in ,

Jüpiter’in Mirası: Netflix’in Yeni Çizgi Roman Uyarlamasına İlk Bakış

Jupiter’in Mirası için ilk bakış videosu yayınlandı. Frank Quitely’nin özel çizimlerinden hayata geçen yeni süper kahraman dizisi Netflix’e geliyor.

Jupiter’s Legacy tanıtım fragmanı

Frank Quitely’nin özel çizimlerinden hayata geçen yeni destansı süper kahraman dizisi Jupiter’s Legacy için ilk görüntüler paylaşıldı. Jüpiter’in Mirası, mayıs ayında tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yayınlanacak.

İlk defa 2013 yılında yayınlanan Mark Millar ve Frank Quitely imzalı çizgi romanlara dayanan Jüpiter’in Mirası, 2018 yılından bu yana Netflix için geliştiriliyordu. Nihayet, merakla beklenen süper kahraman yapımına dair ilk görseller de yayınlanmış oldu.

Jüpiter’in Mirası iki nesil süper kahramanı takip ediyor: İlki 1930’lardan, yılların geçmişinden idealleştirilmiş değerleri temsil eden eski ve orijinal kahramanlar. İkinci nesil ise onların çocukları, ebeveynlerinin mirasını elinde tutmanın ağırlığı altında mücadele edenler. Gösteri 2019’da bir yapımcı değişikliğine gitti ve bu nedenle gecikmeler yaşandı. Ancak sonunda, yükselmeye başlıyor.

Neredeyse yüzyıldır insanlığın güvenliğini sağlamalarının ardından dünyanın birinci nesil süper kahramanları, artık miraslarını devralmaları için çocuklarına güvenmektedir. Ancak değerlerini kanıtlamaya istekli olan genç süper kahramanlar, ebeveynlerinin efsanevi itibarlarına yakışır şekilde davranmakta ve kişisel standartlarını buna göre belirlemekte zorlanır.

2019 yılında çekimleri yapılan ve prodüksiyonu büyük ölçüde tamamlanan dizi için Netflix şimdiye dek pek bir şey sunmadı. Dijital yayın devi geçen hafta yapığı duyuruda kısa bir teaser eşliğinde Jupiter’s Legacy’nin Mayıs 2021’de prömiyer yapacağını doğruladı. Ancak çıkış tarihi bilgisi dışında neredeyse hiçbir şey yoktu. Şimdi, dizinin ilk resmi görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte daha fazla bilgi ediniyoruz.

Jupiter’s Legacy Tanıtım Fragmanı | İZLE

Gösteriye dair ilk bakış videosunda yer alan görseller, yapımın çizgi romanlarla oldukça uyumlu bir şekilde ilerleyeceğini gösteriyor. Hutch (Ian Quinlan), Lady Liberty / Grace Sampson (Leslie Bibb) ve Brainwave / Walter Sampson (Ben Daniels) için hazırlanan kostümler, farklı bir zamanı nasıl temsil ettiklerini daha da vurgulayan, uygun şekilli klasik bir his veriyor. Bu tarzın, çeşitli aksiyon çekimlerinde ima edilen günümüzün daha modern dünyasıyla nasıl çatıştığını görmek ilginç olacak.

Dizinin yürütücü yapımcıları arasında Mark Millar ve Frank Quitely ile birlikte Lorenzo Di Bonaventura, Dan McDermott, Steven S. DeKnight, James Middleton, ve Sang Kyu Kim gibi isimler bulunuyor.

Jupiter'in Mirasi ilk bakış

Jupiter’s Legacy, 7 Mayıs 2021 tarihinde tüm bölümleriyle Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

İlk bakış videosunu sizler nasıl buldunuz? Jüpiter’in Mirası’nı okumuş muydunuz? Sizce ortaya kaliteli bir uyarlama çıkacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Gelu Gelu dedi ki:

    Kıyafetler çizgi romandakilerle birebir yapılmış ama kötü duruyor. Özel efektlerle birlikte daha iyi gözükebilir diye düşünüyorum. Eserin yazarı Mark Millar ve çizeri Frank Quitely’nin yapımcılar arasında olması umut verici.

    Umarım dizi tutar ve popüler olur da Lal kitap 1. ciltten sonra bıraktığı seriyi devam ettirir.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Walking Dead 11. Sezon ne zaman

The Walking Dead 11. Sezon Yayın Tarihi Duyuruldu

Şehir Efsanesi Gizli Geçit Safranbolu

Safranbolu’da Şehir Efsanesi Olduğu Düşünülen 2.500 Yıllık Gizli Geçit Keşfedildi