in ,

Jujutsu Kaisen’in 2. Sezonunun Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu

Jujutsu Kaisen 2. sezon yayın tarihi belli oldu. Sevilen anime serisi, uzun bir aranın ardından yeni maceraları ile geri dönmeye hazırlanıyor.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Jujutsu Kaisen 2. sezon yayın tarihi ortaya çıktı. Hayranlar, uzun süredir “Ne zaman başlayacak?” diye sorduğu popüler anime dizisinin devam bölümleri için birkaç ay daha beklemek zorunda kalacaklar.

Mart 2018’de Weekly Shōnen Jump’ta haftalık olarak yayımlanmaya başlayan Jujutsu Kaisen, şu anda 70 milyondan fazla kopyası olan ünlü bir manga serisi haline geldi. Dizi, güçlü bir Lanet olan Ryomen Sukuna’nın parmağını yuttuktan sonra yanlışlıkla ölüm cezasına çarptırılan lise öğrencisi Yuji Itadori’nin yaşadığı maceraları konu alıyor. “Her zaman başkalarına yardım etmesini” öğütleyen büyükbabasının son sözlerini hatırlayan Yuji, Sukuna’nın tüm parmaklarını yutacak kadar güçlü olmak için Tokyo Metropolitan Jujutsu Teknik Lisesi’ne başlar. Böylece herhangi bir sorun yaşandığında büyücüler Yuji’yi infaz edebilir ve Sukuna’yı kesin olarak yenebilir.

Mangasının popülerleşmesi ile MAPPA tarafından animeye de uyarlanan serinin ilk sezonu Ekim 2020’de gösterime girdi. Ayrıca serinin öncülü olarak gösterilen Jujutsu Kaisen 0 adlı bir film de 2021’de gösterime girdi. Sunghoo Park hem ilk sezonu hem de filmi yönetti, ancak Jujutsu Kaisen 2. sezon için geri dönüp dönmeyeceğine dair şimdilik herhangi bir duyuru yok.

Jujutsu Kaisen 2. sezon

Jump Festa 2023 etkinlikleri kapsamında düzenlenen Jujutsu Kaisen paneli ile, çıktığı gibi tüm dünyada popüler hale gelen anime serisinin merakla beklenen 2. sezonu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 2. Sezon, Temmuz 2023’te yayınlanacak ve diziyi yıl sonuna kadar iki kısım halinde sürecek.

Jujutsu Kaisen 2. sezon, “Kaigyoku/Gyokusetsu” ve “Shibuya Olayı” arc’larından uyarlanacak. Panelde, film makarası tarzında düzenlenmiş bir karakter tanıtım videosu yayınladı. Karakterlerden dördü, parçalanan bir dizi zincir ve sonunda görünen son karakter görüntüsünü kesmeden önce hızlı bir şekilde art arda ortaya çıkıyor. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Yayın Tarihi Duyuru Fragmanı | İZLE

(Duyuru videosuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

Video, 2. sezonda hayranların karşısına çıkacak yeni karakterleri ön plana çıkarsa da resmi anime hesabı, karakter tasarımlarını daha net kalitede ortaya koydu. Görüntülerde Satoru Gojo’nun her zamanki bağlı gözleri yerine güneş gözlüğü takan hali, artık Gojo’nun karşı tarafında duran eski arkadaşı Suguru Geto ve mezun olduktan sonra okulun birincil doktoru olan Shoko Ieiri yer alıyor. Üçü de Tokyo Jujutsu Lisesi üniformalarını giyiyor.

Jujutsu Kaisen 2. sezon karakterler

Jujutsu Kaisen’in ilk sezonunu nasıl bulmuştunuz? Animenin 2. sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı ye yeni sezon teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: NME

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

    Titana Saldır, umarım bizi bu ķadar bekletmez. İlk 2 sezonu 3 günde bitirdim. Final sezonun başlamasını bekliyorum devam etmek için.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Warner Bros. DC Başkanı Olarak Todd Phillips'i İstiyordu

Warner Bros.’un Yeni DC Stüdyolarını Yönetmesi için Joker Yönetmenine “Yalvardığı” Ortaya Çıktı

Müzik & Çocuk - Joan Koenig

Müziğin Çocuk Zihnindeki Etkilerini Ele Alış Şekliyle İlklere İmza Atan “Müzik & Çocuk” Kitabı Türkçede