in

Keanu Reeves, “The Devil in the White City”nin Başrolü Olacak: Dizinin Yapımcılığı Dicaprio ve Scorsese’ye Ait

Keanu Reeves, “The Devil in the White City” yapımının başrolünde yer alacak. Hulu dizisinin yapımcılığını Leonardo Dicaprio ve Martin Scorsese paylaşıyor.

Keanu Reeves The Devil in the White City
- Reklam -
- Reklam -

Keanu Reeves, The Devil in the White City adlı mini dizinin başrolün üstlenmeye hazırlanıyor. Hulu yapımı, perde arkası ekibiyle de dikkat çekiyor.

Keanu Reeves, Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio’nun The Devil in the White City dizisi ile televizyona ilk büyük adımını atıyor. Seri, Erik Larson’un 2003 yılında kaleme aldığı kurgu olmayan aynı adlı romanından uyarlanacak. Kitap, ikonik 1893 Dünya Fuarı’nın mimarı Daniel Burnham’ın ve kurbanlarını özenle inşa ettiği Cinayet Kalesi’ne çeken seri katil Henry H. Holmes’un hikâyelerini anlatıyor. Beyaz Şehirdeki İblis adıyla dilimize çevrilen kitap, çıktığı gibi büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı ve hızla New York Times’ın en çok satanlar listesinin başına geçti. Ayrıca bir dizi ödül de kazandı.

Kitapla ilgili bir uyarlama fikri aslında Leonardo DiCaprio’nun romanın haklarını ilk kez bir filme dönüştürme planlarıyla satın almasından sonra on yıldan fazla bir süredir sürüncemede kaldı. Martin Scorsese, Paramount Pictures ile bir anlaşma ayarlamıştı. Ancak ikili projeyi Hulu’ya getirdi ve dokuz yıllık duraklamadan sonra planlar değişerek film projesi diziye evrildi. Bu uzun geliştirme döngüsünden sonra The Devil in the White City dizisinde şimdi büyük ilerleme kaydediliyor gibi görünüyor.

- Reklam -

Keanu Reeves, The Devil in the White City Dizisi ile Televizyondaki İlk Büyük Rolünü Almış Olacak

Keanu Reeves Leonardo DiCaprio The Devil in the White City

Deadline, Keanu Reeves’in resmi The Devil in the White City dizisinde rol alacağını doğruladı. On yıldan fazla bir süredir romanın uyarlaması için çalışan Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio ise mini dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Haberde dizi uyarlaması için bir çekim başlangıç tarihi belirlenmedi.

The Devil in the White City’deki Reeves’in onay verdiği haberi, şu sıralar heyecanla John Wick 4 filmiyle beklenen aktörün Scorsese ve DiCaprio yapımına katılmak için görüşmelere başlamasından birkaç ay sonra geldi. Reeves’in dizide yer alacağıyla ilgili ilk haberler bu yılın başlarında çıkmıştı.

- Reklam -

Bir dizide daha önce rol almış olmasına rağmen The Devil in the White City, Keanu Reeves’in ilk büyük televizyon oyunculuğu olacak. Yıldız oyuncuyla birlikte Hulu dizisinde başka hangi isimlerin yer alacağı veya ne zaman yayınlanacağı gibi detaylar şimdilik bilinmiyor.

Keanu Reeves The Devil in the White City ayrılık kararı

Keanu Reeves’in mini dizideki rolünün kesinleşmiş olması konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Kitabı okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

olumlu dunya 2

Feyyaz Yiğit’li “Ölümlü Dünya 2” Geliyor: Filmin Çıkış Tarihi ve Platformu da Açıklandı

Gre Fılla höyüğü göbeklitepe cağdas yapı

Diyarbakır’daki Gre Fılla Höyüğü’nde Göbeklitepe ile Çağdaş Yapılar Bulundu