in

Jenna Ortega, “Wednesday” Dizisinde ‘Utanç Verici’ Bulduğu için Söylemeyi Reddettiği Repliği Açıkladı

Jenna Ortega, izlenme rekorları kıran “Wednesday” dizisinde senaryodaki bir repliği neden kullanmak istemediğini anlattı.

Jenna Ortega Wednesday Replik
- Reklam -
- Reklam -

Jenna Ortega, Wednesday dizisindeki rolü hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 2022’nin en çok ses getiren oyuncuları arasında bulunan aktris, senaryodaki bir repliği “utanç verici” bulduğu için reddettiğini söyledi.

Netflix ekranlarında 23 Kasım 2022 tarihinde yayına giren fantazi, korku, komedi ve polisiye temalı Wednesday dizisi; platformun en popüler işleri arasına girmeyi kısa sürede başardı. Ünlü Addams Ailesi’nin küçük kızı Wednesday’in orijin hikâyesine odaklanan yapım; açılış haftası istatistiklerinde Stranger Things’i geride bırakmayı başardı. Dizi, birinci haftasında toplam 341,2 milyon saat izlendi.

Yönetmenleri arasında Tim Burton’ın da yer aldığı dizinin tanıtım faaliyetleri ise hâlâ devam ediyor. Jenna Ortega bu yıl Scream, Studio 666, X ve American Carnage yapımlarında rol aldı. Yılın son dönemindeyse Wednesday dizisindeki performansıyla seneyi noktaladı.

- Reklam -

Jenna Ortega, Wednesday’in Balo Elbisesi Seçme Sahnesinde Senaryoda Müdahil Olduğunu Söyledi

20 yaşındaki aktris, katıldığı bir soru cevap etkinliğinde senaryoda yer alan bir repliği “utanç verici” bulduğu için çıkartılması adına nasıl mücadele verdiğini anlattı.

Wednesday, balo gecesi için Thing ile antika dükkânının vitrininde sergilenen bir elbiseye bakıyor. Bölümün ilerleyen dakikalarında karakter odasında giyecek elbise ararken Thing’in dükkânda baktıkları elbiseyi onun için çaldığını fark ediyor.

Jenna Ortega Wednesday Replik Dans

Dizinin bu sahnesinde, Wednesday Thing’e minnettar bir bakış atıyor. Ancak oyuncu, orijinal senaryoda burada söylenecek bir replik olduğunu ve kendi isteği sonrasında diyalogun kaldırıldığını belirtiyor.

“Elbiseden bahsettiğim bir replik olduğunu hatırlıyorum. Wednesday’in, ‘Aman Tanrım, bir elbise için çıldırıyorum. Kelimenin tam anlamıyla kendimden nefret ediyorum,’ demesi gerekiyordu.”

Oyuncu, “Ve çok şaşırdım. Onun, kendisi gibi görünebilmesini sağlamak için pek çok diyalogdan kaçınabileceğimizi fark ettim,” şeklinde konuştu.

Jenna’nın açıklamasının ardından birçok hayran oyuncunun diziyi sahiplenmesini övgüyle karşıladı. Hayranlardan birisi TikTok hesabından, “Bazen karakterlerini senaristlerden daha iyi tanıyan oyunculara haklarını vermek lazım,” yorumunu paylaştı.

- Reklam -

Jenna Ortega Wednesday Replik balo

Dizinin aynı bölümünde, sonradan viral olan bir dans sahnesi de yer alıyordu. Jenna Ortega, Jimmy Fallon’a yaptığı açıklamada sahne öncesinde günlerce uyuyamadığını ve “kendisini aptal gibi hissettiğini” açıklamıştı.

“Dansçı değilim. Bunların hiçbirini yapmıyorum. Bu alanda deneyimim yok.”

Ancak oyuncu, itirazlarına rağmen sahneyi çekmiş ve o kısım izleyiciler tarafından çok beğenilince yazarları övgüyle anmıştı:

“Meğer ne yaptıklarının farkındalarmış.”

Oyuncunun açıklamaları ve diziden çıkarttığı replik hakkında sizin görüşleriniz neler? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Cosmopolitan

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for periyodiknesriyat periyodiknesriyat dedi ki:

    Burada “utanç verici” ifadesi pek doğru bir karşılık olmamış ama diğer yandan habere ilginin artmasını sağladığı için doğru seçim.

    Sözcüğün aslı “cringe”. Jenna Ortega o cümleyi en fazla “tuhaf ve yersiz” bulmuş olabilir.

    "Cringe"i çevirmesi de çok zormuş şimdi anladım :blush:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

9. GİO Ödülleri Roman Adayları Belli Oldu 2022

9. GİO Ödülleri’nde Adaylık için Başvuran Romanlar Açıklandı

Hans Zimmer, YouTuber MrBeast'in Videosuna Beste Yaptı

Oscarlı Besteci Hans Zimmer, Ünlü YouTuber MrBeast’in Yeni Videosunun Müziklerini Yaptı