in

House of the Dragon’da Bir Başka Kritik Ayrılık: Baş Yapımcı Jocelyn Diaz, Yeni Sezonda Olmayacak

House of the Dragon dizisinde baş yapımcı olarak görev alan Jocelyn Diaz, yeni Game of Thrones projesinin 2. sezon ekibinde yer almayacak.

house of the dragon ayrılık Jocelyn Diaz
- Reklam -
- Reklam -

House of the Dragon dizisi yeni sezon öncesi bir ayrılığa daha ev sahipliği yapıyor. Dizinin baş yapımcıları arasında bulunan Jocelyn Diaz ile yeni sezon için sözleşme yenilenmeyeceği kaydedildi.

George R.R. Martin tarafından kaleme alınan kitap serisinden uyarlanan Game of Thrones dizisinin 2019’daki finali sonrasında, gözler yeni Taht Oyunları spin-off’una çevrilmişti. Birçok projenin değerlendirildiği sürecin ardından prodüksiyon aşamasını tamamlayan ilk iş, Targaryen Hanedanlığı’na odaklanan House of the Dragon olmuştu.

Orijinal diziden yaklaşık 200 yıl önce geçen yapım, Targaryen Hanedanlığı’ndaki taht çekişmelerini konu alıyor.

- Reklam -

İlk sezonda dizinin showrunner koltuğu Miguel Sapochnik ve Ryan Condal ikilisi tarafından gerçekleştirilmiş ancak eylül ayının başında Miguel Sapochnik’in yeni sezonda yer almayacağı öğrenilmişti.

House of the Dragon Dizisinin Yaratıcı Ekibinde Önemli Değişiklikler Yaşanıyor

Şimdi ise dizinin baş yapımcı (executive producer) ekibinden kilit bir ayrılık yaşanıyor. Deadline’ın edindiği bilgilere göre, yeni Game of Thrones dizisinin sıradaki sezonunda Jocelyn Diaz görev almayacak.

Miguel Sapochnik’in projeden ayrılmasından sonra Sara Hess ve Jocelyn Diaz’ın 2. Sezon için Vince Gerardis ile birlikte baş yapımcı olarak devam edeceği açıklanmıştı.

Jocelyn Diaz house of the dragon

1. sezonun baş yapımcıları arasında yer alan Ron Schmit ise bir süre önce sessizce yapımdan ayrılmış ancak 2. sezon için adı geçmediği için gündeme gelmemişti.

- Reklam -

Tüm bu ayrılıklara karşın yapıma dahil edilen tek isim Game of Thrones’ta Beyond the Wall, Valar Morghulis ve The North Remembers gibi bölümleri yöneten Alan Taylor olmuştu. Taylor diziye yönetmen ve baş yapımcı olarak katılmıştı.

George R.R. Martin’in Fire & Blood (Ateş ve Kan) kitabından uyarlanan dizi, güçlü bir prömiyer yapmış ve izlenme oranlarını düzenli olarak artırmayı başarmıştı. HBO’nun en iyi açılış yapan dizisi olarak adından söz ettiren House of the Dragon, korsan indirme oranlarında da sıklıkla kıyaslandığı Yüzüklerin Efendisi yapımı The Rings of Power’ı gerisinde bırakmıştı.

house of the dragon dizi Jocelyn Diaz

Paddy Considine, Milly Alcock, Matt Smith, Olivia Cooke, D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno ve Rhys Ifans gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran yapım; 2. sezon onayını da erkenden almıştı.

Sizce bu ayrılığın yapıma nasıl bir etkisi olacak? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Ryan Condal da ayrılırsa sonraki sezonlar fiyasko olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tutankamon'un Mezar Odası nefertiti

Tutankamon’un Mezar Odası, Kraliçe Nefertiti’nin Gizemli Mezarına Çıkan Gizli Bir Geçit Saklıyor Olabilir

Mercan Alper İmzalı "Masal Cadısı" Öyküsü Seslendirildi

Yazar Mercan Alper’in “Masal Cadısı” Öyküsü Emre Melemez’in Sesiyle Yeniden Hayat Buldu