in

The Vampire Diaries’in Spin-off’u “Legacies” Dizisi İptal Edildi

Legacies 5. sezon iptal edildi. The CW kanalında yayınlanan The Vampire Diaries spi-off dizisi ekrana veda ediyor.

Legacies 5. sezon iptal

Legacies 5. sezon için iptal haberi geldi. The CW yapımı seri The Vampire Diaries evrenini genişletmesiyle tanınıyordu. 14 yıllık macera böylece sona ermiş oldu.

The CW kanalında iptal haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Batwoman ve Legends of Tomorrow dizilerinin yeni sezonlarının iptal edilmesinden sonra The Vampire Diaries spin-off dizisi Legacies yapımının da 5. sezonu yapımcılardan onay alamadı.

Spin-off yapım olarak ekranlara gelen dizi Hope Mikaelson’ın hikâyesine odaklanıyordu. Legacies dizisinin iptal edilmesinden sonra The Vampire Diaries evreninin 14 yıllık televizyon serüveni noktalanmış oldu.

The Originals dizisinden sonra yayın hayatına başlayan Legacies vampir/kurt adam melezi Klaus Mikaelson’ın kızı Hope’un maceralarını konu alıyordu. Ailesinin mirası olan kurt adam, vampir ve cadı güçlerini kontrol etmek için gittiği okulda etrafına ve kendisine ne kadar tehlikeli olduğunun farkına varmasını anlatıyordu. Bununla birlikte yapım orijinal diziden Matt Davis tarafından canlandırılan Alaric Saltzman ve Steven R. McQuenn’in oynadığı Jeremy Gilbert gibi tanınan karakterleri de ekranlara taşımıştı.

Legacies 5. sezon the cw

Yapılan son açıklamalara göre The CW Network dizinin 5. sezonuna onay vermedi. İptalin arkasında sebep henüz netleşmemiş olsa bile dizinin yapımcı ve oyuncu kadrosundaki ayrılıkların ve değişikliklerin bu iptalde rol oynadığı düşünülüyor.

Öte yandan The CW kanalının çatı markası WarnerMedia, geçen aylarda Discovery ile birleşerek Warner Bros. Discovery adını almıştı. Görünüşe göre yeni CEO David Zaslav, mevcut yapımlara dair önceye kıyasla çok daha sıkı bir çalışma yürütmeyi hedefliyor.

Legacies 5. Sezon İptali ile The Vampire Diaries’in 14 Yıllık Ekran Yolculuğu Noktalandı

Legacies dizisinin yeni sezon iptali sonrası evrenin televizyon ekranlarından ayrılması da netlik kazanacak. 14 yıllık serüveni boyunca The Vampire Diaries orijinal dizisi ya da spin-off yapımları ile evreni bir şekilde büyütmeye devam etmişti. Serinin ilk spin-off yapımı The Originals 2013 yılından 2018 tarihine kadar devam etmiş sonrasında yerini Legacies dizisine bırakmıştı.

The Vampire Diaries

Bununla birlikte serinin yaratıcısı Julie Plec yakın bir zamanda Vampir Akademisi türünde yeni bir dizi ile hayranlarının karşısına çıkabilir. Universal Television ile yaptığı yeni anlaşma sonrasında yeni projesine başlamak için sabırsızlandığını dile getiren yazar diziye dair detayları paylaşmadı.

Yine de genç yetişkin türünde iz bırakmayı başaran The Vampire Diaries evreninin uzun yıllar sonrasında ekranlara veda etmesi birçok izleyiciyi derinden etkileyeceği düşünülüyor.

Siz bu iptal kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Legacies dizisini takip ediyor muydunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Christopher Walken Dune 2 padişah imparator

Dune 2 Filminde Padişah İmparator’u Christopher Walken Canlandıracak

2022 Locus ödülleri finalistleri

2022 Locus Ödülleri’nde Finale Kalan Adaylar Açıklandı