in

Kraliçe II. Elizabeth’in Ölümünün Ardından Netflix Dizisi “The Crown”da İzlenmeler Fırladı

Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından Netflix dizisi “The Crown” izlenme rakamlarında hızlı bir yükselişe geçti.

Kraliçe Elizabeth Ölümüyle The Crown İzlenmeleri Fırladı

Kraliçe II. Elizabeth’in ölümü sonrası The Crown dizisinde izlenme oranları zirveyi gördü. Netflix dizisi, henüz yeni sezonu gelmemesine rağmen izlenme rakamlarını yükseltmeyi başardı.

Kraliçe II. Elizabeth, 8 Eylül 2022’de 96 yaşında hayata gözlerini yumdu. Son birkaç gündür tüm dünyanın konuştuğu ölüm haberiyle, hükümdarın Birleşik Krallık Kraliçesi ve diğer İngiliz Milletler Topluluğu krallıkları olarak 70 yıllık saltanatı da sona ermiş oldu.

Kraliçe’nin ölümüyle birlikte birçok izleyici, Netflix’in The Crown dizisini izlemeye başladı. İlk olarak 2016 yılında başlayan popüler dizinin şimdiye dek 4 sezonu izleyiciyle buluştu. Yapımın en az iki sezon daha süreceği ve çalışmaların devam ettiği biliniyor. Netflix dizisi, amcasının tahttan feragat etmesinden, Elizabeth’in taç giyme törenine ve son 7 yılda Kraliyet Ailesi’nin iniş çıkışlarına kadar Kraliçe’nin tüm saltanatını ekranlara yansıtmaya çalıştı.

Kraliçe Elizabeth Ölümüyle The Crown İzlenmeleri Fırladı

The Crown’ın baş yapımcısı Peter Morgan, verdiği röportajlardan birinde diziyi Kraliçe Elizabeth’e bir “aşk mektubu” olarak nitelendirmişti. Şimdi bu prestijli dizi, Netflix’in En Çok İzlenen 10 Yapım listesine geri döndü.

The Crown Sadece Netflix’te Değil, Tüm İçerikler Arasında En Çok İzlenenler Arasında

Netflix’in en iyi 10 verileri, dizinin yalnızca Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, her yerde ilk 10’larda yeniden canlandığını gösteriyor. The Crown, Türkiye’de şu an için en çok izlenen 9. yapım olarak duruyor. FlixPatrol, dizinin şu anda dünya çapında 72 ülkede ilk 10’da yer aldığını duyurdu. Gösteri 11 Eylül’de Ukrayna’da 1 numaraya ve Bulgaristan, İtalya ve Malta’da 2 numaraya ulaştı.

Veriler, yapımın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü ve Birleşik Krallık’ta ise en çok izlenen üçüncü televizyon dizisi olduğunu gösteriyor.

TelevisionStats.com’a göre de The Crown, The Lord of the Rings: The Rings of Power, Cobra Kai, House of the Dragon, Stranger Things, Game of Thrones ve She-Hulk’tan sonra dünyanın en çok izlenen yedinci dizisi konumuna yükseldi. Bu değerler de söz konusu yapımı, bir hafta öncesine göre 12 sıra yükselerek Netflix’teki en büyük üçüncü dizi haline getirdi.

Kraliçe Elizabeth Ölümüyle The Crown İzlenmeleri Fırladı

Dizinin sadece izlenme rakamları değil, Wikipedia’daki günlük ziyaretlerinde de gözle görülür bir artış yaşandı. Günlük yaklaşık 7 ila 8 bin ziyaret edilen sayfa, 9 Eylül’de 100 binden fazla gösterim aldı.

Ancak tüm bu başarıya rağmen, dizinin Prenses Diana dönemine odaklanmaya hazırlanan 6. sezonunun Kraliçe’nin ölümü nedeniyle iptal edilebileceği konuşuluyor.

The Crown dizisini beğeniyor musunuz? Dizinin Kraliçe’nin ölümünden sonra izlenmesini neye bağlıyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: What’s of Netflix

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

bilgisayarli tomografi mumya travma

Bilgisayarlı Tomografi, 1.000 Yıllık Mumyalardaki Cinayet İzlerini Ortaya Çıkarttı

Roma İmparatorluğu'nda İsyancı Lejyonlar - Samed Kara

Roma İmparatorluğu’nda İsyancı Lejyonlar – Samed Kara | Haftanın Kitabı #237