in

Momoa, Hayranlar Sayesinde Taht Oyunları’nda Oynadı

Game of Thrones dizisinde Khal Drogo’yu canlandıran Jason Momoa’nın rolü nasıl aldığıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Taht Oyunları

2011 yılında başlayan ve en çok konuşulan fantastik dizilerden birisi haline gelen Game of Thrones’un (Taht Oyunları) ilk sezonunda Dothraki lideri Khal Drogo’yla karşılaşmıştık. Kendisi ilk sezonun sonlarına doğru diziye ve karakterine veda etmesine rağmen bugün hâlâ ilgi çeken bir figür olarak ayakta duruyor.

Dothrak denizinde kabilesiyle birlikte yaşayan Khal Drogo karakteri, Momoa’nın ilk rolü olmasa da onun parlak kariyerine yükselen önemli bir basamak olmuştu. Bugünlerde ortaya çıkan yeni bir detay ise Jason Momoa’nın rolü almasında internetteki hayran kitlesinin büyük bir etkisi olduğunu gösteriyor.

İnternetteki Fotoğraflardan Yüksek Bütçeli Yapımlara

Geçen hafta düzenlenen Austin Film Festivali’nde konuşan Game of Thrones yapımcıları David Benioff ve D. B. Weiss, artık bitmiş olan dizileri hakkında uzun açıklamalar yaptılar. Konu karakter seçimlerinin zorluğuna geldiğindeyse David Benioff, Momoa’nın role nasıl getirildiğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Benioff cümlelerine Khal Drogo’yu bulmanın ne kadar zor olduğunu söyleyerek başladı. Seçmelere giren çok fazla oyuncunun olduğunu, fakat kimseyi yeterli bulamadıklarını da belirtti. Daha sonra internete göz atan ikili, Taht Oyunları için hayranların seçtiği oyuncularla ilgili siteler bulduklarında bunlardan bazılarının çok zekice olduğunu kabul etmişler. Jason Momoa’dan bahseden üç beş kişinin yorumunu okuduklarında onu araştıran ve resimlerini gören ikili Khal Drogo’larını bulduklarını anlamışlar.

İnternetteki fotoğraflarından yüksek bütçeli bir HBO dizisine yükselmeyi hayranlarının da yardımıyla başaran Momoa, böylece DC Genişletilmiş Evreni’nin Aquaman’i haline de geldi. Böylece internetin ve hayranların gücü de bir kez daha görülmüş oldu.

Oyla!

Oğuzhan Koç

1998’in sonbaharında, İstanbul’da dünyaya gözlerini açan yazar hala doğduğu semtte yaşamakta. Küçük dünyaların büyük hayalcisi olması nedeniyle zaman zaman kabına sığamıyor. Eskinin öğretmen lisesi şimdininse Çapa Fen Lisesi’nde okurken lise fanzinine yazdığı şiirlerle ilk eserlerini okuyucuya sunmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği okurken aynı zamanda da edebiyat ve sinemayla ilgileniyor. Gezmeyi, izlemeyi ve yazmayı bir bütün haline getirdiği eserler verme hayali içerisinde yaşarken şimdilik sadece sitelere birkaç haber yazmakla yetiniyor.

Kusursuz Cinayet

Çin Polisiyesi Kusursuz Cinayet Artık Türkçede

rami malek james bond

Yeni James Bond’un Kötüsü Acımasız Olacak