in

Star Wars Hayranlarını Rahatlatan Haber: Jar Jar Binks Obi-Wan Kenobi Dizisinde Yer Almayacak

Jar Jar Binks karakteri Obi-Wan Kenobi dizisinde gözükmeyecek. Star Wars hayranları sonunda rahat bir nefes alabilirler.

Star Wars Obi-Wan Kenobi Jar Jar Binks
- Reklam -
- Reklam -

Jar Jar Binks karakterinin Obi-Wan Kenobi dizisinde yer almayacağı oyuncusu tarafından doğrulandı. Ewan McGregor ve Hayden Christensen’ın Obi-Wan ve Darth Vader rollerine geri döndüğü ve Star Wars hayranlarınca merakla beklenen yapım Disney+ ile gelmeye hazırlanıyor.

Uzun süredir haberleri gündemde olan ancak bir türlü çekim aşamasına geçemeyen Obi-Wan Kenobi dizisi, nihayet bu ay içerisinde çekimlerine başlıyor. Disney, çekimlerin başlayacağı bilgisiyle birlikte dizide yer alacak bütün oyuncuların adlarını da açıkladı. Geri dönen oyunculara ek olarak dizide şu isimler yer alacak: Moses Ingram (The Queen’s Gambit), Kumail Nanjiani (Eternals), Indira Varma (Game of Thrones), Rupert Friend (Homeland), O’Shea Jackson Jr. (Straight Outta Compton), Sung Kang (Hızlı ve Öfkeli 6), Simone Kessell (Terra Nova) ve Benny Safdie (Good Time). Ayrıca, Attack of the Clones ve Revenge of the Sith maceralarında rol alan Joel Edgerton ve Bonnie Piesse, Owen ve Beru Lars rolünü bir kez daha üstlenmeye hazırlanıyor.

Merakla beklenen yapım Revenge of the Sith ile ilk Star Wars filmi A New Hope arasındaki yılları araştıracak. Fakat geçen süre içerisinde filmlerden bilinen büyük bir yıldız geri dönmeyecek. Hayranların bir türlü sevemediği, fakat daha öncelerinde diziye katıldığına dair bazı iddialar ortaya atılan Jar Jar Binks karakteri de yer almayacak.

- Reklam -

Jar Jar Binks Oyuncusu: “Obi-Wan Kenobi dizisinde rol almayı çok isterdim”

Star Wars Obi-Wan Kenobi Dizisi Jar Jar Binks

Karaktere önceki filmlerde hayat veren Ahmed Best, bir hayranın dizide görünüp görünmeyeceğini sorduğunda Obi-Wan Kenobi ekibini tebrik etmek için Twitter’a gitti. Best, bunun bir parçası olmayı çok istese de dizideki rolüne geri sönmediğini açıkladı. Aktör ayrıca diğer bazı oyuncuların Star Wars dünyasına geri döndüğünü görmekten çok heyecanlandığını belirtti.

https://twitter.com/ahmedbest/status/1376553196269764618

- Reklam -

Önbölümsel üçlemenin tüm filmlerinde ve The Clone Wars’ta da yer alan karakterin asıl amacı evrene bir komedi unsuru katmaktı. Ancak eleştirmenlerin ve hayranların tepkisi ile karşılaştı. Öyle ki, ilk filmden sonra kalan iki filmde rolü büyük ölçüde azaltıldı. Jar Jar Binks, Gungan türleri gibi ilk filmde çok önemli bir rol oynadı.

Karaktere olan eleştiriler her ne kadar olumsuz olsa da, şu an için bazı hayranlar sosyal medya üzerinden Obi-Wan Kenobi dizisinde gözükmesi gerektiğini de düşünüyorlar.

Peki ya sizler Jar Jar Binks’in dönmeyecek olmasını nasıl karşılıyorsunuz? Sizce karaktere olan olumsuz tepki fazla mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Movie Web

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Elmakurdu23 Elmakurdu23 dedi ki:

  Şu jar jar binks karakterini seslendiren Ahmed Beşten çok üzüldüğüm seslendirmenlerden biridir. Birkaç fanatik sw fanı yüzünden en son intiharın eşiğine gelmişti.

 2. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

  Anlamadım bu hayranlar mı sevinmiş?

  Jar Jar hakkında bir çok teori var bana ilginç geliyor.

  Herhangi bir Jedi veya Sith gibi Jar Jar, başkalarını ikna etmeye çalışırken elleriyle jest yapma eğilimindedir - ve önemli ölçüde, Bombad General’e veya Senatör’e terfi ettiği sahnelerde el hareketleri yapar. Hatta ellerini Yıldız Savaşları: Klon Saldırısı’nda, Senatoyu galaksinin kontrolünü Palpatine’ye teslim etmeye ikna ettiği sahnede bile kullanıyor.

 3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Son üçlemede keşke bu teori doğru çıksaydı, buna bile razı olurdum.

 4. Avatar for Tnuviel37 Tnuviel37 dedi ki:

  Son üçleme derken? Benim neden haberim yok. :smirk:

  Düzgün bir 3leme ile her şeyi düzeltseler ve geri plandan her şeyi yöneten kişi Darh Jar Jar çıksa çok isterdim açıkçası. :laughing:

 5. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Gina Carano’nun olduğu tüm görüntülerin Disney+'deki en alakasız içeriklerden bile temizleneceğini öğrendim (konuk olarak yeraldığı Bear Grizzlies bölümleri de dahil olmak üzere), bu nedenle bizim kimi sevip kimden nefret etmemizin kumandasını elinde bulundurduğunu sanan bu insanlara karşı artık gerçekten doldum. Disney+ Türkiye’ye gelir mi, gelirse ne zaman gelir bilmiyorum ama bir zamanlar Star Wars’ı gerçekten sevip tüketmiş, Marvel’den balya balya çizgiroman satın almış, Avengers 2’den Avengers Endgame’e kadarki tüm MCU külliyatını ilk gün sinemada izlemiş birisi olarak, bir daha bu modern köle tüccarlarına tek dolar kazandırmama kararı aldım. Ne yaparlarsa yapsınlar, artık konuşmaya bile değer bulmuyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Süveyş Kanalı: Ever Given Hayran Hikâyeleri

Süveyş Kanalı’na Saplanan Gemi, Aşk Temalı Hayran Hikâyelerine Konu Oldu

SüngerBob Bölümü Kwarantined Krab

SüngerBob’un Koronavirüs Temalı Bölümü Yayından Kaldırıldı