in

Game of Thrones Dizisi “House of the Dragon” 2023 Yılını Es Geçiyor

House of the Dragon 2. sezon ne zaman çıkacak, sorusu en makul yanıtını bulmuş olabilir. Yeni Game of Thrones dizisi, 2023 yılını es geçecek.

House of the Dragon 2 Sezon Ne Zaman Çıkacak?
- Reklam -

House of the Dragon 2. sezon çıkış tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil. Ancak HBO ve HBO Max’in içerik CEO’su Casey Bloys’un yeni açıklamaları, yeni Game of Thrones yapımının olası yayın takvimine dair bazı ipuçları veriyor.

6 Mart 2023 tarihinde Birleşik Krallık ve İspanya’da çekimlere geri dönecek olan House of the Dragon’ın 2023 yılı içerisinde yayına girmesi hâlihazırda beklenen bir durum değildi. Ancak ilk defa yayın tarihi hakkında resmi bir ipucu paylaşılmış oldu.

George R.R. Martin imzalı Ateş ve Kan adlı kitaptan uyarlanan dizi, Taht Oyunları’ndan yaklaşık 200 sene öncesinde geçiyor ve Targaryen Hanedanı’nın hikâyesine odaklanıyor.

- Reklam -

house of the dragon 2 sezon detay hakkında

House of the Dragon 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Kanalın CEO’su Casey Bloys, 2024 yılının ortalarını geri dönüş için iyi bir tarih olarak yorumladı. Bloys bununla birlikte House of the Dragon 2. sezon dönüşünün 2024 yılı Emmy Ödülleri için de uygun olmayacağını açıkladı. Primetime Emmys’te yarışacak yapımların belli bir takvime kadar belli oranlarda içerik yayınlamış olmaları gerekiyor. Bu durumda 31 Mayıs 2024’te son bulan 2024 adaylıkları da göz önüne alındığında, House of the Dragon 2. sezon için en olası tarih 2024’ün yaz mevsimi olarak kayıtlara geçiyor. Daha önceki tahminler, 2024’ün ilk çeyreği olarak yapılıyordu.

House of the Dragon 2 Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Toplamda 4 ya da 5 sezon sürmesi beklenen House of the Dragon’ın ilk sezonu, yayınlandığı dönemde kanalın prömiyer rekorunu kırmayı başarmıştı. Yapımın ilk bölümü ABD’de 10 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Dolayısıyla HBO, daha fazla Game of Thrones yapımı için de çalışmalarını sürdürüyor. Tales of Dunk and Egg, 10.000 Ships ve Kit Harington’ın başrolünde yer alacağı bir Jon Snow projesi, bekleyen Taht Oyunları yapımlarından sadece bazıları. Serinin yaratıcısı Martin, geçen aylarda Warner Bros. Discovery’deki yönetim değişikliğinin, yeni spin-off’ların önünü tıkadığını kaydetmişti.

- Reklam -

Casey Bloys da aynı anda tek bir Game of Thrones spin-off’u üzerinde mi çalışmayı seçtikleri konusuna da değindi:

“Benim felsefem, bir numaralı önceliğin iyi senaryo olmasıdır. Yılda bir, iki yılda bir dizi yapmak istemiyorum. Bu seçimi, bizi heyecanlandıran senaryolara göre yapmak istiyorum.”

House of the Dragon 2 Sezon Ne Zaman Gelecek

Siz bu geri dönüş tarihi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapımların sezonları arasına bu denli uzun zaman aralıkları koymak doğru bir strateji mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Peter Pan and Wendy Fragman Disney

Jude Law’ın Kaptan Kanca’yı Oynadığı Yeni Peter Pan Filminden İlk Fragman Yayınlandı

The Blackening Fragmanı

Slasher Klişeleriyle Alay Eden Korku Komedisi “The Blackening” Filminden Fragman Yayınlandı