in

Jupiter’s Legacy 2. Sezonu İptal Edildi: Netflix Fişi Erken Çekti

Jupiter’s Legacy 2. Sezon iptal edildi. Netflix, Mark Millar uyarlaması dizisine devam etmeyecek. Ancak aynı evrende geçen Supercrooks adlı yeni bir yapıma hazırlanacak.

Jupiter's Legacy 2 sezon iptal netflix

Netflix’in Mark Millar imzalı çizgi roman serisinden uyarladığı Jupiter’s Legacy 2. sezon onayı alamadı. Dizi, 8 bölümlük ilk sezonun ardından iptal edildi. Dijital yayın devi, 1. sezonun yayınlanmasının üzerinden bir ay bile geçmemişken yapımın fişini çekti.

Jüpiter’in Mirası adlı süper kahraman dizisinin macerası kısa sürdü. 7 Mayıs 2021 tarihinde yayına giren yapım, bugün itibarıyla iptal olmuş durumda. Steven S. DeKnight tarafından ekrana uyarlanan dizi Josh Duhamel, Ben Daniels, Leslie Bibb, Andrew Horton, Elena Kampouris ve Mike Wade gibi oyuncuları bünyesinde barındırıyordu.

Ana dizinin iptal edilmiş olmasına rağmen Netflix aynı çizgi roman evreninde geçmesi planlanan Supercrooks adlı yan diziyi hâlâ geliştirmeye devam ediyor. Jupiter’s Legacy dünyasında geçmesi planlanan bu yapım yeni bir süper kötü karakter konseptine sahip.

Jupiter’s Legacy tanıtım fragmanı

Jupiter’s Legacy 2. Sezon İptal Edildi: Yerine Yan Dizi Supercrooks Geliyor

Orijinal serinin çizgi romanını yaratan Mark Millar, Twitter hesabında yaptığı açıklamada bütün ekibe teşekkürlerini iletti.

“Jüpiter’in Mirası ile ekibin elde ettiği başarıdan ve herkesin başlangıç sezonunda yaptığı harika işten gerçekten gurur duyuyorum. Bana sonraki planımızın ne olduğuna dair çok soru soruldu. Cevabım ise süper kötülerin ne yaptığını görmek olacak. Martin Scorsese’den Quentin Tarantino’ya kadar suç hikâyelerini her zaman sevmişimdir. Süper kötüler de herhangi bir süper kahraman hikâyesinin en eğlenceli yanıdır. Sizi hapse atmak isteyen iyi adamlarla dolup taşan bir dünyada kötü adam olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfetmek; yalnızca karşısında mücadele verilen kötü adamlara odaklanan bir şeyler yapmanın yanında çok daha iyi hissettiriyor.”

Jupiter’s Legacy için pek çok karakter barındıran zengin bir alan tanımlaması yapan Millar, Leinil Francis Yu ile birlikte yarattıkları Supercrooks çizgi romanının uyarlaması için hazırlanmaktan mutluluk duyduğunu da ifade etti.

Supercrooks Dizisi Süper Kötülere Odaklanacak

Millarworld’ün süper kötülerine odaklanan Supercrooks, Jupiter’s Legacy 2. sezon yerine geliştirilecek dizi olacak. İki dizi arasında bazı karakterlerin geçiş yapıp yapmayacağını ise zaman gösterecek.

Supercrooks Jupiter's Legacy 2 sezon

Kick-Ass, Kingsman ve Old Man Logan gibi ikonik karakterlerin ve hikâyelerin yaratıcısı olan Mark Millar, eserleri ile Netflix’e konuk olmaya devam edecek. Platform 2017 yılında Millarworld’ü satın alarak bu uyarlamaların kapısını aralayan adımı atmıştı. Millar’ın The Magic Order serisi de Netflix dizisi olma yolunda.

Siz bu iptal ve yeni yan dizi haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Kusurları olmasına karşın bana aylar sonra ilk kez Netflix açıp izleten bir iş olmuştu. Çizgiromanından devam edeceğiz artık.

  Netflix’in derdinin üzüm yemek değil bağcı dövmek olduğunu kanıtlayan haber olmuştur aynı zamanda. 2 milyar değil 5 milyar dolar bütçeleri olsa ya maymun iştahlılık ve ya malum cenahı destekleme derdine mundar etmeye devam edecekler belli ki.

  Allahtan kendi çapımda Anime fund etmeye hesabımı açık tutuyorum, yoksa çoktan kapamıştım.

 2. Avatar for Batuhan Batuhan dedi ki:

  Büyük ihtimalle karakterleri değiştirmeye çalıştılar izin alamayınca istedikleri rüzgarı yakalayamadılar vazgeçtiler gibi geliyor bana

 3. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Valla hersey olabilir. Netflix’in dizi iptal kararlarının izlenme rakamları ile alakalı olmadığını biliyoruz. Olan Millarverse’in olası sonraki uyarlamalarina oldu.

 4. Avatar for Abyss Abyss dedi ki:

  Cowboy Bebop en sevdiğim animedir herhalde. Söylediklerinizle alakalı bir yorumum olacak, yalnız herhangi bir '‘malum cenah’'ı savunmak isteğiyle değil de, ayrıca doğruyu yansıtmadığını da düşündüğüm için. Animede olmayan karakter deyişinizi anlayamadım açıkçası. Bahsettiğiniz cast seçimi animedeki Gren adlı karakter içindi. Karakterin hikayesini de hatırlayınca eminim cast seçimi size de mantıklı gelecektir. Öte yandan başka sebeplerden dolayı benim de Cowboy Bebop Netflix uyarlamasından pek umudum yok. Animeye ilgi çekse görevini yerine getirir demektir. Dediğim gibi Cowboy Bebop en sevdiğim animedir, ne kadar kişi izlese o kadar güzel.

  (Edit: Ayrıca yazarların ya da karakterlerin asıl yaratıcılarının izni olduğu sürece bence herhangi bir karakterin ırkının ya da cinsiyetinin değiştirilmesinde pek sıkıntı yok. Sanırım yine bahsettiğiniz Sandman’in yaratıcısı da böyle düşünüyor: https://twitter.com/neilhimself/status/1398500390912413698?s=20)

 5. Avatar for ilydious ilydious dedi ki:

  İthaki şoktadır şu an. :sweat_smile: :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Fizik Bizi Nasıl Özgür Kılar - J. T. Ismael

J. T. Ismael, Fizik Bizi Nasıl Özgür Kılar? Kitabı ile İnsanın Varoluşuna Dair Temel Bir Soruya Değiniyor

2021 Uluslararası Booker Ödülü Kazananı David Diop At Night All Blood is Black

2021 Uluslararası Booker Ödülü Kazananı David Diop Oldu