in

Kesinleşti: Zaman Çarkı Dizisi Amazon’a Geliyor

Hayranları tarafından hem heyecan hem endişeyle beklenen The Wheel of Time dizisinin yayımlanacağı yer belli oldu.

Yaklaşık 2,5 sene önce “Zaman Çarkı“nın dizi olarak uyarlanacağı haberini aldığımızda epey heyecanlanmış, bir yandan da her uyarlama için duyduğumuz kaygıları duymaya başlamıştık. Serinin editörü ve Robert Jordan‘ın eşi Harriet McDougal, yapımcı firmanın kim olacağını yakında açıklayacaklarını söylemişti. Bu sırada dizinin yapımcısı ve senaristi belli oldu, yapımcı senaryonun ufak bir kısmını paylaştı ve Twitter üzerinden hayranların sorularını yanıtladı. Bu sıralarda dedikodular hep Amazon‘u işaret ediyor, dizinin Amazon için hazırlandığına neredeyse kesin gözle bakılıyordu.

Amazon’un resmi Twitter hesaplarından biri olan Prime Video UK üzerinden bugün yapılan açıklama, konuya açıklık getirmiş oldu: Zaman Çarkı dizisi Amazon Prime ekranlarında yayımlanacak.

Ancak bu açıklama hayranların gönlüne su serpecek gibi durmuyor. Amazon’un Yüzüklerin Efendisi gibi büyük projelerle aynı zamanda Zaman Çarkı‘yla uğraşıyor olması, diziye yeterli bütçe ayrılamayıp ortaya kötü bir iş çıkartılacağına dair endişeler uyandırıyor. Yine de yapımcı firmanın kesinleşmesini olumlu bir adım olarak görerek haber beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Oyla!

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

17 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for zehir zehir dedi ki:

  Şimdi sıra geldi heyecanla Yüzüklerin Efendisi ve Zaman Çarkı crossover bölümünü beklemeye. :bender:

 2. Avatar for estorn estorn dedi ki:

  Ayıp olmaz mı ya o biraz :smiley:

 3. Avatar for bluesedai bluesedai dedi ki:

  Yapmayın nolur dizi yapmayın :sob:

 4. Avatar for estorn estorn dedi ki:

  Mevzu o seviyeyi geçeli çok oldu :smiley:

 5. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Amazon rakip makip bırakmamış yahu :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

12 cevap daha var.

Andrzej Sapkowski, CDPR’dan 16 Milyon Dolar Ekstra Telif Talep Etti

Netflix’ten Üç Yeni Bilimkurgu Dizisi Geliyor