in

Jurassic Park Animasyon Dizisi Olarak Netflix’e Geliyor

Jurassic Park evrenine geri dönüyoruz! Netflix’te yayınlanacak animasyon dizisinin adı “Jurassic World: Camp Cretaceous” olarak duyuruldu.

Jurassic Park
- Reklam -
- Reklam -

Micheal Crichton tarafından yazılmış aynı isimli romandan uyarlanarak hayatımıza giren Jurassic Park efsanesinin animasyon olacağı Crichton’un aklına gelir miydi bilemeyiz. Fakat internet yayıncılığına damgasını vuran Netflix ile animasyon dünyasının ağır taşı DreamWorks işbirliğinde Jurassic Park’ın animasyon dizisi 2020 yılında Jurassic World: Camp Cretaceous adıyla ekranlara gelecek.

Shrek, Kung Fu Panda ve Madagascar gibi yapımlardan tanıdığımız DreamWorks hali hazırda onlarca yapımı ile birlikte Netflix platformunda yer alıyor. Jurassic Park’ın animasyon dizisinin, She-ra, Trolls ve Baby Boss gibi yapımların arasından hızlıca başköşeyi kapacağını söylersek pek yanılacağımızı sanmıyoruz.

Yapımcı koltuğunda her zaman olduğu gibi Steven Spielberg’ü görüyoruz. Ancak bu sefer ünlü yönetmene Frank Marshal, Colin Trevorrow, Scott Kreamer ve Lane Lueras eşlik edecek. Lane Lueras’ın daha önce Pinky Malinky ve Kugfu Panda: The Paws of Destiny projelerinde yer aldığını ve kendisinin Scott Kreamer ile birlikte aynı zamanda dizi sorumlusu olarak projede yar alacağını belirtelim.

- Reklam -

2020 yılında yayınlaması planlanan dizinin ismi ise Jurassic World: Camp Cretaceous olarak açıklandı. Jurrasic World everenin zaman çizgisine göre -Jurassic World üçlemesinin ilk filmi- 2015 yılında geçecek olan dizide; altı gencin dinozorların işgali altındaki Isla Nublar adasında verdikleri hayat mücadelesi konu alınacak. Birbirine yabancı olan bu gençlerin zaman içerisinde nasıl bir aileye dönüştüğünü izleyeceğiz.

- Reklam -

2015 yılında yayınladığımız En Bilimsel 8 Bilimkurgu Filmi listesine sekizinci sıradan giren Jurrasic Park evreninin  Jurassic World: Camp Cretaceous isimli animasyon dizisini merakla bekliyoruz.

YouTube video

Özgür Kuru

1988 Ankara doğumluyum. Jules Verne kitaplarıyla geçen gençlik yıllarım, bilimkurgu, doğa ve insanın kendini keşfetmesi gerektiğini idrak etmemle değişmeye başladı.

Profesyonel olarak bilişim sektörünün bir neferi olmakla birlikte motosiklet, bisiklet, kampçılık, olta balıkçılığı gibi hobilerle hayatımı süslemeye çalışıyorum. Stargate'e yetişememiş ve Stargate'ten sonra dizi izleyemeyen bir çeşit izleyiciyim.

Kitaptan uyarlanmış filmleri izlemeden önce mutlaka kitabını okumalıyım gibi bir toteme sahibim. Bu yüzden yıllarca ötelediğim filmler var. İzlememiş olmaktan değil fakat okumamış olmaktan, kitaplara her baktığımda pişmanlık duyduğumu da itiraf edeyim.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Husey Husey dedi ki:
  https://www.youtube.com/watch?v=JnDRHm99v-U

  Netflix ve Universal Stüdyoları ortak yapımı yeni ve herkesi tatmin edici bir Jurassic world animasyon serisi duyuruldu.Umarım güzel bir yapım olur.Çıkış tarihi 2020.

 2. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Ilk başta Netflix platformuna ön yargı ile yaklaşsamda. Bazı dizileri hakkında duyduğum yorumlar beni şaşırtıyor. Mesela,Dark gibi.

  Bu projede beni meraklandıran bir proje oldu gennelikle dinazorlu animasyonlar çocuk 3-5 yaş arasına hitap eder.Ama bu sefer durum farklı.

 3. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  Bende dün rastgele instagram da dolaşırken farkettim.İlk başta çocuklar için bir animasyon yapımı sandım ama fragmanı izleyince güzel bir yapım olacağını gördüm.:slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Behzat Ç. Fragman

Behzat Ç. Dizisinden Yeni Fragman: Son Sürat Geliyor!

Orta Çağ irlanda tıp

Orta Çağ İrlanda Tıbbında İbn-i Sina Esintileri