in

James Wan, Gideon Falls’ın Başına Geçti

Aquaman ve Saw gibi filmlerden tanıdığımız James Wan, Gideon Falls adlı çizgi roman uyarlamasının başına geçti.

James Wan

Aquaman, Saw ve The Conjuring gibi filmlerden tanıdığımız yönetmen James Wan, şimdi de Gideon Falls adlı çizgi romanın dizi uyarlamasına baş yapımcı olarak atandı. Çizimlerini Andrea Sorrentino ve yazarlığını ise Jeff Lemire’nin üstlendiği çizgi romanın konusu oldukça ilgi çekici.

Şehir çöplüğüyle ilgili bir komployu takıntı haline getiren yalnız bir adamla karanlık sırlarla dolu kasabaya yeni gelen mahvolmuş bir rahibin yolları, Siyah Ahır’la ilgili gizemli efsane yüzünden kesişir. Bu yapı hem şehirde hem de küçük kasabada görünen dünya dışı bir yapıdır. Tarih boyunca çevrede yaşayan insanlara ölüm ve delilik getirdiği söylenmiştir. Hikaye kırsal bir gizem ve şehre ait bir korku hikayesini birbiriyle harmanlarken karakter odaklı ilerleyerek takıntı, akıl sağlığı ve inanç gibi konuların etrafında dönmektedir.

James Wan, Serinin Yazarlarıyla Birlikte Çalışacak

Ayrıca çizgi romanın yaratıcılarının da dizinin yapımcı kadrosuna dahil olacağını belirtelim. Yazarlar serinin hayranlarına ana odaklarının çizgi romanı devam ettirmek olacağı konusunda garanti vermeyi de ihmal etmiyorlar. Çizgi romanı yaratan isimlerin, James Wan ile beraber çalışacaklarını duymak güzel olsa da James Wan’ın bu durumu nasıl kotaracağı şimdilik merak konusu.

Dizinin yayınlanacağı kanal ve çekim takvimi ise henüz belli değil.

Son olarak kaçıranlar için James Wan’ın yapımcı koltuğunda oturduğu yeni Mortal Kombat filminin hızla yaklaşmakta olduğunu hatırlatalım.

* * *

* Dave Gibbons’ın Treatment Çizgi Romanı Uyarlanıyor

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Korku sinemasından, Çizgi Roman uyarlamalarına. Meğer adamın içinde bir cevher varmış. Merakla bekliyoruz. :smile:

  2. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

    Gerçekten çok şaşırtıcı. :slight_smile: İki farklı alan gibi resmen. Dediğin gibi demek ki içinde bir yerlerde yetenek varmış. :smiley:

  3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    İyiki de olmuş o zaman :smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Robert Pattinson

Robert Pattinson, Batman’i Oynayacağına İnanamadığını Açıkladı

Joker

Mark Hamill, Joker Filmine Övgü Yağdırdı