 16 Kasım 2020 tarihinde ilk bölümüyle HBO ve HBO Max’te yerini alacak. Yeni sezon da, ilk sezon gibi 8 bölümden oluşacak.

His Dark Materials 2. Sezon hbo

Yayınlanan çıkış tarihi haberiyle birlikte dizinin ekibi üçlemenin son adımı The Amber Spyglass’ın senaryo çalışmalarına da başladığı belirtiliyor. Dilimize Kehribar Dürbün olarak çevrilen serinin son kitabından uyarlanacak potansiyel 3. sezonu HBO henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak büyük ihtimalle onaylanacağı tahmin ediliyor.

His Dark Materials dizisinin 2. sezonu için heyecanlı mısınız? Beklentilerinizi ve yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

* * *

* Green Lantern Dizisi Geliyor: HBO Max Orijinal Yapımı Hazırlıkları Başladı

Kaynak: Tor

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

SpaceX Dizisi HBO Elon Musk

SpaceX Dizi Oluyor: Elon Musk’ın Çılgın Projesi HBO’ya Geliyor

Yeraltı Kütüphanesi - Koray Sarıdoğan | Haftanın Kitabı #151

Yeraltı Kütüphanesi – Koray Sarıdoğan | Haftanın Kitabı #151